27.01.2018 CUMARTESİ İSTANBUL / ALTILI TUTTU

27.01.2018 CUMARTESİ İSTANBUL

Bugün İstanbul'da standart şablonun dışına çıkamadım... Belki benim yaptığım kurguyu gazete ve bültenlerde de görebilirsiniz ama Ekstra bir tane tek buldum son ayak Sanay'a biraz güvendim risklide olsa bugüne özel alternatif birde ters kurgu yaptım. Zafer Ateşi'ni devirdim Rekor ve Black Wasp yanına yazdım, beşinci ayak ön plandaki atların yanına ikide sürpriz atımı ekledim cazip ikramiye kovaladım. Bu şekil kurarsak tatmin edici bir ikramiye alırız diye düşündüm. Bugüne özel iki altılı verdim ama yinede Zafer Ateşi'nin kazanma ihtimalinin yüksek olduğunu söyleyebilirim.

1.Ayak: İlk ayak Maiden Satış koşusu ve bugüne kadar pek varlık gösterememiş isimler birlikte start alıyorlar. Bu yarış öyle bir yarışki kimi dışarı atsam o gelip kazanacak gibi duruyor. Bakmayın puanlarda bazılarının çok gerilerde çıktığına en şanslı gördüğüm MISS CONGENIALITY (7) son işinde sentetikte çok iyi bir performans gösterdi hep içte çalışıyordu normal sentetik pistte resmen farklılaştı. IMERA FERA (6) yine uzun işinde en beğenilenlerden biri olurken KIZIL KARTAL (2), YILAN KALE (4), HARLAN CREEK (5) ve Adana'dan gelen AZİZAĞA (1) koşuda şanslı gördüğüm safkanlardır. Ama başta da dediğim gibi bu koşu çok sürprize müsait YELYARAN (3) ve SELİNCAN (8) ilavelerini de yapalım..

2.Ayak: 1200 metre mesafeli Handikap 16 koşuda yer alacak 10 safkan arasında da şu kazanır, bu şanslıdır diye çok bir ayrım yapamadım. Ağır kilosuna, son yarışındaki kötü derecesine rağmen iki yarış önceki beşinciliği bile bu grubu geçmeye yeter diye düşündüğüm BALTACI (4) başa koyuyorum. İlk rakip 50 kiloluk AKFETİH (10) düşündüm. Her ne kadar DALİCİM (2) arkası beçinci olmuş olsa da verdiği aradan sonra yarış görüyordu ki gördüğü yarışlar kendini bulmasına yardımcı oldu. Dalicim'de ar avermiş olmasına rağmen kazandı seriye devam etti. Bugün mesafe iyice kısaldı bu safkanı nasıl etkileyecek göreceğiz. ELMASINKIZI (8) son yarışında bu koşudaki rakibi ZAMANIN HARİKASI (6) nın faullerine maruz kalmış yarışı bırakmıştı. Durumu çok iyi olan Elmasınkızı rakibinden rövanşı alabilir hatta yarışı da kazanabilir. Zamanın Harikası'da Kocaeli'den iyi durumda buraya geldi ters bir yarış çıkarabilir. Bu beşli ilk etapta kuponlara yazılacak. Devamında ALAKIZ (3), ANILBEY (1) ve SİGNORA (5) tutuyorum.

3.Ayak: Son yarışlarında kazanamıyor ama geçen sene koştuğu Grup 1 Grup 3 koşuların ardından verdiği arada iyi hazırlanıp katıldığı Kıs Vade 7 koşuda üçüncülük almış AKKULA (1) bu sefer birinciliğe çok yakın görünüyor. Kocakaya olmayınca Furken Yüksel yazdılar onunda bazen sprint yerini zamanını ayarlama gibi bir sorunu doğuyor gereksiz bekleyebiliyor ama bu kadar önemli bir ata binerken dersini çalışmış iyice safkanını ve rakipleri izlemiştir diye düşünüyorum. Akkula'yı yakalamışken Furkan'ın yanlış binme şansı bence yok. Akkula ile beraber koşup onu geçmeyi başarmış ama sonlarda tempo kaybetmiş REİSOĞLU (4) bugün Halis Karataş idaresinde en ciddi rakip durumundadır. ALTEPE (2) ise verdiği 1,5 aylık aray arağmen çalışmalarına aynı hızla devam eden bir isim olarak Bursa'da yaptığı iyi hazırlıkların sonucunu burada alabilir. Bu üçlüyü ayrımsız kuponlarda bulundurmak gerekir.

4.Ayak: Yazının başında da belirttim bugün başka tek bulamadım kazanmaya en yakın isim olarak ZAFER ATEŞİ (4) gördüm kuponumda tek bıraktım. Normalde Grup koşular koşan, Kısa Vadeler yakaladığında kebap grup bulup hemen kazanan bu safkan 5 Şartlı bu koşuda uzun aradan sonra çıkıp kazandığı koşunun arkasından aynı formunu devam ettirirken, geçilmesi zor görünüyor. Hem yarış performansları hemde idman dereceleri gayet tatminkar ve bu grubun üzerinde. Bu şartlar altında büyük favori çıkacaktır ama kazanacak atı boşuna devirmeyelim tek yazalım.

At yazmak istesem son yarışında çok fauller yiyen REKOR (6) ve ağır kilosu ile ikinci kalan bugün kilosu makul seviyeye düşen BLACK WASP (2) değerlendirmek isterdim.

5.Ayak: Benim IMPULSIVE (2) tek verdiğim koşuyu hatırlarsanız yarış giti MY BILLIONARE (5) bitirdi derken aralardan çıkıp belkide imkansızı başaran bir İmpulsive gelmiş koşuyu kazanmıştı. İşin garip tarafı vites arttırıp kazandım diye düşünen rakibine de 1 boyluk farkı yaparken hiç zorlanır gibi bir görüntüsü yoktu. Bugün yine  koşu benzer tempolarda gider yine sonlarda bu ikili buluşur ama akıllı olan belki de şansı olan yerini zamanını iyi ayarlayan kazanır. Bu sefer ben İmpulsive tek yazamadım iki safkanı beraber kuponumda değerlendirdim. Diğer ayaklarda çizgi devamı olan isimler var onları yazmaz bu ayakta bu ikiliden başka biri şanslı olurmu acaba diye düşünürseniz SINCLAR (6) ve NAMTAR (7) diğer şanslı isimlerdir benim kupon çok büyümesin diye kupona yazamadığım safkanlardır. 

6.Ayak: Günün son ayağında SANAY (2) benim favorim. 10 Ocak'ta bugün binen kardeşimizle yaptığı yarışı tekrarlayabilirse yine birinciliği alabilecek yetenekte, formda olduğunu düşünüyorum. İstanbul'da yarış yokken sevmediği İzmir ve Kocaeli kumunda beklenenden uzak yarışlar yapmış olsa da, formunu kaybetmedi sentetik piste çıktı kazandı. Mesafenin uzun olması kafamda soru işareti olmasa belki de kuponumu bu safkan getirir diğer ayaklarda yazamadığım isimleride kupona ekler öyle bir kurgu yapardım. Risk almayı sevenler sona kadar gelelim diyenler Zafer Ateşi'nin yanına Black Wasp ile Rekor, beşinci ayağa Sinclar ve Namtar yazıp son ayak tek bırakabilirler. Ben yanına sırf mesafe korkumdan ilk etapta  RUSGELİN (4), SELUŞKA (5) ve BAHANE (6), çok geniş oynayanlara da SARAY CARİYESİ (9) ve KIZIM İDİL (7) öneririm.  

ALTILIM
1.AYAK: 7.6.2.4.5.1.3.8
2.AYAK:
4.10.2.8.6
3.AYAK: 1.2.4
4.AYAK: 4-ZAFER ATEŞİ
5
.AYAK:
2.5
6.AYAK: 2
 / 4.5.6

 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük m / iktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments