PERŞEMBE İZMİR / ALTILI TUTTU

11.01.2018 PERŞEMBE İZMİR

1.Ayak: SKYNET (4) in son yarışlarına bakıyorum Baydöker'in kazandığı yarışta üçüncülükte gidip sonlarda çok da fazla temposunu arttıramadı yine üçüncülükte yarışı bitirdi geriden gelen bu koşudaki ciddi rakibi WAIT FOR IT (1)'e geçildi. Daha önce önde kaçan Garavas'a yakın gidip virajda onu atlatınca kolay kazanmış, ikinci Garavas ve üçüncü Wait For İt'e uzak fark yapmıştı. Tamamen bugün koşulacak koşunun bir benzeri olmuş rakiplere şans tanımamıştı. ONE AND ONLY (5) de öndekilere yakın gidip sonlarda kendini gösteren ve özellikle bariyer dibini yakalayınca etkili olan son üç yarışını kazanmış formda bir isim. Bugün Garavas'ın kaçacağı Skynet'in takip edeceği arkasında da One and only ve Wait For it'in sıralanacağı bir koşu seyredeceğiz. Viraj sonrası diğer üçlü Garavas'ı atlatacak gibi görünüyor ama üçününde kazanma ihtimali eşit sanki ve kimi çıkarırsak o kazanırda diyebiliriz. İlk ayak 3 at olsun yeri kalan yakalanmaz diyen GARAVAS (2) ilavesi yapsın.

2.Ayak: BEYAZ ZAMBAK (2) ekürinin çok güvendiği bir isim ama ikidir bekleneni sahaya yansıtamadı. İlk yarışında fazlaca üzülmedi ama ikinci koşusunda daha iyi olmalıydı sonlarda hiç arttıramadı. O yüzden bugün içinde kazanır diyemiyor rakipleri ile beraber değerlendiriyorum. Özellikle DİLEĞİM (4) ve CEVİZ (3) başta yazıyorum. Daha sonra ekürilerden SENANUR (11), ikinciliği iyi sonraki yarışı kötü KIZIM YÜKSEL (8),  NAZLIELA (9) ve SEVİNCE (12) yazıyorum.

3.Ayak: ATILAY (7) geçen yarış size tek verdim Maiden koşuda Mustafa Çiçek'te binince safkana çok güvendim. Fakat o yarış tam bir hayal kırıklığı oldu dördüncü olurken tamamen pistte gezindi durdu yarışa hiç karışamadı. Aslında 2017 nin son günlerinde öyle güzel bir yarış koşmuştu ki ıslak pistte elde ettiği sonucu tekrarlasa kesin birincilikte kendini görmemiz lazımdı. Bugün Maiden yarış olmasına rağmen orayı tercihlemediler buraya geldiler 50 kilo ve biraz daha uzun mesafede koşsun istediler. Pist yağmurdan solayı ıslak ve ikinci olduğu günkü kadar olmasa da bu safkan için elverişli. Yarışta TUĞALP (4) gibi ciddi bir favori var ve takip atımız favoriye ciddi rakip olacak. Yine Tuğalp başa koyalım mevcut performansı ile bu koşuyu kazanabilir diyelim rakip Atılay deyip iki atla bu koşuyu geçelim.

4.Ayak: İki birincilikten sonra El Nino arkası ikinciliği en az birincilik kadar kıymetli olan PANTA RHEI (3)  bugün Karataş binince favori durumunda. İkinciliğinde geçtiği iki rakibi burada karşısında olacak yine onları geçmeyi bence başaracak bu safkan tek rakip gözüken, bu grupla ilk defa mücadele edecek olan ANZAS (1) ile ciddi bir mücadele içinde olacak. Bu ikilinin ayrımsız yazılacağı bir yarış olmalı görüşündeyim. Yer kalırsa RUN FOR VICTORY (4) Mustafa Çiçek hatrına yazılır diyeceğim ancak bu şekil sürprizler bu altılıyı cazip kılabilir görüşündeyim.

5.Ayak: Geçen gün yarış gören ve çıktığı gibi liderliği alıp son metrelere kadar direnen AĞA PERSEN (2) Kırdeniz'e son metrelerde geçilip çok formda şekilde sahaya geri dönüş yaptığını göstermişti. O gün rakipler yakın gitmesine, kendisini rahatsız etmesine  rağmen fazlada etkilenmemiş son ana kadar mücadeleyi bırakmamış, belki Kırdeniz'e geçilmiş ama Nilda'ya direnmişti. Bugün aynı yarışı yapar çıkar basar gider peşine ABHER (1) düşer belki biraz da rahatsız eder ama çk zorlayamaz viraj sonrası safkanı atlatmayı Kırdeniz'in yaptığını yapmaya çalışır. Son metrelere kadar bu ikilinin mücadelesini seyrederiz büyük ihtimal Ağa persen kazanır ama Abher'de şanslı olabilir düşüncesindeyim..

6.Ayak: Son ayakta Frenli Rüzgarı koşmayacak. Biz bu koşudaki safkanların tamamını kupona yazsak mevcut şablon miktarında kaldığımızdan sürpriz arayıp 6 ismide kuponda işaretleyeceğiz. Tabiki BAYDÖKER (6) favrimiz olacak ama son yarışında beğendiğim KAFKASLI (2) ciddi rakip tutuyorum ufak ve mislicilere ihmal etmemelerini öneririm.

ALTILIM
1.AYAK: 4.1.5
2.AYAK: 2.4.3

3.AYAK: 4-TUĞALP
/ 7
4.AYAK: 3.1
5
.AYAK: 2-AĞAPERSEN

6.AYAK: 6.2
/ 7.3.4.5

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments