PAZARTESİ BURSA / ALTILI TUTTU

25.12.2017 PAZARTESİ BURSA

Son 3-4 gün içinde yattığımız SPEED BUFF, ÇELİKKALKAN, BAHANE ve AVATAR her zaman oynayıp kazandıramadığım isimlerdi ve ben yazmayınca kazandılar, bir atı takibe aldıysan peşini bırakmamam gerektiğini bir kez daha hatırlattılar. Bugün takip atlarını kupona hep yazdım bakalım neler olacak...

1.AYAK: Uzun aradan sonra yaptığı yarışlar ile eski güzel günlere dönme çabası içerisindeki MATMAZEL ÇİKOLATA (6) Bursa'ya gelmiş ve üstünde de bazen çok ters koşan bazen kapasitesinin çok altında binen Burak Koçoğulları var. Bu iki isim bugüne kadar 7 koşu yaptılar 2 kere birincilik çıktı 4 kere de tabelanın farklı yerlerinde yer aldılar. Başa bu safkanı yazdım ama çok farklı illerde yarışlar koşan ve bugün için iyi hazırlandı bilgisini aldığım MİRANUR (1) dan bugün etkili bir yarış bekliyorum, kupona ikinci sırada yazıyorum. Ufak kuponlar bu ikili ile geçsinler. Bir yıl aradan sonra yarış koşan idman pistinde de gayet iyi gözüken BÖRTE (4), taylığındaki yarışları çok etkili olmuş, devamında Urfa tarafına gitmiş ve geri gelip daha iyi gruplarda koşmuş LADY ALEN (5), zaman zaman iyi koşular yapan CANKUZEY (2) ve dördüncülüğünde kıpırdamız BANG BANG (3) geniş kuponlarda değerlendirilebilir. 

2.AYAK: 2 yaşlı İngilizlerin Maiden koşusunda yine devamlı oynayıp kazandıramadığımız isimler var. 20 Kasım'da koştuğu tek yarışta üçüncü olan BREAK POINT (1) devamında 6 tane galop yaptı ve formunu daha yükseltti. Mustafa çiçek tercihi ve binişi ile safkan favori olarak görünüyor. Yine son ikinciliğinde dikkat çekmiş ANITA BLAKE (11) bugün 2 kilo daha eksik koşacağı koşuda dişilerin tek temsilcisi olarak şanslı olabilir. Yarış tecrübesi, yaptığı yarışları ve son idman performansları dikkat çeken QAZIM BABA (5) yazılmadan olmaz. Son koşusunda at geçmedi ama ondan önce etkili yarışlar yapmış TAKAYAMA (7) Murat Gündüzeli ile kuponlarda olmalı. Tabelaya yakın bitirdiği yarışlarının devamında biraz daha etkili koşabilecek FAITHFUL WOLF (2) bugün sürprizi yapabilir. MAZARAT (4) 2 ay ara verdi fazla da işi görülmemiş ama Sinan Özen neden biniyor anlayamadım kuponlarda yer varsa yazalım. Tek yarış koşmuş sonrasında uzun işinde iyi görünmüş TALİMAT (8) bu safkanlardan sonra yazılmalı.

3.AYAK: İki tane uzun süre koşmayan atı ayıkladım geri kalan isimler içerisinde FRATELLİ (2), TAHİRİ (1) ve BEDWULF (5) ayrımsız kupona yazdım. Bursa idman pistinin en iyi isimlerinden olan Fratelli, İzmir'den çok formda Bursa'ya gelen Tahiri ve önde gidecekleri iyi bir yerde bekleyip son metrelerde anlaştığı jokeyi ile yarışa ortak olacak Bedwulf yazıp geçelim.

4.AYAK: Verdiği aradan sonra gayet iyi yarışlar yapan ARZAK (4) harika koşup tabelalar yapıyor ama yarış içinde aynı stilde bir rakibe denk geldiğinde birincilik için zorlanıyor. Bu sene tüm yarışlarına binen Furkan Yüksel'i bugün yazmadılar Sinan Özen deklaresi yaptılar herhalde kazanamamasını birazda jokeyine bağladılar. YURTTAY (1) ise son yarışında şartını doldurmamak için ikinci kaldı diye çok konuşuluyor. Bu seneki kazancı 147.850 TL bu yarışın şartıda 152 bin TL altı atlar katılabiliyor, gerçekten o yarışı kazansa burayı koşamayacakmış. Ama bu yarışı kazanacağının garantisi yok, dışına çıkan Işkınat'ın içinde oldukça kolay gidip sonlara kadar mücadele etmiş ama ikinci kalmış. Kuponda olsun diyelim devamında derecede iyi olan son yarışıda başarılı YÜCELİR (2) yazalım.  

5.AYAK: Yine cazip bir ismi Alternatif tek olarak yazacağız. Yoksa bir sonraki koşuda Tokuşunkızı çok favori verilmiş onu tek yazıp burayı kapattık ama çok favori oluyor derseniz bu koşuyu riske alalım derseniz ANILBEY (3) ile kuponunuzu kurabilrisiniz. Son yarışında 1200 metrede Kurtel ekürilerinden Yücelir'in çıkışta aldığı liderlikte düzlükte bariyer dibine dalan ve oradan arttıramayarak ikinci kalan safkan bugün kendisi için biraz daha uygun mesafede Mustafa Çiçek idaresinde oldukça etkili koşacak. Ben ufak kuponlara cazip tek arayanlara bu safkanı özellikle öneririm. Rakip olarak SULTANBATUR (6), DELİJET (7), KRALINADAMI (2), OSMANDEDE (5) ve İRFAN (1) sıralamasını tutuyorum ama at yazmaya başlayında kapamak lazım çk enteresan işler olursa ATOM ADAM (4) ın da kazanma ihtimali var.

6.AYAK: Hayatının ilk yarışında çok gerilerden sprinte kalkan ve düzgün aksiyonlarla gelip Döver ile kafa burun yarışı bitirip ikinci kalan TOKUŞUNKIZI (9) arkasından Kocaeli'de 4 Şart kazanırken Derince'yi burunla geçmişti. 52-53 kilolarla yaptığı yarışların ardından bugün 4 kilo aldı 57 kilo yarışa katılacak. 1200 de yaptığı 1.23.80 lik derece gösterişli ve bugün aldığı kilolara rağmen iyi çalışmaları neticesi aynı başarıyı tekrarlayacak gibi görünüyor.

Bir çok tahmincide bu safkan tek olduğundan yıkayım sürprizi arayayım derseniz beşinci ayak Hepsi demez alternatif tekii kullanırsanız bugün yanına AYSELHATUN (1), AL ADALIM (3), AYÇANAZ (4), BALBURCU (5), DİYARGÜZELİ (7) ve HANDAN SULTAN (8) ilaveleri yapılıp, cazip bir isim gelsin diye beklenebilir.

ALTILIM
1.AYAK: 6.1 
2.AYAK: 1.11.5.7.2
 
3.AYAK: 2.1.5 
4
.AYAK: 4.1.2

5.AYAK: 3
/ 6.7.2.5.1 
6.AYAK: 9-TOKUŞUNKIZI

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments