18.01.2018 PERŞEMBE İZMİR / ALTILI TUTTU

18.01.2018 PERŞEMBE İZMİR / ALTILI TUTTU

18.01.2018 PERŞEMBE İZMİR

1.Ayak: İzmir'de güne son yarışlarında oldukça iyi performanslar çıkaran ve son metrelerde çok kuvvetli dirençli akışlı görünen LADY HATUN (2) başa koyarak başlayacağım. TOMURCUK ÇİÇEK (6) liderliği alıp kaçacağı bu koşuda son metrelere kadar direnip kazanma ihtimali olan ve benim güvendiğim ikinci isimdir. Mehmet Kaya'lı SULTANLAR SULTANI (4) ise kuponların olmazsa olmazlarındandır. Bu üçlü kuponlarda ilk etapta yazılacak devamında ise yer kalırsa GAYEMSU (5), BAHANE (7) ve KIŞGÜLÜ (3) ilavesi yapılması gerekir. Safkanları ikiye ayırdım başta 3 atla, eküriyle 4 oluyor, daha sonra ise bir başka üçlü ilavesi yapmayı düşündüm. Risk alıp 3 at yazıp yatarsanız beşliye devam edin ben devamından bayağı ümitliyim.

2.Ayak: 4 gün önce koşanlar yine pistteler... Ben o gün Tharwa'dan bahsederken önde yalnız klamayacak 4 atın olduğu yarışta kaçmaya benzemez demiştim, kaçtı ama kolay yakalandı ve üçüncü oldu, hayatının ikinci yarışına binen Savaş Dülgar'a güvenenler bayağı bir hayal kırıklığı yaşadı. Tharwa Savaşla katıldığı ilk yarışında tek başına önde kaçıp 1.15.23 le bitirmişti son yarışında ise 1.16.06 yaptı ki bayağı bir geri gidiş önde yalnız kalmayınca derecede bir kötüleyiş var. Bugün önde yalnız kalması pek mümkün değil çünkü ara vermiş ve 167 gün sonra ekürisine yardımcı olmak için  buraya yazılmış, hayatının ilk yarışlarında tavşanlık yapıp kaçan, öndekileri bozan Tınasoğlu'da koşuyor. Koşu tahminimce süratli gidecek Tharwa, Tınasoğlu derken Yosalinda'da son yarışındaki gibi öne sarkacak önde bir üçlü olacak tempo yükselecek ve bu yükselen tempo öndekilerin son metrelerde sallanmasına neden olurken Mustafa Çiçek'li CRACKER BABY (1) koşuyu kazanacak. Benim bu koşuyu yorumlarken düşüncem bu şekilde oldu ve kendi kuponumda son yarışında da önerdiğim ama beklediğim gibi koşamayan bu safkanı alternatif tek olarak koydum.

Sağlam oyunculara THARWA (3), HAŞİMOĞLU (2) ve YOSALINDA (5) yazmalarını öneririm. PASSO DOBLE (6) hayatının ilk yarışında start çıkışında beceriiksizlik yapmış ama sonrasında çok ara kapamış dördüncü olmuştu. Uzun süre ara veren safkan bugün Özcan Yıldırım, Mustafa Çiçek ve Barış Kurdu ile katıldığı yarışlarının ardından Burak Koçoğulları ile iki yarış görmenin verdiği hazırlıklarla sürprizi yapabilir.

3.Ayak: ALWAYS FIRST (5) ilk defa kum piste çıktığı 7 Ocak yarışında geldi gruba hakim oldu havasını bana verdi ama Askoroz yeniden tazeleyince ikincilikle yetindi. Ben o yarışını çok beğendim ve o koşudaki ikinciliğinin ardından bu sefer mesafenin 200 metre daha uzaması ile çok çok şanslı olacağını düşünüyorum. ZAFER MEYDANI (3) nın Mehmet Kaya ile olan uyumu ve bu mesafede 57 kilolar ile tatminkar performanslar mevcut. ONURBEY (2) in kilosu 60 a çıktığı için her ne kadar Mustafa üstünde olsa da biraz bende geri planda çıkıyor. Bugün binen aprantisi ile uzak ara bir yarış kazanıp Maidenden çıkan FLYING PEGASUS (4) bu üçlüden sonra şanslıdır deyip çizgiyi çekicem ama EAGLE FLY FREE (1) ve SAGRAJAS (6) için bu mesafe tam bir kapalı kutu olacak çıkıp gelirlerse şaşırmam.

4.Ayak: 1200 metrede kazandığı yarışın ardından 1600 metrede koşan ve Mehmet Kaya 'da binmeyince kendini dördüncülükte bulan ÖZERDİNÇ (5) bu sefer sevdiği mesafeye çok uygunlaşan kilosu ile çıkıyor. Kazandığı koşuda 60 kilo ile bu koşudaki bence en önemli rakibi formda isim TUĞALP (1) i geçmiş safkan, bugünde aynı başarıyı tekrarlayabilir ama Tuğalp'te kendini geliştiriyor beraber kuponlarda düşünmekte fayda var. HAZARDAĞI (2) nın komiserlerin uydurması fauller yediği yarış 1600 metredeydi uzun gelmiş safkan durduğu yerde faul yemiş gibi algılanmış ikinciliğe alınmıştı. Bugün mesafe bu safkan da yarar diyor ilk iki isimden sonra düşünüyorum. 

5.Ayak: Geçen sene son bölümde Kısa Vade yarışlarda başarılı performanslar gösterip hep güçlü rakipler yanında tabelada kendine yer bulan RIGHT OR WRONG (5) en sn 5 Ocak'ta Açık 2 Güzel İzmir Koşusunda start aldı ve 1.39.33 ile Kinowa nın kazandığı koşuda 60 kiloluk sıkleti ile 1.40.71 yapıp beşinci kaldı. Bugün o yarışa göre 3 kilo aşağı koşacakki buda kendisinin 1.39 içinde koşmasını sağlar. Rakiplerinin son yarışlarını tek tek incelediğimde gözüme batan ve bu dereceyi yapıp Right Or Wrong'u geçecek bir rakip göremedim. Bugünkü tek tercihimi bu safkandan yana kullanıyorum.

6.Ayak: Son ayakta FLOATING HEART (12) gibi çok ciddi bir sğrpriz adayım var. Geçen sene sonunda bu koşuda da rakibi olan BİNGÖLLÜM (5) ve OASİS (3) arkası yaptığı üçüncülükte dikkatimi çeken bu safkan o yarışa göre çok daha iyi duruma gelmiş bulunuyor. Yarışın gidişatı ve temponun ykseliip mesafenin uzun olması bu safkana çok yarayabilir diyor başa koyuyorum. Fakat dediğim gibi iyi rakipleri var ve Bingöllüm ile Oasis in devamında SEYHUN CEYHUN (13), AKHTAMAR (9), KARŞIYAKARÜZGARI (7) , PRINCELY (8), GEÇİTYOK (4) ve DEMİRRIFKI (6) ilavelerini yapmalıyız..

ALTILIM
1.AYAK: 2.6.4
2.AYAK: 1-CRACKER BABY   /  3.2.5
3.AYAK: 5.3.2.4

4.AYAK: 5.1 
5
.AYAK: 5-RIGHT OR WRONG

6.AYAK: 12.5.3.13.9.7.8.4.6

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments