PERŞEMBE İZMİR / ALTILI TUTTU

04.01.2018 PERŞEMBE İZMİR

İzmir''de dünden beri yağmur devam ediyor. Büyük favoriler koşuyor, az atlı program çok ciddi sürprizler olmaz gibi görünüyor.

1.Ayak: İlk ayak ilginç bir olay olmuş BÜTÜNAY (1) 'a Karataş binmiş. Mustafa Çiçek ile ekürinin birlikteliği sürerken ve Mustafa çok formda, Bütünay ile de 5 yarıştır beraber start alırken bindirmeyip, Karataş tercihi bence hiç iyi olmamış. 320 bin TL bedelle alınmış Bütünay daha 90 bin TL kazanca yeni dayandı, ayak değiştirelim Karataş deneyelim düşüncesi Mustafa'yı daha hırslandırırsa gayet iyi tanıdığı Bütünay'a hiç sprint fırsatı vermeden bugün UÇAN UÇAN (4) ile birinciliğe uzanabilir. Kocamuğlalının kazandığı yarışta bu iki safkan kafa burun yarışı bitirirken Uçan Uçan dışa açılan Kocamuğlalı'dan etkilemiş içe yatmış yolunu değiştirmiş Bütünay'a da o şekilde geçilmişti. Bugün bu ikili ayrımsız kuponda olsun devamlı takip atımız HAZARDAĞI (2) her ne kadar bu ikilinin arkasında yarışı dördüncü bitirmiş olsa da, önde kaçacak diye düşündüğüm MADAM ELLİ (5) ile beraber sürprizde düşünülsün

2.Ayak: Sık koşuyor olsalarda FLYING PEGASUS (1) ile HAŞİMOĞLU (2) en şanslı isimler olarak görünüyorlar. 4 gün ara ile koşacak olmaları tabi ki safkanlar için olumsuz etkenler ama o günkü rakipleri gayet iyi isimlerdi bugün biraz daha uygun rakiplerle mücadele edecekler. Bugün çok hafif kilo ile koşacak olan LILITH (9) vasat bir safkan geçen yarış Karataş bindi diye çok oynanmıştı ama sahada beklenenin çok uzağındaydı. Bu sefer kilo avantajı ile düşünülebilir. STRABON (5) ilk yarışına göre iyi bir derece çıkarmıştı onuda kupona ekleyebiliriz. Mustafa Çiçek nerede binerse binsin oynamak lazım müthiş bir performansla koşuyor onun hatırına SUNNY DAY (6) ilavesi yapıyorum. İlk yarışında dördüncülük almış MAGIC RAMPER (3) ve kardeşleri bu tip havalarda kazanmış OLIVE GREEN (4) son olarak kupona yazacağım isim olur.

3.Ayak: Koşan her atın para kazandığı dört atlı güzel bir yarış. Dişi safkanlar arasında MY SULTAN (3), TUMBULZELE (4), FANİZAN (2) üç klas jokeyle koşuya katılıyorlar 5 kilo avantaj yakalamış, aprantiyle koşacak AMANKAYA (1) ise biraz geri planda. Ayrımsız dörtlü diyeceğim, hepsini yazacağım.

4.Ayak: Kısa Vade ve Açık koşuların ardından HARUNHAN (1) 3 Şartlı bu yarışta birisi ekürisi olan üç rakibinden çok farklı duruyor. Hafta Sonu El Nino'nun katılacağı William Gıraud koşusuna yazmışlardı orayı koşmayı hedeflemişlerdi ama baktılar rakipler güçlü burasıda tam kazanacakları bir yarış büyük yarışları ertelediler garanti paraya gittiler. 108 bin TL ikramiyeli Açık yarışta üçüncülük yerine burada birinciliği tercihlediler. İkramiyede fark yok hemde at kazanmış olacak eküriye moral gelecek.

5.Ayak: 2200 metre mesafeli Babasaad koşusunda 14 Aralık'ta bu pistte kazanıp arkasından 5 gün sonra Adana'da Grup 3 e götürülen YILMABAŞAR (6) koşuyor. 1.05 e koştuğu o yarışında kendisine güvenenleri büyük hayal kırıklığına uğratan safkan sık koşup her yere saldıran sahiplerinin gazabına uğramıştı. 2 haftalık arada Bursa'da çalışmalara devam eden safkan çok iyi durumda görünmediğinden birde pistin sulu olmasından da etkilenebileceğinden ben kuponumda tek olarak yer vermedim. Son yarışında toparlanmış gözüken KURTÇABEY (2) e Bütünay'a binmeyen Mustafa Çiçek binmiş yazalım kuponda olsun. Geçen sene uzun mesafelerde iyi yarışlar yapan SAADIN GÜCÜ (3) temkinli gider yarışı iyi okursa Özcan ile birinciliğe uzanabilir dikkatli olmak lazım ve uzun zamandır koşmuyor olsada İzmir'de galopları hiç bırakmamış koşuya tempo verecek RAZYANA (7) uzak bri ihtimal sürpriz yapabilir.

6.Ayak: Son ayakta da dört safkan koşuyor. 7 ay aradan sonra sahalara geri dönüp tatminkar bir yarış koşan İLKAAN (3) her ne kadar sert rakipler olsa da benim bugün güvendiğim alternatif tek adayımdır. Sorunlarından dolayı istenilen performansını her zaman sahaya yansıtamayan, son günlerdeki işlerinde gayet sağlıklı görünen, nefes problemi aşılmış gözüken BABADÖKER (1) iş ciddiye binip yarış içinde mücadeleye girdiği an aynı problemi yaşamazsa bu safkana ciddi rakip olabilir. Üç tane sorunlu rakip yanında en sorunsuz ve formda isim olarak koşuya katılacak olan DEATH RACER (2) rakipler eksik koştuğu an devreye girecek formdadır.

Aşağıdaki şablonda çizgi önlerindeki oyun miktarı 20 lira olup benim oynayacağım maksimum miktar budur. .

ALTILIM
1.AYAK: 1.4
2.AYAK: 1.2.9.5.6.3.4
3.AYAK: 3.4.2.1
4
.AYAK: 1-HARUNHAN

5.AYAK: 6.2.3

6.AYAK: 3
/ 1.2

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments