CUMA KOCAELİ / YEDİLİ 1.663 TL

29.12.2017 CUMA KOCAELİ

Bugün Kocaeli'de koşan 68 safkanın 28 tanesi 10 günlük dilimde ikinci yarışına çıkıyor. Biz totosuna bakıp bu safkan formda diye düşünüyoruz ama yarıştan nasıl çıktı, yarış sonrası yemmi bıraktı, iyi dinlendimi, gezinti, kenter yaptımı, galop yapıp çalıştımı pek bilmiyoruz. O yüzden değişik sonuçların olabileceği bir Kocaeli yarışında tatlı sürprizler, plaseler kazanabilir.

1.AYAK:
PARLAN (5) 7-8 boy startta kalıp son yarışında altıncı olmuştu bu yarış için 21 gün arası var bu arada çalıştı hazırlandı Sinan Özen'de son işini yaptı, oldukça beğendi diyen arkadaşlarım var, biniyor ve sık koşan rakipleri yanında bende ilk sırada düşünülecek isim olacak. İki yarış önce beraber koşan, birinci ve üçüncü bitiren safkanlar MEGAS (6) ile VOLKANIMSIN (2) bugün o yarışa göre bayağı kilo düşmüş durumdalar. Kesinlikle iyi koşacaklarına inanıyorum. DOCTOR HOUSE (7) benim her zaman kuponumda olur. VELİAHT (3) 61 kiloya çıkmış durumda. Bu kilo safkanı zorlar ve sıkta koştuğu için bu uzun mesafede yorar. Ben biraz geride değerlendirdim. BEAUGAZON (1) İzmir'de çok güveniliyordu bir şey yapamadı buraya geldi, MAN OF POWER (8) ile birlikte sürprizde düşünülebilir.

2.AYAK: Benim mantığım BABA İLHAMİ (6) çok şanslı olur diyor. Ben yorum yazarken Agf tablosu çıkmamıştı bakamadım herhalde tabloda da hayli yüksek bir oran toparlar diye düşünüyorum. Uzun mesafelerde 3 yarış üst üste kazanan safkan bugün dördüncü yarışında anlaştığı binicisi ve uygun kilosu ile başa yazılmalı. Dileyen alternatif tek olarak düşünsün ama çok favori olacağını tahmin ettiğimden ben rakipleri ile beraber değerlendirdim. Daha 4 gün önce koşmuş, son 9 günde 3. yarışına çıkacak olmasına rağmen OSMAN DEDE (4) yükselen form grafiği ile ilk ciddi rakip olur. Bu safkan uzun aradan sonra iki yarış görmüş sonraki koşusunda beşinci kalırken aprantisi safkanı zor zaptetmişti. Son yarışında ise ikinci kalırken bugünde binen Tolga Yıldız ile çok dikkat çekici bir performans gösterdi ki bugün biraz dinç girecek olsa kuponumda belki de tek olurdu. Bugün yarış normalin üstünde süratli giderse bu safkan devreye girebilir. Kocaeli'de geçen hafta kazanan FIRATIN ÖFKESİ (10) daha sonra değerlendirmek gerekir. Bu atta aynı ekibin elinde ve formu aynen devam ediyor. Bu üçlünün haricinde Osmandede ile beraber koşmuş kazanmış SULTANBATUR (5) ile çok sık koşan ama kalitesi ile bri yerlere gelen KRALINADAMI (2) değerlendirilmeli.

3.AYAK: Üçüncü olduğu günden beri LİVACAN (4) oynuyor kazanmasını bekliyoruz. Safkan bri türlü kazanmayı beceremediği gibi birde şimdi yanında kazanma özürlü gözüken ŞERİFEBACI (8) da koşuyor. Livacan biraz daha uzun mesafe ister gibi görünse de bugün Tokaçoğlu ile kazanabilir. Şerifebacı'da uygun kilosu ile kuponlarda tabiki olması gereken isimdir. Bu ikili başa yazalım daha sonra ekürilerden MİRALP (5) ile iyi bir koşu beklendiğini öğrendiğim NEV (7) ekleyelim.

4.AYAK: Bu gruptakilerin hepsi günlerindeyse birbirlerini zorlar, kısa mesafede de kim iyi başlarsa o bitirir yani günlerine göre değerlendirmek gerekir, bugün biri geçerse yarın diğerinin geçmesi de normal karşılanmalıdır. O yüzden beş safkanı ayırmadım kuponuma yazdım WHITE HEART LINE (2), CAPTAIN PITT (1), RED REBEL (4), HARPUTLUNUNOĞĞLU (3) ve RUNNER CAT (5) sıralamasını tutuyorum.

5.AYAK: Kafamda bu koşuyu koşturuyorum yarış başlıyor Deep Love tipik bir Kayla yavrusu olarak kaçıyor ve son viraja kadar önde geliyor. Bu arada peşine takılanlar oluyor Aselsare yakın gidiyor, Crazy Chick takipte oluyor ve bu safkanların içinde bariyer dibinde de son yarışında çok geç kalan, dışa çıkıp yolunu bulana kadar rakibi avansı alıp bitirince bizleride yarı yolda bırakan GREEN DUCHESS (7) yer tutuyor. Deep Love son 200 e geldiğinde kilosunun da verdiği etkiyle zıplamaya başlıyor Aselsare ve Crazy Chick dış kulvardan gelmeye çalışıyorlar ama bariyerden çok etkili şekilde Murat Gündüzeli idaresinde Green Duches dalıyor ve tüm rakiplerine hakim olup koşuyu kazanıyor. Ben böyle bir senaryo ürettim oluşturdum ve kendi kuponumda bu safkanı tek bıraktım.

6.AYAK: ERAYŞE (9) son yarışında kaçtı bitirdi rahattı fazlada rahatsız edilmemişti. Bugün grup kalabalık aynı şekil koşması zor ama form durumu gayet iyi olduğu için ilk başta düşünelim daha sonra FATİHİNGÜLÜ (2) mutlaka yanına koyalım, yien son yarışına aldanmadan EZİNEGELİNİ (1) ilavesi yapıp son olarakta takip atımız son yarışını kazanan BİİLGİLİTAY (14) ile Kocaeli'ne son noktayı koyalım.

ALTILIM
1.AYAK: 5.6.2.7
2.AYAK: 6.4.10

3.AYAK: 4.8
4
.AYAK: 2.1.4.3.5

5.AYAK: 7-GREEN DUCHESS
6.AYAK: 9.2.1.14

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 5.4.2 
2.AYAK: 5.6.2.7
3.AYAK: 6.4.10
4.AYAK: 4.8
5.AYAK: 2.1.4.3.5

6.AYAK: 7-GREEN DUCHESS
7.AYAK: 9.2.1.14

MİTİNG GÜNÜ / Yedili Ganyan 5 te kalanlara ikramiye dağıttı : 1.663 TL

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments