11.02.2018 PAZAR İZMİR / ALTILI TUTTU

11.02.2018 PAZAR İZMİR

1.Ayak: İçe dışa gezinen veya gelip rakibini atlamayan bir isim olan VİKONYA (1) son koşularında bu zor idare edilme huyu yüzünden kazanmak yerine tabelalarda dolaşıyor. 60 kilo ama yarışta adam gibi yarışırım, mücadelemi ederim sapmadan düzgün koşarım derse kazanabilir. Bugün önde süratli bir kaç isim olsa da dıştan çıkıp liderliği alıp temposunu yarışa kabul ettirecek UĞURCANBABA (6) ikinci sırada tuttuğum isimdir. GAZANFER (5) kazandığı yarışın ardından altıncı kalırken mücadeleye hiç karışmamış, Gündüzeli bir tane kırbaç vurmadan enseye basıp gelmişti. Yakın ara koşmasına rağmen farklı bir sonuç alabilir. SULTANLAR SULTANI (3) da çok sık koşuyor. Bu grubu geçebilecek güçte bir isim ama 34 günde 5. koşusuna çıkacak, nasıl etkilenir, tahmin etmek zor. KAPTAN EVO (2) her zaman aynı başarıyı gösteremiyor ama bugün önde kaçanları yakın takip edip sonlarda kendini gösterebilecek, tam istediği gibi bir yarış temposu yakalayacak. Ketme kendi atları BOZDENİZ (4) ile İzmir pistine ilk defa geldi. Formunu bulunca devamlı iyi koşan isim bugün yine üst sıraları zorlayacaktır. SÖKMENBEY (7) pek tutulmamış ama bu uygun kilosu ile sürpriz ihtimali var diye düşünüyorum. 11 Ocak yarışında TORUNUM BULUT (9) bariyere sıkıştı kaldı demiştik sonrasında çok güvenmiştik, uzun mesafede bizi tam hayal kırklığına uğratmıştı, önde yarışı sürdürmüş başarılı olamamıştı, bugün bekleme yapıp çok ters koşabilir. Bu safkanı da yazınca dışarıda bıraktığımız tek isim HASPOLAT (8) korkudan kupona yazdım. Siz bu sıralamaya göre ufaltmaları yapın.

2.Ayak: Cumartesi yağan yağmur pisti ıslak hale getirdi bugün sabah saatlerinde aralıklı yağmur bekleniyor, öğleden sonra açar belki ama yinede pist ıslak olur. Buda bu yarış özelinde daha çok kendini hissettirir, 3 yaşlı İngilizlerin Maiden yarışında safkanların koşmalarını etkiler. Özellikle Aralık ve Ocak aylarında fazlaca sıkıştırılmadan iki yarış gören NICE SUN (8) için bence büyük bir avantaj yaratabilir. Bugün Gökhan Gökçe ile start alacak olan safkan düzenli çalışmalarında gayet iyi dereceler çıkarırken bugün ilgilileri taktıkları Kapalı Gözlüğüde çıkardılar. Geçen yarış önde çok yıprandı öne erken gelmek istedi bu yüzden yarışı kazanan süratli isimle çok kapıştı sonunu getiremedi. Cihanım, Büyükağa ve Big Price gibi iyi yarışlar yapmış, tüm kardeşleri yarış kazanmayı başarmış iyi bir kan hattından geliyor ve bu Anneden kardeşlerine bugün kazanarak bu safkanda katılabilir. Daha sabırlı olacak başta kendini çok yıpratmayacak düşüncesindeyim. Günün alternatif teki olacak NICE SUN yıkar rakipleri kim diye sorarsanız CERISE ROSE (2), ELMASTAŞ (3) ve GÜN ÇİÇEK (5) öneririm..

3.Ayak: Yamak 2 yarışında üç safkanı yazıp geçeceğim. Şablonumda diğer ayaklarda ki çizgilerden sonrasını dikkate almaz ufaltarak bir kurgu yaparsanız burada ilavelerinizi yapar, hatta hepsi bile diyebilirsiniz. Yoksa SELFANINOĞLU (1), MUHRİP (4) ve FANİZAN (6) benim üç ismim, yüzde seksen bu üçlü içinde biter bu yarış ama kağıt üstünde olanlar her zaman sahaya yansımıyor. Ya üçünü yazın geçim yada kapayın. 

4.Ayak: Geçen sene harika yarışlar yapan ve kimsenin şans vermediği zamanlarda Cankardeşleri Gürsu'yu geçip Grup yarışlarda birinciliklere imza atan MADRABAZ (3) verdiği uzun aradan sonra sahalara geri dönüyor. Mustafa tabiki safkanın üstünde ve bu senede başarılara devam edeceklerini söylüyor. Fakat safkanın Bursa'da çalışıp geldiğini bilsemde öyle çok fazla işini göremedim. Yaptı yazılmadı olabilir, tatlı tutulmuş olabilir, o yüzden alınmamıştır ama pist lehine olsa da 106 günlük arada 4 galobunu gördüğüm safkanı tek yazamadım. PATRONİÇE (5), AĞAPERSEN (1) öncelikli rakipler diyorum yer kalırsa NİLDA (4) ve GARANTİ (2) öneriyorum.

5.Ayak: Bence günün tek olarak önerilmeyi en hakkeden ismi KIZILGÜNEŞ (2)... Erdölek ekürisinin safkanı aralıklı koşuyor kendini fazla yıpratmıyor, yarışa kendini saklıyor ve yapmış olduğu yarışlarda gücünü gösteriyor. Rakipleride tek tek inceledim baktım içime sinen geçebilir dediğim bir ismi göremedim. Handikap 14 yarışlar genelde üst taraftan biter ve bugün tek yazılacaksa hemcinslerini geçebilecek görüntüdeki Kızılgüneş o tek olmalı diye düşündüm.

6.Ayak: LADY HATUN (3) 'un son yarışları oldukça iyi ama hep daha hafif kilolarlaydı 58.5 kiloya hiç çıkmamıştı. Birde bu safkan hep sürprizken kazanıyor, 6 kere kazanmış 1 kere favoriymiş diğerlerinde hep 6. 7. atlarken, düşük kilolarla birinciliğe ulaşmış. Tek yazmamamın nedeni bu ve her ne kadar Mustafa Çiçek binsede kuponda ilk sırada ama tek olmayacak. Çetin Ok'un özellikle çok iyi hazırlayıp kimseye bırakmadan bugünde bindiği VASEEM (5) e özellikle dikkat diyorum.

SON DAKİKA İzmir'den DEDEÇAM (13) kazanır diye duydum onu kupona mutlaka ilave edelim. Üç ata indirip daha sonra yazdığım üçlüyü biraz geri plana atalım. 

Daha sonra yer kalırsa iki tekli oynarsanız bu zor programda kapanışı SİVASLI MUSA (2), EFEBABA (10) ile İNSUYU (12) yapsın sürpriz olsun diye yazılabilir.

ALTILIM
1.Ayak: 1.6.5.3.2.4.7.9.8
2.Ayak: 8 
/ 3.5.13
3.Ayak:
1.4.6.2
4.Ayak:
3.5.1
5.Ayak:
2-KIZILGÜNEŞ
6.Ayak: 13.3
.5  

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1-Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2-Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
3-Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz
4-Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
5-Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

Yorumlar  

#1 Tamer 11-02-2018 17:40
tebrkler abi size biz yakalıoyamadık

You have no rights to post comments