23.01.2018 SALI ADANA / ALTILI TUTTU

23.01.2018 SALI ADANA

1.Ayak: PARPALİ (5) Ekim ayından sonra Ocak ayında bir yarış gördü. Asaletli arkası ikinci kaldı bugün o gördüğü yarışında etkisiyle, çim atı olması nedeniyle sevdiği ıslak pistte bence kazanmaya çok yakın. 2 Ocak yarışında da Halis Karataş binmişti, bariyer dibinde önde kaçanların hemen dibinde koşuyu sürdürmüş, virajda öne sarkarken içinden gelen Asaletli biraz daha erken davranmış, verdiği aradan da etkilenen Parpali rakibini yakalayamamıştı. Bugün Sedatbey, Lord ve Kırımbeyi nin süratlendireceği koşuda onları iyi bir yerde yakın takip edip virajdan sonra bu sefer kendisinin ayırıp gideceğini ve yakalanmadan bitireceğini düşünüyorum. İlk ayaklar risklide olsa başta yatmanın sonda yatmayla farkı yok deyip riski ilk ayaktan alıyorum.

2.Ayak: Her saha ıslak olduğunda kazanan OCEAN SERAPH (2) bugünde kazanmaya çok yakın diyelim ve sevdiği pist koşullarını dikkate alıp başa yazalım. Yılın son günü koştuğu yarışta 58 kilo ile birinciliğe uzanmış bu safkan önde kaçan rakipleri son metrelerde etkili ataklar ile yakalamış, atlatmış ve kazanmıştı. Bugün 54 kilo ile aynı başarıyı tekrarlayabilir. En ciddi rakip olarak gördüğüm IŞILAY (4) Ocean Seraph'ın kazandığı koşuda startta 10 boy kadar kaldı ama çok başarılı koşup 5. oldu. Bugün start çıkışı aynı sorunu yaşamasın Ayhan Kurşun ile birinciliği zorlar.  ENDLESS POWER (6) da son koşusunda startta kalanlardan biri. Lady Tulpar'ın kazandığı koşuda 7-8 boy kalıp buna rağmen kazananın 2 boy gerisinde beşinci kalmıştı ki hiiçte kötü br derece yapmamıştı. Bu üçlüyü başa koymama rağmen kısa mesafedeki son yarışında start oyalanma huyunu tekrarlayan ve altıncı kalan MONSERRAT (7) uzun mesafede iş yapabilir düşüncesindeyim. Bu dörtlüden sonra SHERMAN OAKS (3), NOBEL PRINCESS (5), SITAMUN (9) ve KÜLÜNK SULTAN (1)geniş kuponlar asırası ile yazılması düşüncesindeyim.

3.Ayak: Devamlı oynadığımız isimlerden ama kazandıramadıklarımızdan olan PRENS HERO (6) bugünde başa yazacağız. Son yarışında önde kaçanları fazla zorlamadı belki ama görünüş olarak yapı olarak iyiydi. Bugün pistin ıslanması safkana olumlu etki ederse kazanabilir.  Geçen yarışında 5 atın arkasında kalan ve içeri dalıp oradan yaptığı ataklar ile üçüncü olan TOO FAST (9) sahanın çok oynadığı bir isimdi. Bugün Karataş binince favori çıkmış diye çok güvenemiyorum bu pistte işi zorlaşabilir. Yine geçen  hafta padokta çok beğendiğim NEHRO (10) beşinci olurken çok sürprizdi. Bugün için kendini biraz daha geliştirdiyse çok cazip olabilir, iyi koşacağım derse kazanabilir. Antrenör değişikliğine gidilen ve Kapalı Gözlük takılan BURULHAN (1) her an farklı bir sonuç alabilecek isimdir ihmal etmemek gerekir. Tek yarış koşup o yarışların ardından çalışmalarını hızlandıran isimler LORD COMMANDER (5) ile SUPER MARIO (8) bu isimlerden sonra yazılmalı.

Uzun ara vermiş gibi görünen ama son günlerde çalışmalarını hızlandıran ön sağ moletinde sıkıntı olan sıvıları yapılan ama sahanın bozukluğu nedeniyle fazla şans veremediğim daha çok uzunda gidecek CLASSIC HARMONY (2) ise sürprizde yazabilirsiniz.

4.Ayak: OĞLUM BERAT (6) yarışın gidişatından en çok yararlanacak isim gibi görünüyor. Çim kum koşuyor ama çimde daha iyi koşar bugünde sulu pist safkana çok yarar. Son Grup 3 yarışını bu pistte kazanırken 4 boy kadar startta kalmasına rağmen bu koşudaki rakiplerini geride bırakmıştı. Bugün ekürilerin önde kabullenip idareli şekilde kaçacaklarını düşünürsek değişik bir taktik ile belli bir yere kadar Euphrates devamında CERASTES (8) kaçacak düşüncesi ile Cerastes'in son metrelere kuvvetli gireceğini ve gelebilecek güçlü ataklara dayanabileceğini de düşünebiliriz. Bu iki isim ilk etapta kuponlarımızda olsun devamında yerimiz kalırsa son metrelerde güçlü gelebilecek son yarışları kötü olmayan HOT CHOCOLATE (4), RED ANGEL (7) ve belkide sınıf atlayan HASAFET (9) üçlüsünü düşünebiliriz.

5.Ayak: Yapmış olduğu yarışlarla MOSKOVA ATEŞİ (2) çok ciddi favori olarak çıkmış olsa da bugün PİRSUSLU (1) dan çok etkili bir yarış bekliyorum. Ahmet Çelik'li Moskova Ateşi'nin rakibi Mert Ali Solmaz'lı Pirsuslu' mu olacak demeyin. Aralık ayında Grup koşuda başarısız olduktan sonra Handikap yarışta önde çok rahatsız edilince beşinci kalan bu safkan bugüne çok iyi hazırlandı. Mert Ali Solmaz son işini yaptı, önde yalnız kalabilir, temposu bozulmadan son virajı dönerse kim gelirse gelsin dayanabilir. Bu iki isim uygun rakipler yanında başa yazalım ve yer kalırsa hayatının ilk yarışında kazanırken beğenilen, bugünde aynı başarıyı tekrarlama ihtimali olan GENÇALP (3) ilavesi yapalım.

6.Ayak: 23 Aralık'ta hayatının ilk koşusuna Şartlı 1 de çıkan INSOMNIA (1) kimseye bulaşmadan çıkmış kısa bir mücadeleden sonra liderliği almış ve kolay kazanırken kapasitesini göstermişti. O yarışın arkasından 7 Ocak'ta Handikap 15 yarışa katılan safkan süratli giden koşuya iyi başlasa da koşu içinde adapte sorunu yaşamış, en geride takip etmiş, son metrelerde dışa çıkıp çok etkili ataklar yapmasına rağmen kafa burun ikinci kalmıştı. Bugün mesafenin uzaması lehine olsa da o yarışlara göre 5 kilo aldı ve kilosu 60 oldu. Karataş'ın diğer ayaklarda bindiği Kızılca ekürisinin safkanına binmeyip bu safkanı tercihlemesi şansının yüksekliğini gösteriyor. Ben yinede kilo sorunu yüzünden ilk etapta yanına MATADOR KIZ (5) yazıyor daha sonra yer kalırsa MALONES (3) ilavesini öneriyorum.

ALTILIM
1.AYAK: 5-PARPALİ
2.AYAK: 2.4.6.7 / 3.5.9.1
3.AYAK: 6.9.10.1.5.8 

4.AYAK: 6.8 / 4.7.9
5
.AYAK:
2.1  
6.AYAK:
1.5 

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 7.3.2
2.AYAK: 5-PARPALİ
3.AYAK: 2.4.6.7
4.AYAK: 6.9.10.1.5.8
5
.AYAK:
6.8
6.AYAK:
2.1 
7.AYAK: 1.5 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük m / iktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments