SALI KOCAELİ / ALTILI YEDİLİ TUTTU

02.01.12.2018 SALI KOCAELİ

Yeni yılla birlikte yeniden son dakikalara başlayacağız... Bizim ekipler yıl sonu at koşmaktan, her yere saldırıp ilden ile dolaşmaktan, aygırdı kısraktı, ahırlardı yeni sezondu derken işi aksatmışlar haberleri aktaramamışlardı ama artık hepsi yerli yerine oturdu. Yine son dakika duyumlardan oluşacak son dakika tahminleri bugünden itibaren olacak değişiklikleri orada size aktaracağım.

1.Ayak: ANATOLIAN STORM (1) hep bri aksilik yaşadı ya sprinte geç kaldı ya üstündekinden etkilendi ya önüne biri çıktı kapandı kaldı son yarışında da güçlü rakiplerle mücadele etti birde startta kaldı istediğini alamadı. Bugünde rakipler uygun kilosu arttı. Tokaçoğlu ile iyi yarışları olması mesafenin 1700 e çıkması safkan için iyi haberler ve birincilik için iddialı olur. Son yarışında Sinan'ın çok güvendiği ama startta oyalanınca şansını baştan yitiren fakat sonları kötü olmayan PAMUKBABA (3) bugün düzgün bir start çıkışı ile uzun mesafede en şanslı isimlerden olur. 1500 metre de bir yarış kazanmış SIELA (6) bu grubun 1500 de kazanmış tek ismi olarak uzunuda sevdiği varsayılarak kuponlarda değerlendireceğim bir başka safkandır. İki iyi jokeyin bindiği isimlerden Adana'dan gelen TAŞKESEN (2) ve düzlük sprinti ile etkili olmaya çalışacak VIHIGHPE (7) bu üçlüden sonra diyor mecburen ilk ayak beş safkanla geçiyorum.

2.Ayak: 8 safkanın katılacağı Dişilere ait Şartlı 4 yarışta 4 safkan Kaya ekürilerine ait. Bu dört safkan içinde de Mehmet Kaya'nın bindiği BEYZA SULTAN (2) ile Furkan Yüksel'in bindiği SANAY (7) zaman zaman yaptıkları iyi yarışlar ile dikkat çeken isimler. Beyzasultan ne zaman nasıl koşacağı belli olmayıp arada sapıp durmasına, İzmir'de ciddi gruplarda yaptığı yarışlarda başarısız  görünmesine rağmen bu uygun rakipleri geçebilir. Sanay ise fazla üstüne gidilmedi kaba kumda daha birincilik alamadı ama yıpranmadan İzmir'den hazır buraya geldi. ULUKIZ (8) İstanbul'da iç pistte yaptığı çalışmalarında beğenildiğini öğrendiğim bir isim ve bu üçlünün yanına Kocaeli'den bir isim AÇIK KIRMIZI (1) ilavesi ile koşuyu dört isimle geçelim.

3.Ayak: Kocaeli pistinde koştuğu 4 yarışta 3 birincilik alan MY FREEDOM (3) 1200 metrede koştuğu 6 yarıştan 3 birincilik 2 ikincilik 1 de üçüncülük çıkardı. Bu pistte son koşusunu 60 kilo ile kazanırken starttan çok süratli çıkan ve kimseyi yanına sokmadan 3-4 boy farkla koşuyu önde götürüp peşine takılanlara aldırmadan çok kolay birinciliğe koşan bu safkan için bugün senaryo değişmez peşine takılan bence ikinci bile olamaz.

4.Ayak: KARAŞİMŞEK (2) her yarış olduğu gibi bugünde starttan geç çıkacak fakat 52 ye düşen sıkleti ile ön grubu kolay yakalayacak diye düşünüyorum. Yalnız 10 boy falan kalıyor startta bu her yarış değişiyor bugün yarış az atlı olduğunda start öncesi stres az yaparsa daha az kalabilir ama bu ne yapacağı belli olmayan isme de güvenilmez. Bir yanım az kalırsa geçer 10 boy kadar kalırsa zorlanıp kazanabilir derken, diğer tarafım diğerleri de kötü atlar değil kesmezler durmazlar hepsinin şansı var diye bana baskı yapıyor. Yani ya Karaşimşek yada Hepsi lik bir yarış görünümünde. OĞLUM OZAN (3) ve CHICAGO (1) başta rakipler daha sonra CAPILANO (4) ile GOLDEN PUNCH (5) diyor rakipler eksik koşarsa içlerinden biri yararlanabileceği için hepsini kupona eklemek istiyorum.

5.Ayak: Oturdum LİVACAN (6) son yarışlarını tekrar seyrettim. 4 gün ara ile koşan ve son yarışında olduğu gibi bugünde Kadir Tokaçoğlu'nun bindiği bu safkan neden kazanamıyor diye düşündüm. Her yarışında önünde kaçan bir isim oluyor Livacan geliyor onu atlatmaya çalışıyor atlatırsa dıştan gelen bu safkanı geçiyor atlatamazsa kaçan kazanıyor. Temposu ne yükseliyor ne düşüyor sanki uzundai aynı temposunu koruyarak daha iyi koşacak, bu mesafeler kısa gibi görünüyor. Tokaçoğlu tahminimce bugün öne birini almak yerine kaçıp gidecek 3-4 boy farkla kaçacak ve çıktığı gibi bitirmeye çalışacak. Fakat 1 Aralık'tan beri yani tam bir aylık sürede 4. koşusuna çıkıyor. Bu yıpranmışlık safkana etki ederse önceki koşularında yaptığı dereceleri de yapamayabilir. Yapamazsa da yarış ta özellikle Bozdeniz çok şanslı olur. Son koşusunda yol bulmakta oldukça zorlanan ve yolunu bulduğunda Ketme'nin ayakta binip, yaptığı ciddi teşviklerle bir anda kendini öne atmasıyla ikinciliği aldığı BOZDENİZ (3) bugün kazanabilir. Çok acayip aprantilerle start alan ve bu yüzden bugüne kadar başarılı olamayan ERTECİMER (5) bugün aprantisi rapor alıp yarıştan çıkmazsa kendi gücüyle birincilik için iddialıdır.  Başta 6-3 sonra 5 diyelim 5 çıkarsa diğerleri içinde yazacak at bulamadım. 

6.Ayak: Son ayakta da biraz dolaşarak koşsa da yeni yılın ilk günlerinde şartları temizlendiği için Grup ve Kısa Vadelerden önce kendine kazanacağı yarış arayan ATASOY (2) ön plana çıkıyor. Geçen sene 3 Ocak'ta aynı bu koşu gibi Şartlı bir yarış denk getirmiş ve bu mesafede Kocaeli'de koşmuş Atasoy ve 1.40 ganyanla katıldığı yarıştan herkesin beklediği gibi birinci olamamış, baş boyu geçilmiş ikinci kalmış. Bugünde aynısı olurmu tarih tekerrür edermi göreceğiz ama iki yarış önce bu pistte Kısa Vade kaznırken gösterdiği performans bu grubu geçmek için yeterli gelir. Hemde o güne göre 6 kilo eksik koşacak o yarışı 63 kilo ile kazanmıştı. Yedilide veya misli altılılarda Atasoy tek sürpriz arayan oyunlarda bu ayak kapalı olsun.

ALTILIM
1.AYAK: 1.3.6.2.7 
2.AYAK: 2.7.8.1
3.AYAK: 3-MY FREEDOM
4
.AYAK: 2.3.1

5.AYAK: 6.3

6.AYAK: 2-ATASOY 
 

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 6.5.1.2
2.AYAK: 1.3.6.2.7 
3.AYAK: 2.7.8.1
4
.AYAK: 3-MY FREEDOM

5.AYAK: 2.3.1
6.AYAK: 6.3 
7.AYAK: 2-ATASOY

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments