18.02.2018 ADANA / 2 MİSLİ ALTILI 4.766 TL

 

18.02.2018 PAZAR ADANA

1.Ayak: Yarış hayatına başladığı ilk koşusunda start çıkışı serilik yapamayan ve öne erken sarkamayan DYNAMITE HARMONY (6) virajda iki rakibinin arasında kalmış düzlüğe 10. sırada çıkmıştı. Sonlara doğru sprint yerini bulduğunda çok etkili ataklarını gördüğümüz safkan yarışı 3. bitirirken ilk yarışını kazanacağını göstermişti. Bugün büyük ihtimal edindiği tecrübe ile start çıkış sorun yaşamayacak ve çok başarılı koşacaktır. Dileyen bu safkanı da kuponunda tek olarak düşünebilir.

Bahsettiğim koşuda dördüncü olan CHEHALIS (4) te yarışı dışlarda sürdürmüş viraja 3. girmiş düzlükte arttırmak istediğinde çok fazla jokeyine cevap vermemiş sonlarda da fazla sıkıştırılmayınca sonlarda uçarak gelen rakibine geçilmiş dördüncü kalmıştı. Galoplarına bakıldığında çok rahat işlerle hazırlandığı için pek dikkat çektiği söylenemez ama Ayhan Kurşun iyi biner safkanı birinciliğe atabilir hele birde rakibi yine startta oyalanırsa öne erken gelip bitirebilir.

Mesafe uzun olduğu için bu koşuda diğer şanslı görünen isimler TRACK BENDER (9), AFTER DEAD (1), RENOWN (7) ve CAPTAIN CEMO (3) çok at yazarsanız kuponunuzda olsun.

2.Ayak: MALONES (11) geçen yarışında gereksiz yere öndeki atla uğraşıp onun temposuna uyup kendini başlarda tüketince sonunu getiremedi Matador Kız kazanırken üçüncülükte kaldı. Bugün çok daha sabırlı koşması sonlara kadar idareli gitmesi ve uygun rakipler yanında sonunu getirmesini bekliyorum. Bugün alternatif teklerden biri olarak düşündüğüm bu safkanın yanına Maiden kazandıktan sonra Handikap yarışta çok fark yemeden beşinci kalan ve bugün Ahmet Çelik'in bir dah abindiği FUNCTION (10) ilk etapta yazıyorum ama Geniş kuponlara HAKK HANI (1) başta olmak üzere HEADMAN (4), PRENS HERO (3), KEREMITO (7) ve LORD OF TIME (8) ilavelerini öneririm.

3.Ayak: Uzun mesafelerde harika yarışlar çıkaran NOBLE PRINCESS (6) Handikap yarışların ardından bugün Dişilere ait Kısa Vade 7 yarışta Akın Sözen idaresinde koşunun en şanslı ismi olarak karşımızda. Uzun aradan sonra yarış gören PERHANE (4) kalitesi ile en ciddi rakibi. Fazla yüklenmeden bu yarışı FLYING BIRD (1) ilavesi ile kapatmak niyetindeyim.

4.Ayak: Uzun mesafeye çıkacak ARTUKLU (1) son kazandığı 1500 metrelik Grup 2 koşudan sonra bugün önde biraz daha fazla rahatsız edileceği Grup 3 koşuda sahada olacak. Önde rahatsız edilmesinin son yarışında geçtiği iki rakibinin şansını artırdığını düşünürsek YETİMAHMET (7) ve YOLDAŞAĞA (8) ilaveleri ile koşuyu geçmek niyetindeyim..

5.Ayak: 3 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda LEGEND OF SIS (5) benim bugün çok inandığım bir isim. 23 Ocak yarışı çok iyiydi arkasından 11 Şubat'ta bir yarış koştu hafif kiloydu ama Handikap 14 yarıştı rakipleri kuvvetliydi bu sefer geçebileceği rakipler yanında çok şanslı olur. Yüzde 2 lik Agf'si bence büyük avantaj. YELLOW RED (10), CLASSIC HARMONY (3), BERKEHAN (2), COMPANERO (4) MAJOR TROWBACK (6)  ve THARASHER (9) ilaveleri bize koşuyu rahat seyrettirir ama dediğim gibi Legend Of Sis günün çok cazip atıdır sakın atlamayın bugün kazanmasını yüksek ihtimal görüyorum.

6.Ayak: Kapanışı ÖZDEMİR (9) e yaptırmak istiyorum. Aslında içimden geçen yarışı çalıştığımda en güvendiğim at konumunda bu safkan ve cazip atların jokeyi Ali Kaçmaz üstünde. En başarılı olduğu pisti, en başarılı olduğu jokeyi, en başarılı olduğu mesafeyi bulmuş durumda. Son koşusu gereksizdi Urfa'ya gitti dördüncü kaldı hem ağır kiloydu hemde stilinde rakipleri vardı etkilendi tabelayı tamamlayabildi. Bugün 53 kilo ile bu grubu geçebileceğini düşünüyor günün en güvendiğim ismi olarak değerlendiriyorum..

ALTILIM :
1.Ayak: 6.4
/ 9.1.7.3
2.Ayak:
11.10
/ 4.1.3.7.8
3.Ayak:
6.4.1 
4.Ayak: 1.7.8

5.Ayak: 5.10.3.2.4.6
.9 
6.Ayak: 9-ÖZDEMİRBOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

Yorumlar  

#1 Kara Mürsel 19-02-2018 11:02
müthiş kurguydu gerçekten, sayenizde cebimiz para gördü Ufuk Bey emeğinize sağlık.

You have no rights to post comments