18.02.2018 PAZAR İZMİR/ ALTILI TUTTU 2 MİSLİ

 

18.02.2018 PAZAR İZMİR

1.Ayak: DEDEÇAM (9) son yarışında acayip işler yaptı. Yarışı hep en geride takip etti, virajı çok gerilerde döndü, aralardan çıkmak için yolları aradı durdu, tabiki o kalabalık yarışta o kadar bekleyince kapandı yol bulamadı. Buna rağmen vurdu geçti geldi beşinci oldu. Ekürinin taylığında yüksek ikramiyeyle aldığı bu safkan verdiği aradan sonra üst üste gördüğü koşular sonrası artık kazanabilecek kıvamda ve benim son 1400 metrelik yarışta seyredip beğendiğim safkan bugün 1900 de rakip tanımaz kazanır.  Ben alternatif tek olarak yazıyorum ama dilerseniz günün çok sağlam bankoları var onları devirip bu safkan üzerine de yarışı kurabilirsiniz.

Bugün herkes son iki yarışını kazandı diye VASEEM (4) oynayacak ama Çetin Ok olmazsa bu safkanın işi zor. Dilinden anlayan jokeyi yok bence işi zor. ÖZGÜRÜNOĞLU (5), KEKEÇBEY (8) ve KEHKEŞAN (2) diğer ihtimaller.

Ama dediğim gibi ben bir kuponumda Dedeçam tek yazıp oynayacağım sonları yıkıp cazip ikramiye kovalarım..

2.Ayak: Grup 3 Vali Koşusunda ciddi bir mücadele seyredeceğiz. Özellikle Bursa'da harika işler yapıp gelen CÖMERTÇOCUK (4), Mustafa Çiçek tercihi ki Tarkan'ın atına binmedi bu safkanı tercih ettiği için özellikle ALTEPE (1) ve ikidir şanssızlıklar yaşayıp üçüncülükler alan sahalara muhteşem dönüş yapan Selim Kaya'lı TEKİNER (8) diyorum ama SELKUT (7) ve BOMBACAN (2) da kuponda olsun.

3.Ayak: Uzun mesafeyi yakaladığında önde koyduğu yüksek tempo ile kimseye şans tanımayan ve git gide yükselen bir form durumuna sahip olan CANDADAŞ (1), GAZİ Koşusu üçüncüsü olup o günden sonra beklenen yarışları bir türlü yapamayıp seri birincilikler alamasa da bu koşuya iyi hazırlanan Bursa'dan fit gelen COOGER (2) öncelikli şanslı isimlerdir. Bursa'da katıldığı son yarışında kısa mesafede önde çok yalnız kalan rakibine saldırsada geçemeyen safkan bugün ön tarafı çek geriden takip ederse yine yetiştiremeyebilir ama yarışın temposu çok yükselirse adını son metrelerde bizlere duyurabilir. Candadaş önde yalnız kalırsa bitirir yarış süratlenirse en şanslı Cooger olur diye düşünüüp bu ikili ile koşuyu geçmek mümkün. Yinede ben bir ihtimal dah avar oda MORE THAN A GAME (4) diyor bu safkanıda kupona yazıyorum.

4.Ayak: Sürpriz beklediğim ve her safkanı kuponumda değerlendireceğim bir yarış olacak. Yinede koşuyu ikiye ayırdım isterseniz dört isimle geçebilmeniz için iki safkanı biraz geride tuttuğumu size şablonda belirttim. Değerlendirmeyi kupon miktarınıza göre yapın.

5.Ayak: EL NINO (3) startta 3 boy takıldığı yarışında önde istediği tempoyu yakalayan çok formda bir rakibe geçildi. Seri bozuldu ama bugün My Freedom bu yarış akatılsa kusura bakmasın bu mesafede hiç şansı olmazdı.  Viraj üzerinde yediği fauller de bu safkanı etkiledi o gün bile kazanır diyen ilgilileri bu safkanın uzunda biraz dah aiyi koşacağını, yapı olarak uzunda daha başarılı olacağını söylüyorlar. Orijini nide inceliyorum gerçekten 1600 ve üzeri koşularda bence çok daha iy koşar çok daha ciddi dereceler çıkarır, performanslar gösterir. Geçilme ihtimalini çok zor görüyorum.

6.Ayak: AZA LEA (3) istanbul'da çimde sentetikte koştu koştu bir şey olmadı ne zamandki kaba kuma İzmir'e geldi ayakları yerden kesildi. Aslında orijin baktığımızda SUZİ GOLD ve GOLDEN OK gibi ciddi başarılar elde etmiş safkanların kardeşi olması çimde de iş yapacağının göstergesi ama herhalde İzmir'in havası suyu safkana yaradı. nitelikli safkanlarında anne kardeşi olan bu kısrak sonraki startındada çok fazla zorlanmadan kazanarak ikide iki yapmıştı. Ancak son koşusunda hem ciddi, hemde stiline ters rakiplerden etkilenerek 5. oldu. Uzun mesafeleri çok koşan bu safkanda dilerseniz kuponunuza tek yazacağınız isim olabilir.

Tek yazmayınca çok ata şans vermek zorundayız diyor rakiplerini şablonuma ekliyorum.

ALTILIM :
1.Ayak: 9
/4.5.8.2
2.Ayak: 4.1.8.7.2
3.Ayak:
1.2.4
4.Ayak: 4.5.3.6
/ 2.1

5.Ayak: 3-EL NİNO

6.Ayak: 3.
4.6.2.5.1

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments