SALI ADANA / ALTILI TUTTU

02.01.12.2018 SALI ADANA

Adana'da Halis Karataş'lı bir yarış günü... Kendi atı Tiglon'a binmek için Adana'ya gidince diğer isimlere de binmiş Halis ama her yerde de favori çıkmış. Bizim için en güzeli Halis hiç kazanamadan akşam uçağa binerse,  Adana'dan sıfır çekip dönerse olacak o zaman altılı bir işe yarayacak.

1.Ayak: İlk koşuda ASALETLİ (1) den çok etkili bir yarış bekliyorum. Bugün tek yazılabilecek isimlerden biri olan safkan ilk ayak risk alayım diyenlerin deneyeceği isimlerden biri olabilir. Bu safkan Kocaeli Ankara'da kum koşmuştu Adana'ya geldi çimde denendi bir türlü kazanamadı, daha sonra çimler bitince iki tane kum yarış koştu ikisinde de tatminkar sonuçlar aldı. Bu sefer kendisini tanıyan bincisi Sadettin Boyraz ile ilk ayakta tatlı bir sürpriz ve güzel bir başlangıç yapabilir. YÜKSELİM (9) başta olmak üzere PARPALİ (6), TUĞBEY (8), LORD (4), ONNUMARA (5), KIZILTUĞ (3) rakip olarak görüyorum. Yer kalırsa BİLBİLAN (109 ve ŞAFAKVAKTİ (7) ilaveleri yapılabilir.

2.Ayak: Ben günün ilk ayakla birlikte en zor yarış olarak burayı görüyorum. Özellikle istediğim tempoyu yakalamış olan JUST WIN (9) den çok umutluyum. Her yarış biraz dah aüstüne koyarak gidiyor ve son yarışındaki ikincilik fit durumda olduğunun, yaptığı idmanlarda bu koşuyu hedef yaptığının göstergesi. TIGLON (4) en ciddi rakip gibi görünse de KOZBEYİ (3), BADARBUNGA (1), FOREVER HERE (2) ve STAR SCREEM (5) inde en az Tiglon kadar şanslı olduğunu düşünüyorum. Hiçbirini diğerinden ayırma şansım yok.

3.Ayak: Son katıldığı Grup 3 koşuda Artuklu, Yetim Ahmet, Satanhan arkası dördüncülük yapan, ondan önceki koşusunu kazanırken buradaki ciddi rakiplerinden ikisini geçen ASTRAKHAN (1) aynı başarısını tekrarlayacak durumda görülüyor. İki haftalık arada gayet iyi çalışmalar gerçekleştirip özellikle yılın son günü yaptığı 54-27 lik çalışmasını kolay şekilde gerçekleştiren bu safkan bugün biraz daha kolay kazanacak diye düşünüyor rakiplerine ben bugün için şans tanımıyorum.

4.Ayak: Grup 3 Adana Koşusunda 19 Aralık'ta Rdaniye Koşusunda bu pistte bir iki olan AŞEMEZ (1) ve FİRİKYA (4) ön plandalar. O gün Firikya her zaman olduğu gibi az biraz startta kalmış fakar son metrelerde bu iki değerli safkan buluşup zevkli bir mücadele sergilemişlerdi. Aşemez'de son iki kötü yarışının acısını bu yarışta çıkarmış kazanırken çok etkili bir performans sergilemişti. Ben bu ikilinin canı istediğinde çok koştuklarını biliyorum hatta ikisini yazıp geçeyim diyordum ama DERHADIR (2) da oradan gözümün içine bakıp duruyor. Bu üçünü ayırmayalım beraber yazalım risk almayalım diğerlerini zaten kenar aayırdım birini geçseler diğerlerini geçemezler diye düşünüyorum.

5.Ayak: Yaptığı 7 koşuda da ilk üçte yer bulan GALLUS (4) bugün anlaştığı binicsi Ayhan Kurşun ile birinciliğin çok güçlü adayıdır. 1500 kumda kazandığı Handikap 15 yarıştan sonra fazlaca üstüne gidilmeyen ve Aralık ayında tek koşu yapan, onda da ikinci kalıp buraya gelen safkan önde kuracağı tempo ile sonuca gidebilir. Hem bekleme yapabilen hem de tempo verip kaçabilen kabiliyetli bu isim dileyen yarışseverlerce tek düşünülebilir. HAKKHANI (5) ise her ne kadar beraber kazanmışlıkları olsa da Mehmet Akyavuz'dan kurtulması çok olumlu olacak diye düşündüğüm bir isim. Son yarışında hiç acele etmeden sprinte kalkacak yeri bir türlü alamaması virajda dışa çıkmak için zaman kaybedip yerini tam alamaması birincilikten safkanı etmişti. Bugün Ahmet Çelik'te kapanma huyunu tekrarlamaz yerinde zamanında istediği gibi bir sprint attırırsa birincilik ile buluşabilir. Yine mesafenin uzaması BÜLENTBEY (3) ve HERATS REASON (6)

6.Ayak: Son ayakta 26 Aralık yarışında önde avans alıp kaçan rakibine son metrelerde zor anlar yaşatan CAHİL (6) koşuyor. Karataş Alberto ile erken yürümüş avansı kapmış sonlarda temposunu yitirse de Ahmet Çelik sprinte kalkıp gelene kadar yarışı kazanmıştı. Bugün o gün kendisini sıkıştıran rakibine yani Cahil'e biniyor. Tabi Agf'de de büyük favori durumunda. En başta da dedim bizim için Karataş'ın kazanmaması önemli diye bu koşuda da geçilebileceği rakipler olduğu için kuponumda tek bırakmadım. Özellikle ÇÖL RÜZGARI (7) konusunda iddialıyım. Aralık ayında kumda iki yarış yapan bu safkan üçüncü olduğu koşuda çok gerilerden gelip üçüncü kalmış, en dışarı dolaşmış çok zaman kaybetmiş buna rağmen etkili bir sprint yapmıştı. Beşinci olduğu koşuda ise bu yarıştaki bazı rakiplerinin gerisinde bitirdi ama o yarışta da son sırada virajı dönüp sanki öndekiler duracakmış, kendisini bekleyecekmiş gibi bir taktikle koştu. Bugün bincisi değişti ve daha etkili sonuç alabilecek durumda. Yine son metrelerde etkili gelebilecek WILDEST INDOCHINA (11) da bugün şanslı olur. YArışın süratli gitmesini bekliyorum Burhan'da son yarışındaki gibi etkili bir sprint attırabilirse Cahil'in mücadele gücü eksik olduğu için son anda gelip yarışı kurtarabilir. Kaçacak olanları başta Cahil'in yakalamasını bekliyor sonrada bahsettiğim iki ciddi rakibinin yapacağı ataklar ile son koşunun bu üçlü arasında geçeceğini düşünüyorum. Ama işe farklı bir senaryodan bakar bu üç isim beklerken önde gidenlerden kim şanslı olur diye sorarsanız o zamanda OĞLUM ÇAĞLAR (9) yazalım, diğerleri birbirini beklerse bu safkan bitirebilir derim.

ALTILIM
1.AYAK: 1.9.6.8.4.5.3 / 10.7
2.AYAK: 9.4.3.1.2.5
3.AYAK: 1-ASTRAKHAN
4
.AYAK: 1.4.2

5.AYAK: 4
/ 5.3.6
6.AYAK: 6.7.11
/ 9

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 2-ATASOY
2.AYAK: 1.9.6.8.4.5.3
3.AYAK: 9.4.3.1.2.5
4
.AYAK:
1-ASTRAKHAN
5.AYAK: 1.4.2
6.AYAK: 4-GALLUS
7.AYAK: 6.7.11

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments