05.02.2018 PAZARTESİ BURSA / ALTILI TUTTU

05.02.2018 PAZARTESİ BURSA

Bursa programına tahmin yapmak benim için çok zor. Çünkü bana hiç uymayan yalnızca favorilerin kazanacağı gibi bir program var. Biraz kurcaladım bazı yerleri devirdim ama hedefim Wolverhampton oldu Şanlıurfa'yı ve Bursa'yı ben oynamayacağım. 


1.Ayak: Vasat programın en kalabalık yarışlarını ilk iki ayağa vermişler. Genelde ilk iki ayak doldurularak kuponlar yapılacağı için buralarda olacak sürprizlerde altılıyı çok etkilemeyecek. Misliciler için ise ön plana çıkmış bir iki isim var onları yazıp ufak bir kurgu yapılabilir durumda. Bizim bu koşudaki ilk atımız REACH THE TOP (2) olacak. İstanbul'da uzun mesafeli sentetik koşusunda 60 kilo üstü koşmuş ve Halis Karataş ile favori olarak yer almıştı ama kötü bir sonuç almış ortalıkta gözükmemişti. Buna rağmen İstanbul içi pistinde yaptığı çalışmalar gayet iyi ve bugün başa koyalım. Dileyen tek yazabilir ters bir kurguda oluşturabilir. Rakip olarak ARPELLO (5) dikkat çekiyor ama onunda son yarışı vasat olmuş durumda. Bu koşuya daha çok at yazdığımızda aşaıya inip hafif kiloluları değerlendireceğiz LATINA GIRL (8), DOHA (10) başta yazacağız. İlaveler ise ALFA KIZI (1), LADY ALEN (3) ve WEBMLEY FIRTINASI (4) olabilir. 

2.Ayak: İRFAN (2) geçen yarışında sahada herkesin dilindeydi, kötüde koşmadı ama ancak gücü üçüncülüğe yetti, onda da gelecek için umut verdi. Bu safkan Bursa'da koştuğu 11 yarışın 5 tanesini kazanmış 1800 ve üstü mesafelerde hep iyi sonuçlar almış formunu bulduğunda seri birincilikler alabilecek yetenekte bir isim. İlk koşudaki Reach The Top gibi dilenirse tek yazılacak kadar da formda, ön planda bir isim. Bugün yarışı inceliyorum ya tek ya çok at denebilecek bir gruba denk gelmiş. Ya İrfan ya Hepsi gibi bir şey olmuş. Yine İrfan başa koyup çizgiyi çekelim devamında OSMAN DEDE (8) ve SAYGON (4) yazalım. Yer kalırsa kupon geniş tutup ilk ayaklar doldurulacaksa KRALINADAMI (5), OĞLUMKAYRA (1), BEYREK (6), DESTİÇAĞ (7), YARİSSA (11) ev FIRATIN ÖFKESİ (10)

3.Ayak: SUPER STEEL (4) katıldığı 10 koşuda 9 kere tabela içinde yer bulup 1 kere kazandı. Tüm yarışlarını Bursa'da yaptı bir kere tabela yapamadı o da çim koşudaydı. Maidenden çıktıktan sonra 6 koşu koştu Handikap 14 te de yer aldı Kısa Vde'de koştu hepsinde tabelalar yaptı. Son üç yarışında Gündüzeli bindi bugün yine tercihledi ve ilk defa Gündüzeli ile 50 kiloya düştü. Bu kendisi için büyük avantaj olur rakibi görünen ASLAN ADAM (1) ın 60 kiloluk sıkletinin yanında tüy gibi hafif koşar. Aslanadam bugüne kadar yapmış olduğu yarışlardaki performansları ile kupona yazılabilir ama geçen yarış 60 kilo ile koşup 1 boyda startta oyalanmasına rağmen ikincilik alan bugün 8 kilo aşağı koşacak HALİLŞAH (3) ta iki at yazıyorsak üçüncü isim olarak kupona eklenebilir.

4.Ayak: Maşallah Kısa Vade 6 yarışa 4 at yazılmış 2 tanesi eküri 3 at yazılınca kapanan bir koşu. Eküriler büyük favori herkes BOMBACAN (1) oynarken geçen hafta bizi yanıltan SANBERK (4) kazanırsa da şaşırmam. İki yarış önce fauller yiyen geçen hafta starttan eksik çıkıp kendisinin 2 grup altındaki atlara geçilen bu safkan bugün ekürisini zorlayacak. Sanberk Grup yarışta ikinci olurken altıncılıkta kalan ROMEO (2) ise devamında üç atın katıldığı bir Kocaeli yarışında burun ucuyla birinciliği almıştı. Gelip bu iki kaliteli eküriyi burada geçermi bence işi zor ekürilerden biri olmazsa diğeri kazanır ama % 70 üstü Agf çıkmış atlardan birini tek yazmanında altılıdan tatmin edici ikramiye kazanmayı hedefliyorsak mantığı yok. Eküriler başa yazalım mislimiizde ufak kuponumuzda tek bırakalım çok sürpriz arıyorsak maceracı olalım ve Romeo ile Beyza Sultan ilave edelim.

5.Ayak: Bu koşuda da eküriler çok ön plandalar. Ben yine ekürinin birini LION FLAG (3) ı ön planda tutuyorum başa yazıyorum. Kurtel ekürisinin safkanı Maidenden çıktıktan sonra 1.28 içinde koştuğu son bir 1400 metrelik yarış var üçüncü olmuştu o koşudaki performansı buradki rakiplere yetecek gibi göründü. Devamında 1800 e çıktı tabelada yer buldu ama kısada koşmak bu safkan için daha mantıklı. Ekürisi RUN FOR RUYA (5) da hayatının ilk yarışını gösterişli kazanmış devamında Kısa VAde de denenmiş arkasından 3 ay ara verip bir yarış görmüş kaliteli bir isim. İkisininde galopları gayet iyi ve mantıklı bakarsak misli kuponlarda tek düşünülebilir durumdalar. At yazınca yerimiz varsa kapatırız ama OĞLUM ALİ (4), DEMİRBAŞ (2) ve AYON (1) sırasını kupona yazarken bütçeye göre ayarlarız.

6.Ayak: Son ayakta ise ATASOY (1) gibi ağır bir top bizi karşılıyor. Kocaeli pistinde çalışmalarını sürdüren bu safkan Özcan Yıldırım ile Kocaeli de 2 ve 19 Ocak yarışlarını kazanırken bu tip orta mesafelerde başarılı olduğunu, formunu en üst seviyede koruduğunu herkese göstermişti. Geçen sene Kısa Vade ve Grup yarışlardaki tabelaları birinciliklerinden sonra yıl başında şartlar sıfırlanıp bu tip uygun rakipleri yakaladığında parayı toplayan safkan kilo olarak 62 ye kadar çıktı ve bundan sonra istese böyle gruplar yakalayamaz. Şimdiden 97 bin kazanca ulaştı ki Özcan Yıldırım bindiğinden kazanmaya gittiklerini yine anlıyorum, bunu da kazanıp bu koşudan sonra ya apranti ile Şartlı 5 koşma ihtimali var yada Kısa Vadelerde Grup yarışlarda devam edecek. O yüzden kendisi için uygun rakipler yanında ben rakip aramadan bu safkanı kuponumda tek bıraktım.

 

ALTILIM
1.AYAK: 2 / 5.8.10.1.3.4 
2.AYAK: 2
/ 8.4.5.1.6.7.11.10
3.AYAK: 4.1.3 

4.AYAK: 4
/
5
.AYAK: 3 / 4.2.1
6
.AYAK:
1-ATASOY

 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük m / iktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments