CUMA İZMİR / ALTILI YEDİLİ TUTTU

29.12.2017 CUMA İZMİR

Bugün İzmir'de koşan 59 safkanın 22 tanesi 10 günlük dilimde ikinci yarışına çıkıyor. Bir tane yeni koşan var ve pist biraz ıslak olacak yağmur yağıyor

1.Ayak: Önde fazla yıpranmadan koştuğu son yarışında çok etkili bir performans sergileyip ikinciliği alan ama öndeki güçlü rakibini fazla kaçırmamış olsa belkide kazanacak durumdaki SULTANLAR SULTANI (4) kendisi için çok uygun bu grupta mutlaka ilk sıraya taşıyacağımız isim olur. İlk ayak tek yazayım gerisini doldurayım diyenler veya yatarsam beşli var diye düşünenler için bugünün gayet mantıklı teklerinden biri bu safkan olabilir. YORANGÜLÜ (5), BANKIZ (2) ve VİKONYA (1) geniş kuponların yazacakları isimler olsunlar.

2.Ayak: Son 6 yarışının 4 tanesinde ikinci olan kazanmadan parayı toplayan DİLEĞİM (5) bugünün bir başka tek adayı. Gökhan Gökçe ile koştuğu son yarışında favori durumundayken startta 4 boy kadar oyalanan safkan rakibine yarım boy farkla geçilip ikinci kalmıştı. Bugün mesafenin 1400 metreye düşmesi ve safkanın yine startta kalabilecek olması benim kafamı karıştırıyor. Yoksa tek yazıp geçmek var ama son yarışları gayet başarılı TURBO DELUXE (4), son ikinciliği dikkat çekici AGENOR (1) ve Furkan gidip binince yazmak gereken NAZLIELA (7) ilavesi yapalım.

3.Ayak: Son yarışında fauller yiyip resmen Kızılhan tarafından tribüne doğru sürülen KAFADAR (7) bugün devam eden form durumu ve Halis Karataş binmesi ile bayağı favori çıkmış. Ben dünkü Karataş performansını seyrettikten sonra kendisini tek yazmama kararı aldım. Yine bir yerde kazanıyor belki burayı alacak ama bakıyorum Agf'de uzak yapmış gerçekte yapmasın istiyorum. GÜNGÖRAĞA (2), AĞARAN (4), METAL FIRTINASI (3) ve HASANBABA (8) sürpriz beklediğim isimler olarak kuponumda olacak.

4.Ayak:  Yine klasik Halis Karataş ve BAYDÖKER (5) birlikteliği ile Agf'de rakiplere atılmış yüksek fark oranı. Gelirmi gelir şansı yüksek ama bence çok ciddi rakipler varken bu kadar oran çıkması abartı. Son yarışında yediği faullere rağmen oldukça başarılı koşan ve kazandı dediğim yarışı üçüncü bitiren ORANGE BLOSSOM (8) bugün Mustafa ile bence çok zorlu bir rakip olur. Bu ayağı azaltayım diyenler en kötü ihtimal bu ikiliyi yazıp geçmek zorunda,bence bu ayak tek yazılmaz. Yerim var bu ayakta da sürpriz arayayım diyenlere GALLOP THE WEST (3) ve SKYNET (6) önerileri yapabilirim.

5.Ayak: Hayatının ikinci yarışında çok yi bir performans gösterip üçüncülük alan TAMAHKAR (5) devamında ikinci olurken mevcut rakiplerinden çok fazla bir isme geçilmiş yarış içinde gayet iyi bir performans göstermişti. Geçildiği Bütünay'ın sonrasında yaptığı iki güzel yarışı hatırladığımızda Tamahkar onu sıkıştırmış bu rakiplerimi geçemeyecek diyoruz ama bugün 4 kilo alması aynı koşunun üçüncüsü CIMBIZ (2) bugün Dil bağğı ilavesi ile daha iyi koşabilecek olması ve Kuyumciyanların bir yarış görüp bu koşouya daha ciddi hazırlanmış ismi BEYAZ ZAMBAK (7) ın koşuda olması işleri biraz karıştırıyor. TAMAHKAR alternatif teklerimden biri olup yanına yazarsanız iki tanede rakibi var.

6.Ayak: Yarışseverin farklı bir tek adayı, % 40 agf'nin üzerine çıkmış, Halis Karataş'lı DOYOUN HEARTED (2) burada koşuyor. Önde gidecek rakipleri iyi idare edip daha akıllı başlı binerse yarışı kazanır diyordum ama bir bakıyorsunuz kaçan atla en geri bekliyor bir bakıyorsunuz aralarda sıkışıp kalıyor ben bu ara Karataş'a güvenemiyorum. O yüzden yanına hem eküri destekli koşacak hemde öndeki kapışmaya kapılmadan sonlara kendini saklayacak PETIT BLUE (9) başta olmak üzere Mustafa Çiçek'li FINAL TIME (8) yazıp geçeceğim.

ALTILIM
1.AYAK: 4-S.SULTANI / 5.2.1
2.AYAK: 5.4.1.7
3.AYAK: 7.2.4.3.8
4
.AYAK: 5.8

5.AYAK: 5-TAMAHKAR
/ 2.7
6.AYAK: 2.9.8

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 5.6
2.AYAK: 4-SULTANLAR SULTANI
3.AYAK: 5.4.1.7
4
.AYAK: 7.2.4.3.8

5.AYAK: 5.8
6.AYAK: 5-TAMAHKAR
7.AYAK: 2.9.8

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments