17.01.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL / ALTILI ve YEDİLİ TUTTU 720 TL

17.01.2018 ÇARŞAMBA İSTANBUL

1.Ayak: 390 bin TL bedelle satın alınmış fakat bugüne kadar bekleneni veremeyen Şahinter'in kardeşi olan mesafe tutacak KARKAMIŞ (6) ilk ayakta oldukça iyi bir performans gösterecek bir isim. Kaba kumda iki koşu yaptığını bunları kötü bitirdiğini pek dikkate almayalım. Safkan son günlerin parlayan yıldızı Mustafa Çiçek ile uzun mesafeyi bulduğunda birinciliği alabilir. ŞENALP (7)en sonunda beklediği uzun mesafeye çıkan ve artık sorunları giderilen, düzenli yarışlar yapabilecek bir isim. BERDUŞALİ (3) bu uzun mesafede bence iyi koşacak kendine avantaj sağlayacak bir başka isim. İyi bekleme yerinde yürüme safkanı birinciliği taşıyabilir. Sahada DURMUŞKARDEŞ (4) ve GAZANFER (1) diyorlar ama ben bu iki ismi biraz geriye attım yinede kuponda bulundurulmalarında fayda var.

2.Ayak: Hayatının ilk iki yarışında ikinciliğe uzanırken çok dikkat çeken ACARTÜRK (1) bizim tek düşündüğümüz son yarışında beklentimizi karşılamamış yatırmıştı. Uzun kısa işleri ile bu yarışa da fit durumda girecek olan bu safkanın Sadettin Boyraz'ın biraz daha etkili bineceğini düşünerek günün alternatif teklerinden biri olabileceğini düşünüyorum. Fakat bu tip ikincilikler yapan isimler devamlı ikinci kalıyor tabela yapıyor kazanmayı öğrenemiyorlar. Bizlerde yarışseverde iyi koştu kazanamadı ha bugün kazandı, ha yarın kazandı derken yatan kuponlar çok oluyor. O yüzden kendi kuponumda ben rakipleri ile beraber değerlendirdim. Özellikle takipte olduğum EFESLİ (5) idman pistinin en iyilerinden biri. Bugüne kadar gördüğü yarışlar safkana yaradı kendini biraz daha geliştirdi ve benim gözümde bir üst kademeye sıçradı ama bu sıçramasını kimseye göstermedi. Bu sıçraması ve Özcan Yıldırım idaresi kendini birinciliğe atması için yeterli gelebilir. % 10 civarı Agf tablosunda oynanma oranı yakalamsı biler için avantaj yıkarsak mutlaka öncelikli bu safkanı değerlendireceğiz. Gördüğü tek yarışı beşinci bitiren ve o yarışta bile bizim kuponumuzda olan TENDÜREK (9) Yağmur Gözlüm ile Büyük Doğu'nun kardeşi. İdmanlar düzenli formu yükseliyor ve benim gözümde favorilere bugün ciddi rakip olur. Ya tek ya Bu üç isim diyecektim ama bakıyorum bir türlü yarış içime sinmiyor. Kupon kurgunuzda yer kalırsa AKMANAĞA (2), PANAMA (8) ve FERHAL (10) de yazılır diyeceğim ama bu sefer bizi yanıltmaz derseniz Acartürk tek girerek te kuponunuzu oluşturabilirsiniz. Veya iki kupon yapın birinde tek diğerinde kalabalık tutun karar sizin.

3.Ayak: LADY STONEHEART Koşmayacak ve böyle olunca GIOVINEZZA (3) çok ön plana çıkacak. Kumda koştuğu iki yarışında da etkili olan ama bugün ilk defa sentetiğe gelecek olan safkan nasıl etkilenir bugün göreceğiz. Yenilenen ve sertleşen İstanbul Sentetik pisti bu safkanın daha iyi koşmasını sağlayacağı gibi benim gördüğüm kadarı ile KEREMTOSH (1) içinde çok avantajlı olacak. Safkanın idman pistindeki görüntüsünü de beğendiğimden bu koşuda mutlaka değerlendireceğim. Ben bu yarışı fazla zorlamadım diğerlerinde pek ışık göremedim bu koşuyu bu iki isimle geçtim.  Sizin biraz daha geniş sermayeniz varsa buraya yazılacak isim İNCİ BONCUK (6) olabilir.

4.Ayak: ŞAHİNTER (5) uzun mesafede geçen hafta son metrelerde bir vites yükseltti sanki yeniden yarış başlıyordu Mehmet Kaya hadi dediğinde Karayürek'i ayırdı gitti. Kısa Vade 6 bu yarış bugün süratli gidecek, mesafe uzun, iki Kazibert Şükrü ile Kutup önde gideceği için tempo birazda yükselecek. Diyeceksiniz ki Özcan ve Karataş birbirini yermi o da bir muamma ve bu ikili fazla yıpranmadan önde kaçarlarsa belki rahat şekilde de virajı dönebilirler, sona kadar dayanırlar, yarışın gidişatı sonucu direk etkileyebilir. Ben yinede temponun az olmayacağını rakiplerin bu ikiliyi önde yanzı bırakıp salmayacaklarını düşünüyorum. O yüzden Şahinter büyük ihtimal kazanır alternatif teklerden biri olur önde gidenler sonda bu safkana dayanamazlar derken derken son yarışını jokeyinin laubali binmesi nedeniyle kaybeden RODOSTO (4) ile artık kendini bulan her an kazanacak durumda olan AMANKAYA (7) ilavelerini de geniş kupona yapıyorum.

5.Ayak: Maiden koşuda yer alan KARAYAMA (3) rakiplerinden farklı bir isim. Safkan 5 aydır koşmuyordu fakat düzenli ve istikrarlı çalışıp idman pistinde herkesin beğenisini kazanıyordu. Kışlalı, Yalınay, Muhrip gibi başarılı kardeşleri olan bu safkan yeterli hazırlıkları ile 3 Ocak'ta koştu Herkales'e boyunla geçildi ikinci kaldı. Yarışı hatırlarsanız start verilince Herakles hemen öne düşmüştü, Karayama ise bariyer dibinde ve virajda 10. durumdaydı. Son 400 de bir anda pisti ortalayıp beşinciliğe gelen Karayama son 200 de ikinciliğe sarktı, son 50 de rakibini yakaladı, sarısına geldi ama önde avansı almış çok kaçmış olan Herakles'i geçemedi. Bu sefer performansı biraz daha gelişti, Akın Sözen yerine Halis Karataş bindi ve  Kurtel ekürisi kazanmayacak ata Karataş yazmıyor. O yüzden bende 2-2-1 olur bu toto diyorum Maiden yarışı tek olarak değerlendiriyorum.

6.Ayak: Son ayakta geçen yarış olduğu gibi KARAHEVES (1) başa yazacağım. Yeni sentetik pistte yapmış olduğu çalışmalarda çok beğendiğim bu sakanı geçen gün Zafer Ateşi yanında hiç tutulmuyorken de başa koymuştum tabela içinde yer bulmuştu ama bana bayağı umut vermişti. Bugün kilo aldı ama grup uygun bu grubu geçebilir.  BELEKİ (9) nin el değiştirmesi ve Ahmet Çelik binmesi ilginç. Belki bu değişiklik çok yarayacak, çok farklı bir performans gösterip bugün adını birinciliğe yazdıracak. YAdırırsa da sonrasında çok daha iyi yarışlarda yapabilir el değişikliği safkana yarayabilir. REACH THE TOP (4) üçtür iyi koşan bir isim ve bugün de apranti yerine Karataş üstünde favori çıkması çok normal. Yine bu üçlüye ilaveten PRENSES TORUN (14) dan bugün çok iyi bir yarış bekliyorum. Baktığınızda son yarışları kötü diyebilirsiniz ama bence hazırlıklar tam gizliden gizliye bu yarış hedef yapılmış durumda. Benim sıralamamda DOHA (16), WEST LIFE (7), GO WIND (10), HOŞGÖRÜ (11) ve BLANE GIRL (12) onraki ihtimaller diyeceğim son ayak kalabalık tutacağım, siz kendiniz son halini verin kurgunuza göre hepsini değerlendirmeye çalışın.

ALTILIM
1.AYAK: 6.7.3.4.1
2.AYAK: 1-ACARTÜRK  / 5.9 // 2.8.10
3.AYAK: 3.1

4.AYAK: 5-ŞAHİNTER  / 4.7
5
.AYAK: 3-KARAYAMA

6.AYAK: 1.9.4.14
/ 16.7.10.11.12 

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 3.1.2

2.AYAK: 6.7.3.4.1
3.AYAK: 1-ACARTÜRK 
/ 5.9
4.AYAK: 3.1 
5
.AYAK: 5-ŞAHİNTER

6.AYAK: 3-KARAYAMA
7.AYAK:
1.9.4.14 / 16.7.10.11.12 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

Yorumlar  

#1 merto metin 18-01-2018 09:57
Tesekkurler abim 200 misli koyduk sayende guzel para aldık ctesi velideyiz gel misafirimiz ol panaromikteyiz bekleriz

You have no rights to post comments