02.02.2018 CUMA KOCAELİ / ALTILI TUTTU

02.02.2018 CUMA KOCAELİ

1.Ayak: Özellikle bu tip vasatın altında safkanların katıldığı Maiden yarışları ilk ayağa koyuyorlar, ufak kupon yapıp çok fazla bu ayakları dolduramayan yarışsever direk temizleniyor. Çünkü buradaki atlar muhtemelen bir tek Maiden kazanırlar, devamında pek bir başarıları olmaz, kendi hallerinde geçinip giderlerse, ne mutlu sorun olmaz. Koşuyu kazanma ihtimali olan isimler daha önceki yarışlarına baktığımda ONURKAANOĞLU (7), GECEKUŞU (4), TARANTULA (10), KILIÇALP (6), DENİZŞAHI (1), DETAY (2) gibi duruyor. Galopları incelediğimde uzun zamandır koşmamasına rağmen Çalıcıoğlu ekürisine ait FATİH (3) in İstanbul'da gayet düzenli çalıştığını görüyoruz. Yarın bir bakarsınız bu safkan için söylenti yayılır sıfır puan çıkmış olmasına rağmen muhtemeli 1.05 açılır, Agf'de bir anda yükselir belli olmaz, bu tip safkanlar her zaman tehlikeli olur. Bu safkanların arasında bir yarış bekliyor hiç birini diğerinden ayırmıyorum.

2.Ayak: Handikap 13 yarışlar 1 ve 50 Handikap puanlı atların katılabileceği en düşük seviyedeki isimlerin yarıştığı koşular. Mesafe 1900 ve bu zor kazanan isimler içersinde yeni Maidenden çıkmış safkanlar fazlada Handikap puanları olmadığı için göz önündeler, dikkat çekiyorlar. Buraya Maiden koşunun bir üst kademesinde vasat atların yarışı da diyebiliriz. Ben ilk sıraya ÖZGENHAN (8) koyuyor bu safkanın çok etkili koşmasını bekliyorum. LİVACAN (4), AŞKADİN (2), AÇIK KIRMIZI (1), BERDUŞALİ (5), DURMUŞ KARDEŞ (7), PALERMO (10), MİRHAN (9), UMUTREİS (11) daha sonraki ilavelerim olacak.

3.Ayak: Çarşamba İstanbul'da Kurtel ekürsinin safkanları Over A Shilling ve Karayama ile birinciliğe uzanmış Akın Sözen Kurtel'lerin The Last Legend'ı yerine GOLD FOOT (4) tercih ediyorsa oturup bir düşünmek lazım.Süratli yapısı ile önde istediği tempoyu yakaladığında zor geçilen Gold Foot Ekim ayından sonra yarışlara ara vermiş devamında 17 Ocak'ta bir yarışa çıkmış ve Fratelli'ye yarım boyla geçilip ikinci kalmıştı. O koşuyu gözümün önüne getiriyorum Yılmazhan'a liderliği vermeyen bu safkan viraja doğru da Headway'in sıkıştırması ile tempoyu biraz daha yükseltmiş, verdiği aradan dolayı son metrelerde istediği mücadeleyi gösterememiş, güçlü rakibine teslim olmuştu. Bugün liderliği almak için Yenilmez kendisine rakip olacaksa da ya liderliği rakibine verir hemen dibine yatıp onu virajda atlatır basar gider veya gördüğü yarıştan sonra hiç kimseye şans tanımaz kimseden etkilenmez çıkar bitirir diye düşünüyorum. Rüzgar Gold'un, Balballı'nın kardeşi olan bu safkanın 1400 metrede katıldığı 4 koşuyu da kazandığını göz önüne alırsak bugünde geçilmeyeceğini düşünebiliriz. 

4.Ayak: Süratli geçecek bir koşu seyredeceğiz. MAZARAT ve ÖNEMLİ önde birbirlerini yiyecek kadar ciddi bir liderlik mücadelesine girerler diye düşünüyorum.  Bu ikilinin yarışlarını inceliyorum birincilik için ikisinin de liderliği almasını şart olarak görüyorum. Mazarat ikidir kaçıyor bitiriyor, bunu adet edindi, hatırlarsanız Önemli Gönülkırmaz'dan liderliği almak için ne kadar mücadele etmişti bugün durmasını hiç beklemiyorum. Bu nedenle yarış beklenenden süratli geçecektir. Geçen hafta son dakikalarda sahadan çok iyi koşacak bilgisi gelmişti ben pek aldırış etmemiştim, safkanda beceremedi boyunla geçildi ama bu yükselen tempo RASİM KAPTAN (5) için inanılmaz şekilde iyi gelecektir. Mesafenin uzaması da safkana yarar bugün oldukça şanslı olur. TAŞKESEN (2) ve ANATOLIAN STORM (3) ise yarışın süratinden yararlanabilecek diğer iki isim olarak kuponlara eklenebilir.Önde kaçacaklara birbirlerini yiyecekleri için şans vermedim. Ben kendi kuponuma büyük ihtimal Rasim Kaptan Tek oynayacağım.

5.Ayak: Birinci ikinci ve son ayağa çok at yazıp azaltamadığımdan burada da bir alternatif tek adayı verip yanına iki tane rakibi gördüğüm ismi şablonuma yazacağım. Benim standart şablon miktarımın çok az üstüne çıkacağım ama at çıkarmak istemedim çünkü ne silersem o gelecek çok iyi biliyorum. Geçen sene koştuğu Kısa Vade yarışlarda kuvvetli rakipler yanında tatminkar sonuçlar aldıktan sonra, bu sene Şartlar sıfırlanınca 16 Ocak'ta kendini Şartlı 5 koşuda deneyen fazlada başarılı olmasa da yinede tatminkar koşup dördüncülük alan BAŞKAYNAK (2) mevcut kalitesi ile bu uygun rakipleri geçmeye çok yakın görünüyor. Yamak 1 yarışı olması nedeniyle bütün safkanların kiloları birbirine yakın ve koşu artları eşit bu safkan kalite olarak ağır basıyor. Bugünün alternatif bir teki bu safkan olabilir. Rakip ise başta BÜYÜKDÜŞÜN (3) sonrasında SELDANINOĞLU (4) diyebilirim. Başkaynak biraz eksik koşarsa bu safkanlar devreye girecektir. 

6.Ayak: Son ayakta Maiden yarış ama rakiplerinden ayrılan sivrilen beş isim hemen göze batıyor. Özellikle takip ettiğimiz her yarış oynayıp getiremediğimiz TATAR RAMAZAN (10) mutlaka bugün başa koyacağız. Tek yarış koşup üçüncü olan KOCAKAAN (8) bugün mutlaka çok daha iyi performans sergileyecek. Mehmet kaya'nın bindiği gün ekürisi arkasında fazla zorlanmadan üçüncü kalan MİRALP (9) in yarışını beğenmiştim bence bugün hedef yapılmıştır. ERTECİMER (6) bugün bence olayın içinde birinciliğe yakın olanlardan biri. ABERAT (1) ise ikidir ikincilikler alıyor Bursa'da hazırlanıp Kocaeli İstanbul koştu bugün Kocaeli'de birinciliği yakalayabilir.

ALTILIM
1.AYAK: 7.4.10.6.1.2.3
2.AYAK: 8.4.2.1.5.7.10.9.11

3.AYAK: 4-GOLD FOOT
4.AYAK: 5 / 2.3
5
.AYAK: 2
/ 3.4 

6.AYAK:
10.8.9.6.1

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 1 / 4.6
2.AYAK:
7.4.10.6.1.2.3
3.AYAK: 8.4.2.1.5.7.10.9.11

4.AYAK: 4-GOLD FOOT
5.AYAK: 5-RASİM KAPTAN
6
.AYAK: 2-BAŞKAYNAK

7.AYAK:
10.8.9.6.1

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük m / iktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments