22.01.2018 BURSA ALTILI TUTTU

22.01.2018 PAZARTESİ BURSA

Yarışlar favorilerin kazandığı şekilde devam edince dengemizde bozuluyor. Ben her zaman tuttuğum atı yazıyorum Agf de nerede olduğuna pek bakmıyorum ama ister istemez çok ağır favoriler kazanırmı diye kafa yorunca, onlara yönelince kurgumuz şaşıyor. Bugünde benim özellikle takibe aldığım bir çok safkan bir aradalar, umarım iyi başlar, iyi biter...

1.Ayak: 25 Aralık'ta iki yarış önce Bursa da 1200 metre kum pistte koşulan şartlı 3 dişi yarışta, çok iyi koşmasına rağmen üçüncülükle yetinmek zorunda kaldı. Viraj dönülmeden önce uygun yer bulamayan ve kazanan Tokuşunkızı nın oldukça gerisinde kalan AYÇANAZ (8), 400 e doğru pistin içinden uygun yol boldu ve hızlandı ama farklar azalmasına rağmen bu atakları kazanmasına yetmedi. Hemen peşine 1 Ocak'ta bu sefer 1300 metrelik bir yarışa çıkan bu safkan Şartlı 2 koşuda formda  rakiplerinin yanında 60 kilo ile start aldı, ön grubu yakın takip etti, virajdan sonra dışa açıldı ve gelmeye çalıştı ama kilodan etkilenip beşinci kaldı. Beşinci oldu ama birinci ile arasında yalnızca 2 boy vardı. Hem sık koşması hem de 60 kilosu birinciliğine engel olmuştu. Bugün safkan biraz daha uzayan mesafede 54 kilo ile start alacak. Kazanmaması için bir neden göremiyor günün ilk alternatif teki olarak öneriyorum. Tek Handikapı olan üzerindeki aprantisi eksik binip safkanı engellerse o zaman HANIMINOĞLU (3), KESKİNER (4) ve AŞKADİN (1) devreye girebilir.

2.Ayak: BREAK POINT (2) hayatının İlk koşusunda ikide iki yapıp oldukça umut veren Over a Shilling gibi kuvvetli bir rakibi zorladı. İkinci yarışında Mustafa Çiçek idaresinde bu koşudaki bir çok rakibini geride bıraktı ama yine geçilecek birini buldu Anita Blake arkası ikincilik yaptı. 1400 metre kum pistteki Maiden koşuya 1 ay ara verip girmişti ve koşunun başında yükselen tempoya ayak uydurup koşuyu önde takip etti.  Mustafa virajdan sonra bariyerden yürüdü rakiplerini atlattı ama bu seferde dıştan iyi bir sprint yapan rakibine geçildi. Koşunun başında beklese, idareli gitse ve kendini sona saklasa daha iyi koşacak izlenimi veren bu safkanın hem eşgali hem de hırsı beğenimi kazanmıştı.  Bakıyorum bu yarış hazırlıkları da oldukça istikrarlı ve idman performansı da oldukça iyi. Bugün tek yazılabilecek bir başka isim olarak bu safkan dikkat çekiyor.  Maidenlerde zor kazanan atların devamlı tabela yapıp birinci olamadıklarına alıştığımız için bu ayağıda tek yazamazsanız özellikel TAKAYAMA (10) en zorlu rakip olarak gördüğüm isimdir. CUPIDS ARROW (3) Anneden yana kuvvetli bir kan hattına sahip ve kalitesini son yarışında gösterdi kuponlara yazılabilir. İlk ikinciliğinden sonra bugün Dil Bağı denenen AYON (1) ve yarış göre göre topalarnan QAZIM BABA (7) sonraki ihtimaller.

3.Ayak: Yamak 1 yarışı, idaresi en kolay önde kaçan bir at, kendisini tanıyan bir apranti, formda bir at ben bunları görünce hemen ön plana yazıyorum. AMAZING LOVE (3) tam benim istediğim gibi mesafesini, uygun rakipleri ve daha önce tek yarış koşup ikinci olduğu aprantisini bulmuş durumda. 10 Ocak yarışından sonra kısa uzun iki iş yaptı formu çok iyi durumda. Büyük ihtimal kazanır ama uzun süredir koşmamasına rağmen Kasım ayında Bursa'ya gelip çalışmalara başlayan ciddi rakibi YILDIZHAN STAR (6) da koşuda start alıyor. İdmanları seyreden arkadaşlar çok iyi durumda yarışa gireceğini söylüyorlar. Safkanı ihmal etmeden kuponlarımıza yazalım, yer kalırsa son yarışında kuvvetli grupta şans bulamayan ALTINBEŞİK (5) ve startta kalmasa çok iyi yarışlar yapacak olan DİLZAR (1) ilavesi yapalım. 

4.Ayak: Bursa'nın kralı SÜMELHAN (3) bugün deplasmana gelen bu mesafede Kocaeli ve İzmir'de gayet iyi yarışlar koşmuş HARUNHAN (2) a karşı mücadele verecek. İki başarılı jokey ki başarılı safkan ve Sümelhan tabiki biraz daha ağır basıyor ev sahibi olarak belki de bazı kuponlarda tek olacak ama ikisini beraber yazmakta fayda görüyorum.

5.Ayak: MİRANUR (6) en sonunda kendine geldi ve Matmazel Çikolata kazanırken ikinci oldu formunu yükselttiğini gösterdi. Bugün için yaklaşık 1 ay ara verdi yine kendini bulmuş şekilde hedef yaparak bu koşuya çıkacak. Kilosu çok uygun ve daha Maiden olmasına, 1200 metreye ilk defa çıkacak olmasına rağmen kısalarda iyi koştuğu için sürprizi yapabilecek bir isim olduğundan başta düşünülmeli. WHISPER (1) çok ağır favori ve son üç yarışını kazanıyor, Dişilere ait bu yarışta da 59 kilo ile koşacak olmasının dezavantajını yaşayacak ama formu çok yüksek seviyede. AMPHITRITE (2) bu ikiliden sonra düüşünüyorum. BU safkanda idman pistinin en beğenilenlerinden biri. Son yarışından sonra 4 galop yaptı seyreden arkadaşlar hepsinde oldukça iyi göründüğünü söylüyorlar. Statta kalıp kazanmış sonrasında Hill Head arkası burunla ikinci kalmıştı. Diğerlerinden pek umudum yok. 

6.Ayak: MARISSA (1) son yarışını bincisinin erken yürümesi ve önde yalnız kalması nedeniyle kaybetti, o kadar rahattı ki Tokaçoğlu kendisinden hafif rakibine son anda mağlup oldu. RENGÜL (2) Mehmet Kaya'nın binmesi ile dikkat çekiyor.Kilo ağır ama Mehmet Kaya bugün üç at için Bursa'da bence en şanslısı da bu safkan. ZİLLİ (3) genelde kaçar ama iki yarış önce bekledi geldi kazandı son yarışında da startta kaldı geldi beşinci oldu, kötü değildi. Aynı yarışta YOLAŞAN (5) Tokaçoğlu ile üçüncü olurken ötü görünmemişti. Ben dördünü kupona yazdım...

Bugün az atlı favori ağırlıklı programda ilk iki ayak 8/2 tek tek yazar kuponu yaparsanız geriye zaten bir şey kalmıyor, benim eksik bıraktığım isimleri de yazsanız, son 4 ayağı kapasanız 60 liraya altılı yapılıyor. Çizgilerden keser ufak halini baz alırsanız kurgumuz 2.88 TL.

Kurguyu size bırakıyor bol şanslar diliyorum.

ALTILIM
1.AYAK: 8 / 3.4.1 
2.AYAK: 2 / 10.3.1.7
3.AYAK:
3.6 
4.AYAK: 3.2
5
.AYAK: 6.1.2

6.AYAK: 1.2.3.5

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük m / iktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments