20.02.2018 SALI ADANA / ALTILI TUTTU

 

20.02.2018 SALI ADANA

1.Ayak: Maiden koşuyla altılıya başlayacağız. 13 Şubat'ta katıldığı koşuda Onur Fidan'ın gazabına uğrayan OĞLUM SABRİ (6) yarış içinde çok kolay gitmesine rağmen virajdan sonra bir türlü yerini alamamış öndekilerin arasından çıkamamış, tuta tuta sprinte dahi kalkamadan, kazanan atın 3 boy gerisinde altıncı olmuştu. Bugün mesafe 1900 olduğu için ön grup dağılarak gider son metreler geldiğinde sıkışıp yol bulamama gibi bir sorun olmaz. Bu safkanda Mahsun Turan ile beklediğim yarışı yaparsa kazanabilir. 4. kez arka arkaya Ahmet Çelik'le koşuya katılacak olan EZHERAN (4) mesafe uzadıkça daha iyi koşanlardan. Son yarışında favoriydi üçüncü kaldı ama bu grup için iyi bir derece gerçekleştirdi. Bu ikiliyi başa koyalım devamında ORTADOĞU (7), ALASULU (1), UZUNYAYLA GÜZELi (11), LARASU (10) ve PRENS SÖNMEZ (8) yer kalırsa yazalım, kurgumuza göre sırayla değerlendirelim.

2.Ayak: Zor bir yarış daha... Zaman zaman etkili yarışlar yapan ve birbirlerini geçebilecek kapasiteleri olan isimler bir aradalar ve Satış Koşularında da bayağı satışlar olabiliyor. Eküriler son koşularında vasatlar, kilolarıda en ağır ama yinede Ethem Metin'in iyi hazırladığı BOZDAĞ EFESİ (1) başa yazalım. FENERLİCAN (3) Kocaeli'den kalktı bu satış koşusuna Adana'ya geldi. Safkanın genel durumu iyi formu tatminkar, koşucam derse bu grubu da geçebilir. Kağıt üzerinde baktığımızda TURABİ (8) bir başka şanslı isim ama piste çıktığında son yarışlarında pek öyle olmuyor. Son koşusunda KAFKAS İMPARATORU (6) kazanırken Turabi 5. Şafakvakti 4. kalmıştı  bugünde kilo avantajı ile safkan ilk sıra için şanslıdır. SİNGAPORE PRENSİ (5) verdiği arada iyi hazırlandı, Kaçmaz ile şansı var ve KOZANDAĞI (7) da Müslüm ile olmaz değil şansı var.

3.Ayak: KING SERKAN (2) bu sene ilk koşusunda Açık koştu tabela yapamadı arkasından 4 Şartlı 'da üçüncü oldu, kazanan Alberto'nun 1 boy gerisindeydi. Arada sırada startta takılıyor ama normal başlarsa bu grubu geçebilecek durumda. Birde Ahmet Çelik MATADORKIZ (1) ı bırakıp bu safkana geçmiş ki kendi atlarına binmeyip kilo düşürüp favoriye binince başa yazmak normal. Ama kendi atları Matadorkız Müslüm ile kazandıktan sonra son Kısa Vade de dördüncü kaldı bu sefer Ahmet'te kendi atını biraz boşlarsa bu safkan kazanma ihtimali olanlardandır. Mahsun forma At formda iyi bir koşu çıkarırlar. Başa bu iki ismi yazalım. THE BEST OF TIME (3) uzunda iyi koşular yapıyor zaten hiç kısa koşmadılar hedeflerinde bu tip koşular var bugünde iyi koşacak. Son olarak SPARTAN GÖKÇE (7) yazıcaz, uygun kilosu ile 2.07 içinde koşmasını bekliyorum, rakipler eksik koşarsa devreye girecektir. Bu koşunun sürprizi uzunda koşmadı ama kardeşi King Drok uzunda çok koştuğu için CRICOOR (4) olabilir.

4.Ayak: Açık 3 Süphan Koşusunda ekürilerden birinin kazanacağını hatta yarışın eküri bitebileceğini düşünüyorum. Geçen sene Ekim ayında İstanbul'da Grup 1 yarışla pistlere kısa bir ara verdikten sonra Ocak ayında üzülmeden, tatlı idmanlarla sahalara çok hazır dönen GÖĞÜSGEREN (6) Açık 3 ve Grup 2 kazandıktan sonra bugün ciddi hazırlıklarla gireceği gelecek yarışlar için yol haritasını da bence belirleyebilecek bu önemli koşuda birinciliğin çok ciddi adayıdır. Ekip iki safkana da inanıyor ve ikisinin de iyi koşmasını bekliyor ki ben Ağaosmanın da uzunda çok etkili bir performans göstereceğine inanıyorum. Son yarışında jokeyi düştüğü için safkan derecesiz ve buradaki rakiplere geçilmiş gibi görünüyor ama o koşuda start çıkışı bir sorun olmuştu Kocakaya'da attan düşmüştü. Ben iki eküri çok şanslı dedim bugünün BANKO'su olarak ekürileri seçtim.

5.Ayak: DUQUAN (1) son iki yarışında göstermiş olduğu performanslar ile bugünde kazanacağını gösteriyor. Dereceler uygun yapmış olduğu performansı tekrarlarsa kazanması muhtemel. Dilenirse tek yazılabilecek jokeyiyle iyi anlaşan bu safkana rakip ise başta AKINŞAH (3) tutuyorum. Son yarışında Burhan Kılınç bu safkanı yarışa düzgün başlatamamış devamında iki atın arkasına girmiş çıkmamış resmen önde kaçan Karataş'a yani Tiglon'a yarışı hediye etmişti. Bu sefer Ahmet Çelik yazdılar öne kolay gelebilir isterse bekler her türlü Duquan yanına at yazılacaksa başa bu safkan koyulur. Adana sabah HUMBARA (5) konuşuluyordu. Bu safkan da gayet cazip çıkmıştır, kazanma ihtimali var gibi görünüyor, Duquan devrilirse kazanma ihtimali olanlardandır.

6.Ayak: Günün son koşusunda kilo farklılıkları çok dikkat çekici değil. Yarışı inceleyip baktığımda, son koşusunda kazanırken size başta önerdiğim ASALETLİ (1) yine ön planda tutuyorum. Fakat uzunda pek başarısını göremediğim safkan bugün ne kadar formda da olsa ciddi rakipler yanında şanslar eşit. Özellikle TAŞKIR (8) takip halindeyiz ve ekürisiyle birlikte bu koşuda iddalılardan biridir. Ocak ayı sonunda Kısa Vade 6 kazanıp, Şubat başında Kısa Vade 8 koşuda beşinci olan DOMANİÇ (2) bugün Ahmet Çelik ile koşunun en şanslı isimlerinden biri olarak görünüyor. Koşu biraz süratlenirse HAYATI CEDİD (7) son metrelerde adını gösterecek olup bence kuponda da olmalıdır.

ALTILIM :
1.Ayak: 6.4
2.Ayak:
1.3.8.6.5.7
3.Ayak:
2.1 /  3.7.4
4.Ayak:
6-GÖĞÜSGEREN
5.Ayak:
1 / 3.5
6.Ayak: 1.8.2.7

ALTILI GANYAN:.........


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

Yorumlar  

#4 Ufuk 23-02-2018 09:58
24.01.2018 / 12:18:52 de üye olmuşsunuz 24.02.2018 / 23:59:59 a kadar uyeliğiniz mevcut...
Siz o kadar art niyetlisinizki karşınızdakindende aynı art niyeti bekliyorsunuz.
Program otomatik engeller ben kimseyi erken veya geç kapamam, adam gibi arayıp, üçkağıt yapmadan, iyi niyeti suistimal etmeyen, isteyen kimseyi de geri çevirmem ihtiyaç varsa uzatırım. Yaptığınız çok ayıp lütfen bir daha üye olmayın.
#3 Tamer 22-02-2018 18:08
bir gunum varrr
#2 Tamer 22-02-2018 18:08
sen uyelerıne böylemi yapıyoesun
#1 Tamer 22-02-2018 18:07
daha bir gunum var yfuk bey neden hemen endelledin

You have no rights to post comments