14.02.2018 ÇARŞAMBA BURSA / ALTILI TUTTU

 

14.02.2018 ÇARŞAMBA BURSA

1.Ayak: Dişilere ait Handikap 15 koşuda 1200 metrede HANIM SULTAN (6) başa yazdım. 49 kiloluk safkan 6 Şubat yarışında bugün beraber koştuğu iki rakibinin arkasında kalmış olsa da Kocaeli'de ki yarışının aksine bugün önde daha kolay gidecek gibi görünüyor. Önde kalırsa bitirme şansı yüksek. En ciddi rakibide aynı yarışa göre 7,5 kilo eksik koşacak SELAYATLI (7) olacak diye düşünüyorum. Bu ikilinin cazip çıkması bizim için avantaj. Genelde ilk ayak çok at yazılıyor kalabalık tutuluyor ama bizde öyle yapacağız ama bu iki ismi unutmayın başa koyun...

2.Ayak: Yine Dişilere ait bir koşu ve uzun zamandır Maiden den çıkamamış isimler bir aradalar. 9 koşuda 6 kere tabela yapmış 3 kere ikinci olmuş CEYLİN HATUN (2) ile 2 kere ikincilik yapmış olmasına rağmen kazanmayı becerememiş WALLPAPERS (10) en şanslı isimler olarak ön plana çıkıyor. ESMER (4)'in LUCKY RED (6)'in HAŞİMİYELİ (5)'nin bu ikili kadar şansları olduğunu düşünüyorum. Son olarak ekürilerden PRECIOUS BIRD (9) yazalım bu koşuyu sağlam geçelim.

3.Ayak: Yine Dişi safkanlara ait bir koşu... Bursa'da Handikap 14 yarışını kazanan arkasından İzmir'e gidip  önde yükselen tempoya ayak uydurmak isterken koşu içinde sıkıntı yaşayıp, jokeyi ne yapsada en geri gelen HANKUTLU (4) geçen bu iki haftalık arada Bursa'da 3 tane galop yaptı ve bugün yine Kadir Tokaçoğlu ile sahaya çıkıyor. Ben bugun yine çok iyi koşacağını büyük ihtimal iki koşu önce geçtiği rakiplere şans tanımayacağını aynı grubu yine geçip ilk sırayı alacağını düşünüyorum. Bu safkan rakip son yarışında çok farklı koşan MAVİ YASEMİN (2) ile üçüncü olduğu yarıştaki gibi çok beklemez geç kalmazsa çok farklı koşacağını düşündüğüm SERRACEM (7) olur diyorum.

4.Ayak: Koşu içinde ciddi rakipleri var ama ikidir harika koşan DURMAZ AKAR (4) bugün kazanmaya en yakın isim. Üçüncü olduğu yarışta çok gerilerden etkili bir sprint yapan ve son 200 de oldukça büyük fark kapatan bu safkan son ikinciliğinde yarış nerdeyse bitecekken aradığı yolu bulabilen bu safkan çok inatçı ve mücadeleci karakter ile bende ilk sırada yer alacak. Favorilerden son yarışını beğendiğim GÜMÜŞKESEN (6), değişik bir at olan, istediği yarışını kazanabilecek RUSDAMAT (3) ile uzunu seven iyi bir form yakalayan OLTACI (1) diğer ihtimaller.

5.Ayak: Son yarışlarında oldukça başarılı koşsa da kazanmayı becerememiş iki ismi birbirinden ayırmak zor. Bülten ve gazeteler LADY BUCKINGHAM (6) demişler ama en az onun kadar iyi koşan GRECKA (3) beraber iyi performans sergiledikleri 6 koşuda 3ikincilik aldıkları Tugay Alıcı ile start alacak. Bence ayrım yapıp risk almak çok mantıksız ikisini beraber yazmak gerekir.

6.Ayak: Bugün kapanışı büyük ihtimal LEXINGTON FIRE (5) yapacak. Bursa'da 2100 metrede kumda Volkan Yüzel ile kazandığı 4 Şart koşudan sonra çalışmalarında çok farklı gözüken, dereceli işler çıkaran ve özellikle son işinde 1200 metrelik çalışmasında 1.15.5-1.02-23.7 yaparken sahada takip eden herkesin diline düşen bu safkan İstanbul yedilisininde ilk ayağı olduğundan güvenilerek tek olarak bırakılabilir. Rakip arayanlar veya ikili oynayacaklar JUST RUN (6) değerlendirsin.

ALTILIM
1.Ayak: 6.7.4.3.2.1

2.Ayak: 2.10.4.6.5.9.3
3.Ayak:
4.2.7
4.Ayak: 4.6.3.1

5.Ayak:
6.3
6.Ayak: 5-LEXINGTON FIRE


BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments