23.01.2018 SALI KOCAELİ / ALTILI TUTTU

23.01.2018 SALI KOCAELİ

1.Ayak: Yarışın favorisi olarak gördüğüm BLACK ADLER (4) kolay tempoda gidip sonunu getiremeyen bir isim. Bir bakarsınzı tuta tuta viraja kadar gelmiş tamam şimdi ayıracak gidecek dersiniz sonunu getireme mücadeleye girdiği anda biter sonu iyi olmaz. Hani böyle kendine diğer atların içinde veya dışında farketmez boş bir yer ayarlayıp yarışın bittiği anda gelirse hakim olur yarış biter safkanda kazanmış olur. Bunu yapacak bincinin bu sene ilk defa at binecek Doğan Kılıç olacağını sanmıyorum verilen şansı iyi kullanayım der veya jokeyi değişir, daha iyi biri biner falan o zaman da şansı artar. ODESSA SHINE (10) formunu yükselten ve git gide kazanmaya yaklaşan bir isim. Fakat bu safkanında üzerinde de dünya kadar ata binmesine ramen kazanmayı beceremeyen bir apranti var. Kilosu uygun aprantisi uygunsuz diyelim kupona ikinci sırada yazalım ama DİLBAR (7), OSMANİYE ÇOCUĞU (11), TOVİN (5), ROYAL KHAN (3) ve BEYNAM (9) ilavelerinide yapalım. Daha geniş oynayabilirseniz DAYKING (8), CAPILANO (6) ve SERBEYHAN (12) akılda kalacağına kuponda olsun diyebileceğim isimler. İlk ayak zorlu geçecek yatmayalım sağlam tutalım.

2.Ayak: Ne zaman ne yapacağını kestiremediğimiz isimler bir aradalar. Redkit'in kazandığı kısa mesafeli koşuda beşinci olurken kendini gösteren VOLKANIMSIN (3) o yarışa göre 3 kilo fazla ile koşacak ama bence başa yazılmalı. BEAUGAZON (4) eski günlerini mumla arayan bu sene ilk defa koşacak ve bu yarışa iyi hazırlanmış bir isim. Safkan geçen sene bu pistte ark aarkaya üç tane kazanmıştı, o güzel günleri hatırlarsa kazanmaya çok yakın olur. ADALSON (7) koşmadığı bu bir aylık dönemde kolay üç tane galop yaptı kendini yarışa sakladı bugün gerçek anlamda hedef yapılmış durumda, yazacağım. DESOLATOR (8) Tolga Yıldız binice dikkatimi çekti en son Tolga bindiğinde hayatının tek koşusunu bu pistte kazanmıştı bugünde iyi koşar saldırır diye düşünüyorum. Bu pistte iyi yarışlar yapan KING BURAK (1) ağır kilosuna rağmen kupona ilave edeceğim isim olacak. .

3.Ayak: FORDTA TEK (3) bugün tutulmuyor daha çok ekürisi ön plana çıkmış olsa da 19 Ocak'ta ki Atasoy yarışında kötü bir derece elde etmemişti. Bugün o yarışa göre 7 kilo eksiği ile koşacak olan safkan ekürisine fedai gibi koşacak görünüyor ama dikkate alınmaz ise bitirebilir. Son iki yarışında Kısa Vade 21 ve Grup koşup başarısız olan, bugün bu rakiplere göre çok kapasitesi yüksek BAYDARŞAH (1) ekürilere en büyük rakip durumunda olup, Tolga Yıldız ile iyi bir uyum içindeki MERTADAM (7) ile üçüncülükleri birinciliğe taşımak için iyi hazırlanıp gireceği koşuda İLİLGE (5) diğer şanslı isimlerdir.

4.Ayak: Bu koşudaki üç atın üçüde benim takip listesine bir şekilde takılmış kalmış. Yarışın 1200 metre olması ve bu mesafedeki performansları ÖZİLHAN (2) ı bende ön plana çıkarıyor. Fakat önde kaçacak at olan ROMEO (3) fazla rahatsız edilmez ise oldukça şanslı olur, koşunun temposunu belirler, rahatsız edilmez ise çıktığı gibi bitirir. Bu safkanın son yarışı Yeltay Sanberk biten Grup 3 koşuda altıncılık ve o koşuya göre 3 kiloda eksik koşacak. ki at yazıp bir at dışarı bırakmanın mantığıda yok diyor BİNBİR (1) ilavesi ile bu koşuyu kapıyorum.

5.Ayak: Yarışı kafamızda koşturduğumuzda her helükarda GÖNÜLKIRMAZ (4) ın kaçacağını söyleyebiliriz. İstanbul'da Kısa Vade yarışta da kaçan ama sonunu getiremeden güçlü rakiplere kolay yakalanan bu safkan son metrelerde enseye basmış fazla üzülmemişti. Bir önceki koşusunda favori çıkan bu koşudaki rakiplerinden Brave Azur'u da geçen safkan bir yarış öncede My Freedom'dan liderliği alamayıp birde peşine takılıp tempoyu yükseltince sonlarda gelen Brave Azur ikinci olurken, üçüncü kalmıştı. Bugün önde giderken fazlaca rahatsız edilmez ve Önemli tempoyu çok yükseltmek yerine peşine takılır diye düşündüğümden Gönülkırmaz kuponumda tek olacak. Veya yarışın gidişatı Önemli çok aşırı tempoda kaçar Gönülkırmaz arkasına yatar bekler şeklinde de olabilir. O zamanda virajda Önemli'yi atlatıp yine Gönülkırmaz'ın kazanmasını bekliyorum. 

6.Ayak: Günün bence alternatif teklerinden biri de kötü yarışlarının devamında en sonunda iki tane iyi yarış yapan 50 kiloluk sıklet avantajı ile SERHASAN (10) olur. Bence ilk ikiyi bozmayacak bu safkanın yanına değerlendirmek için sizlere önerebileceğim üç tane at var. Özellikle belki ekürisi ön plana çıkarılmış ama toparlanan kendini bulan ve yarışlarda bunu gösteren BAHİR (13) e dikkat. Uzun mesafede ikincilik yapan sonra kısada oynadığım ama gelmeyen KORCAN (15) aklıma takıldı duruyor bugün bombayı yapmasını bekliyorum ve uygun kilo ile tatminkar performanslarını tekrarlayıp kazanabilecek KURYE (8) ile Kocaeli'ni kapatıyorum.

ALTILIM
1.AYAK: 4.10.7.11.5.3.9.8.6.12 
2.AYAK: 3.4.7.8.1
3.AYAK:
3.1 
4.AYAK: 2.3.1
5
.AYAK: 4
-GÖNÜLKIRMAZ
6.AYAK: 10 / 13.15.8

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük m / iktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments