CUMARTESİ KOCAELİ / ALTILI TUTTU

16.12.2017 CUMARTESİ KOCAELİ

1.AYAK: Bir yarışları bir yarışlarını tutmayan, kendi gruplarını bulduklarında iş yapan amabu tip set rakiplerle karşılaşınca resmen varık gösteremeyen, istikrarsız rakiplerle koşacak olan BLACK WASP (2) her geçen gün artan bir kondüsyona sahip olup uzayan mesafeler bu safkan için oldukça olumlu olacaktır. Koşunun ilk metrelerinde önde istediği yeri alır, son metrelere kadar idareli gidebilirse sonlarda yapacağı kuvvetli sprinti ile bu mesafede koşuya hakim olup kazanır görüşündeyim. 2000 metre'de bugüne kadar 6 koşu kazanmış olması, Kocaeli pistinde çıktığı tek yarışta birincilik elde etmesi, kaba kumda 2 yarış yapıp bir birincilik bir ikincilik alması safkan için hep artı değerler ve formunun ve kalitesinin hakkını verecek bu safkan birinciliğe uzanacaktır. Yanına at yazarsanız WIN FOR ME (8) unutmayın değerlendirin bence en ciddi rakibi olur.

2.AYAK: Son koşularında iyi performanslar gösteren ve bugünde çok ciddi bir mücadele verecek olan bir kaç isim bu koşuda toplanmış. KRALINADAMI (2) ve ÖZBİLGİN (4) ön plana çıkan iki safkan belki ama KURYE (5), SULTANBATUR (3), FIRATIN ÖFKESİ (7) ve BİRÜMİT (8) her an etkili koşup bu ön plana çıkmış isimleri geçebilirler.

3.AYAK: İki yaşlı İngilizlerin Şartlı 2 koşusunda çimde elde ettiği ikinciliğin ardından kumda dördüncülük alan ve daha yarış kazanmamış olmasına rağmen her geçen gün gelişen bir kondüsyonu olan PİERRO (5) benim favorim. Tabi yarışta TURKISH CHROME (3) gibi ciddi birde rakip var. Bu safkan da İstanbul bittikten sonra burada iki yarış koşup birini kazandı diğerinde üçüncü oldu ve piste uyum sağladığını gösterdi. Diğerleri zor...

4.AYAK: Dişilere ait bu 1700 metre mesafeli yarışta MURTEZİCAN (5) çok ön plana çıkarılmış ama 1600 metre üstü yarışı olmayan 1600 de de tek yarış koşmuş onuda kazanmış olan bu safkan bana pek güven vermedi. Aslında ara verdikten sonra koştuğu ikinci yarışında düzlükte yaptığı ataklar herkesi yanıltmış durumda. 1200 kumda ALAKIZ (4) ın önünde ikinci olması baz alınsada Alakız o gün 3 boy startta kalmış yinede kısa mesafede harika koşmuştu. Bugün Tokaçoğlu bindi ve uzayan mesafe bu safkana yarar. 5-4 başta diyelim daha sonra bu tip mesafelerde kazanmış YILDIZGÜZELİ (1), KIZIMİREM (2) ve SOYUGÜZEL (3) ilavesi ile kapayalım.

5.AYAK: Son yarışına göre 10 kilo düşmüş ANATOLIAN STORM (3) un o yarışta yaptığı dereceyi bugüne uyarlarsak uzak önde kazanması lazım. En az 1 saniye rakiplerinden daha iyi koşmalı ve bu yarışın kazananı olmalı. Ama dünde bu çeşit hesap yapıp kazananı bulalım dedik elimizde patladı. O yüzden Anatolian Storm başa koymak ve alternatif tek olarak önermekle birlikte rakiplerinide değerlendireceğim. Bugüne kadar yapmış olduğu koşularındaki performansları kilosu rakiplerinden ne kadar ağır olsa da ASLAN ADAM (1) ı şanslı kılıyor. Şartlı koşulardaki başarıları, Açık yarış dördüncülüğü, Kısa Vade üçüncülüğü son koştuğu koşuda Handikap 14 kazanmışlığı üstü üste koyduğumuzda hep bugünde kazanabileceğini gösteriyor. Son yarışında Aslan Adam'ın bir boy gerisinde ikinci kalmış olan SPPARTAN ILAYDA (6) ki bugün 2,5 kilo daha hafif koşacak bence ibre bu safkana doğruda kayıyor. Bir diğer rakip ise VIHIGHPE (7) ki onunda son yarışında fauller yemesine rağmen az farkla kaybetmesi istenilen seviyeye geldiğinin göstergesi. İkinci olurken 51,5 kilo ile 60 kiloluk Anatolian Storm'u geçmişti. Bugün bu yarış karakolluk oldu gibi ama Ya Anatolian Storm yada bu dörtlü arasında ayrım yapılmamalı.

6.AYAK: Son ayakta ise bir türlü beklenen yarışını yapmasa da ZAĞNOS (12) başa koyup biraz kalabalık tutma imkanımız var. OĞULCANIM (13) bir iyi bir kötü ama bugün iyi koşacağı yönünde bilgiler aldım kuponumda mutlaka değerlendirdim. TRAKYALI (15) bir başka sürpriz adayım. Son iki yarışının ve kumda dördüncülüğünün devamında bugün birincilik gelebileceği konuşuluyor. İstikrarlı ve Mustafa Ççek'li MARUFTAY (8) yazmadan olmaz. HERAKLES (14) takip atımız ve Mehmet Kaya'nın yine binmesi, deklaresi ilginç. Gayet tatminkar koşan ama zor kazanan ÖZİLHAN (10) bugün yazmazsak kazanır diyelim altı isimle son ayağı geçmeye çalışalım.

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 2-BLACK WASP 
2
.AYAK: 2.4.5.3.7.8

3.AYAK: 5.3
4.AYAK: 5.4
/ 1.2.3 
5.AYAK: 3
/ 1.6.7
6.AYAK: 12.13.15.8.14.10 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments