05.12.2017 SALI ADANA / ALTILI TUTTU

05.12.2017 SALI ADANA

1.AYAK: Altılının ilk ayağı oldukça tehlikeli. O gelir bu gelmez demek oldukça zor. MISTER RIGHT (3) çimde koştuğu başarılı yarışlarının ardından kumda bir koşu gördü dördüncü oldu ve bu sefer Özcan Yıldırım ile ciddi şanslı. LADY TULPAR (1) aprantisi ile kilo düştü, aprantisi iyi idare ederse bugün mücadeleci gücünü gösterir koşuda iddialı olur. Uygun kilosu ile dikkat çeken Elazığ Diyarbakır yarışlarının devamında burada şanslı olabilecek AMERICAN SNIPER (9) Dil bağını çıkardıkları bu yarışta üçüncü şanslı isim olur. Kazanamayan ama iyi koşular çıkaran SLAYER SCREAM (4) iddialı bir başka isim olup bence MASCHERANO (6) da ilk etapta kuponlarda olmalıdır. Bu beşli başta diğer dört isim daha sonra diyorum.

2.AYAK: Maiden koşuda İSKEÇE (7) ilk sırada düşündüğüm isim. Mesafe bu safkan için çok elverişli, mesafenin kısa geldiği yarışlarında sonda etkili atakları oluyor ama sonu gelmiyordu bugün Yücel Bilik yerinde zamanında yürür ise birincilik gelebilir. İki yarış yapan ikisinde de iyi görünen MALONES (9) usta jokeyi ile en ciddi rakip olup daha sabırlı gidip sonlara kadar direnebilecek, temposu bu yarışı bitirmeye yetecek ALESİS (1) ve her an patlama beklediğim ASTERION (2) daha sonra şans verdiğim isimdir. BAKUR (3) u hatırlarsınız geçen yarış çok güvenmiştim iki koşu önceki performansına bayılmıştım ama aynısını yapamamıştı. Bugün uzayan mesafe bu safkanada yarayabilir. Ben yazmaktan yanayım değerlendirmek sürprizi beklemek istiyorum.

3.AYAK: Adana'da bu sene grubunu bulup uzun mesafeli kum pistide yakaladığı her yarışında NEW DAY (2) den iyi yarışlar seyredeceğiz. İki tane güzel yarışın devamında safkan bugün 60,5 kiloya çıkmasa ben çok şanslıdır derdim ama bugün uygun kilolu TIGLON (10) ciddi rakip olur o yüzden yarışında temposunun pek yüksek olacak olması koşuyu zorlaştırıyor. Tiglon son yarışında uzun mesafede koşmuş kısa işlerle girip sonunu getirememişti. Bugün bakıyorum yine 800 den uzun galop yok ama iki hafta önce uzun yarış koşması bu yarışı daha iyi koşacağını gösteriyor. DIBLANZADE (7) de hafif kıpırdama var son üçüncülüğünden sonra bugün etkili koşabilir kumda her zaman değerlendirilmelidir. AMIGRA (6) çok büyük bir at değil ama son Ankara yarışları da öyle kötü değil. Ben rakipleri eksik koşarsa safkanın devreye girme ihtimalinin olduğunu düşünüyorum. Bu dörtlüden sonra ABSOLUTE POWER (3) kaçıp bitirebilecek bir isim ve yarış gören THE MENTALIST (1) ağır kilosuna rağmen düşünülebilir.

4.AYAK: 19 Kasım'da 2200 metrede beraber koşan iki isimden YOLCUHAN (3) ikinci olurken UNDAUNTED (1) üçüncü kalmış bu ikili peş peşe yarışı bitirmişti. Yarışa Yolcuhan tempo verirken Undaunted en geri beklemiş biri başta biri sonda yarışı sürdürmüşlerdi. Viraja doğru aralara dalan Undaunted, kapanmış zaman kaybetmiş bir ara vitesi düşürmüş sonra yeniden yükseltmiş ama rakibini geçememişti. Bugün 1900 metrede koşulacak bu yarışta da her zaman olduğu gibi Yolcuhan liderliği alacak, kaçacak ve önde pek de rahatsız edilmeyecek gibi görünüyor. Ben bir tek Doctor Pol'un bu safkanı rahatsız etme olasılığı olduğunu düşünüyorum. Önde Yolcuhan rahat kalırsa safkan için büyük avantaj yaratacak gibi görünüyor ama tempo yükselirse devreye Undaunted ile birlikte son yarışında viraja çok kolay gelen ama devamını getiremeyen STAR SCREAM (4) girebilir düşüncesindeyim.

5.AYAK: 1900 metrede benim kafamdaki gibi koşulursa, öyle güzel bir yarış olacak ki öndekilerin mücadelesi tamamen bu pisti seven ve yarışı iyi okuyacak jokeyiyle koşacak SERHANTAY (4) a yarayacak. Önde kaçacak ve tempoyu yükseltecek isimler 66,5 kiloluk Gümbür Gümbür'ün mutlaka dengesini bozacak. Aradaki 6,5 kiloluk fark mutlaka Serhantay'a yarar. Serhantay kumda 11 koşu yapmış 6 kere kazanmış, 2 kere ikinci olmuş, Adana'da 7 koşuda 5 birincilik, 2 ikincilik almış bu pisti çok sevdiğini göstermiş. Bu sene pek iyi yarışlar yapmamış ancak 1 kere kazanmış ama Adana'da hiç koşmamış ve bugün bu sene için ilk defa Adana'da piste çıkacak. Akşam saatlerinde Adana yağmurlu olur ve pist ıslak kalırsa bu safkanın şansı daha da yükselir diyor ben yanına at yazmıyorum.

6.AYAK: Bugüne kadar 6 yavrusu start alan ve bunların 2 tanesi ilk yarışını kazanmış olan Muwajaha'nın yavrusu, My Royal Sun'ın kardeşi, Princess Fiona'nın kardeşi ROYAL SUN (8) her ne kadar bugüne kadar yaptığı 6 yarışında ilk ikiye girememiş olmasına rağmen 3 kere üçüncülük almış ve kendini her geçen gün biraz daha geliştirmekte. Safkan mesafe uzadıkça daha da ileri gider daha da kendini gösterir ve bugün 1500 metrede mutlaka daha iyi koşar. İstanbul'dan geldikten sonra koştuğu yarışında Adana'da 1300 metre de Nurettin Şen ile üçüncülük olan BOLD MOVE (2) bu sefer Halis Karataş idaresinde Maiden'de start alıyor. Safkan o yarışta öne gelmiş ama ısrarcı olan POENA (6) ya liderliği bırakıp son metrelerde yeniden oldukça etkili koşmuş ama kafa burun yarışı bitirip üçüncü kalmıştı. Poena ise o gün önde fazla liderlik mücadelesine girip tempoyu yükseltip sonda durmasına rağmen hiçte kötü koşmamıştı. Bugün Poena yine liderliği alır kaçarsa öndede çok rahatsız edilmez ise avantajlı döneceği virajdan son metrelere kadar rakiplerine direnebilir.

ADANA ALTILIM
1.AYAK: 3.1.9.4.6
2
.AYAK: 7.9.1.2.3

3.AYAK: 2.10.7.6

4.AYAK: 3.1.4
5.AYAK: 4-SERHANTAY

6.AYAK: 8.2.6

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı  büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments