14.01.2018 PAZAR ADANA / ALTILI YEDİLİ TUTTU 1098 TL

14.01.2018 PAZAR ADANA

1.Ayak: LORD OF PERA (10) her geçen gün kazanmaya bir adım daha yaklaşıyor. Dördüncü olduğğu 26 Aralık yarışından sonra yeni yılın ilk günlerinde yine iyi koşan ama gücü öndekilere yetmeyen safkan bu geçen arada biraz toparlandı kendini buldu bugün birincilik için oldukça ciddi aday durumda. Aynı yarışta üçüncü olan GREAT RESPECT (1) oldukça ağırlaşan kilosuna rağmen favori verilirken bu safkanın çok geri planda tutulması bizim avantajımıza. Yine de Great Respect ilk rakip diyelim. CANBERKHAN (3) ve ETTORE (6) nin bugün bu ikiliye ciddi rakip olacağını da hatırlatalım ve ilk ayağı STRIKE HARD (9) ile HÜRKUŞ (2) yazıp kapatalım.

2.Ayak: 1500 metreye çıktığı ilk yarışını kazanan BLACK NIGHT (7) yine tercihli startla başlayacağı koşuda yarış öncesi sinirini yapmaz koşuya düzgün başlarsa etkili olabilecek durumda. İki yarıştır altıncılıklar yapan ama bu sefer uygun rakipleri yakalayan ALEXANDRAPOLI (2) mesafenin daha da uzaması ile kendini daha iyi gösterme imkanı bulacak. Bu safkanında 58,5 kiloya çıkan sıkletinin önemli bir handikap olacağını söyleyebilirim. Ahmet Çelik 10 koşuda start almış, daha yarış kazanamamış ama iyi koşular yapmış WILDEST INDOCHINA (9) tercihi yapmış. Adana'da ciddi bir menajerle çalıştığı için kesinlikle boşa at binmeyecek durumda. Zaten atın işleri de iyi olmuş ben bugün kuponuma bu safkanı yazarım. Maidenden çıkrken Wildest Indochına önünde kazanmış olan OĞLUM ÇAĞLAR (6) bugün çok daha iyi koşabileceği uzun mesafede start alıyor. Hayatının ilk yarışını kazanan devamında kötü bir yarış çıkaran NIGHT LATERNE (3) bugün ters bir yarış çıkarabilir düşüncesindeyim ama aklımda bir tek CRAZY BOY (5) kaldı onuda ilave edeyim içim rahat etsin.

3.Ayak: Geçen yarış ben vermemiştim ama HASYAĞIZ (7) çok iyi koştu ikinci oldu çok geç yürümese belki bugünkü rakibi BITCOIN (6) i geçecekti, yarış burun farkla bitti Hasyağız Ahmet Çelik kurbanı oldu. Karataş olmayınca Bitcoin'e Özcan bindi HAsyağız ise geçen gün kendine yarışı kaybettiren Ahmet Çelik idaresinde sahada olacak. Bu ikili ilk etapta zaten bütün kuponlarda olacak biz bu mevsimde bu pistte bu tip serin havaları yakaladığında başarılı koşan DUQUAN (2) ilavesi yapıp koşuyu biraz cazipleştirelim istiyorum.

4.Ayak: Hayatının en iyi durumundaki GÖRGÜNCAN (3) Adana ve Urfa2da kazandığı iki koşudan sonra yine Adana'da ve bu pistte kazandıkları Ahmet Çelik ile koşacak. Ben safkana inandığımı ve kazanacağını söyleyemem. Başa yazdım ama DİLBERGÜLÜ (4)BİLBİLAN (2), ÖZLENENGÜL (1) ilavelerini mutlaka yaptım bu koşudan sürpriz bekliyorum.

5.Ayak: Hafif kiloyu bulduğu her yarışında etkili koşan ve kazanıra giren ÇELEKAN (8) bugün o kadar uygun bir kilo yakalamış ki Pas geçmek veya yazmamak olmaz, hatta benim alternatif teklerimden biridir. Son ayak zaten tek burayı az atla geçeyim derdinde olanlara, az atla geçebilirmiyim diye düşünenlere Bşta JUNIOR SANCAK (6) ve BOZTEPEBEYİ (1) öneririm. Devamında BERKALP (2), ZİRVETAY (4) ve AGAH (5) yazılabilir.. 

6.Ayak: ASİL RÜZGAR (1) kapanışı yapacak Maidene veda edecek isim olacak. 9 Aralık'ta buradaki rakibi Küçük Hostes ikinci olurken hayatının ilk yarışında üçüncülük alan safkan devamında bu koşudaki rakipleri Uzunyayla Güzeli, Özhaber Sultan ve Küçükhostes önünde farklı şekilde ikincilik yaparken tecrübe kazandığında,nefesi açıldığında neler yapabileceğini göstermişti. Emrah Sincan bu sefer daha etkili binecek kalabalık grupta kısa mesafeye rağmen hatasız binerse de kazanacaktır. Ben bir aksilik çıkacağını düşünmek istemiyorum çünkü  o zaman yarış tamamen karışır.

ALTILIM
1.AYAK: 10.1.3.6. 9.2
2.AYAK: 7.2.9.6.3
3.AYAK: 7.6.2 
4.AYAK: 3.4.2.1
5
.AYAK: 8-ÇELEKAN / 6.1.2.4.5.

6.AYAK: 1-ASİL RÜZGAR

KARMA YEDİLİ GANYAN
1.AYAK: 3-TARIKHAN

2.AYAK: 10.1.3.6. 9.2
3.AYAK: 7.2.9.6.3
4.AYAK: 7.6.2 
5
.AYAK: 3.4.2.1

6.AYAK: 8-ÇELEKAN
7.AYAK: 1-ASİL RÜZGAR

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments