18.11.2017 CUMARTESİ ANKARA / ALTILI TUTTU

18.11.2017 CUMARTESİ ANKARA

1.Ayak: Çimler bitip yarışlar kuma döndüğü için bugün Ankara çiminde iyi koşular yapmış Astrakhan ve İnanlım her ne kadar favori olsalar da şansları rakiplerle eşitlenmiş durumda. Bu ikilinin hem kiloları ağır hem de kum birincilikleri bugüne kadar yok. Ben kilo avantajını sahaya yansıtmasını beklediğim İSTASYON (10) ilk sırada değerlendirmek istiyorum. Son yarışına göre aksesuar değişikliğine giden safkandan Gözlük çıkarıldı ve bir türlü kazanamamasının nedeni belki de bundandır diye düşünüldü denemeler yapılıyor. Daha Maiden olmasına rağmen bugün cazip bir başlangıç olabilir. Son koşusunda İstasyon'u geçen BİNBİR (4) de o yarışa göre daha uygun kilo ile koşacak. Bu safkanında aynı başarıyı tekrarlaması olası. BAHAR SULTAN (7) bir iyi bir kötü yarışlarının ardından 50 kilo ile kupona yazılmalı. SEREMİR (3) ve ASTRAKHAN (2) bu üçlüden sonra düşünüyorum. Bu beş isim ilk etapta kuponlarda olacak. Diğer kalan beş ismede olmaz gelmezler deme şansım yok. İNANLIM (1), BAWEPİR (6), UMUT ÇİÇEĞİ (5), ÇELİKKALKAN (9) ve TAŞRALI (8) sırası ile hepsinin bence ufak tanda olsa şansı var.

2.Ayak: Akşamdan beri bu koşu için yaptığım araştırmalarda herkes sözleşmiş gibi HAKK HANI (4) diyor. Zaten bu pistte yaptıkları eski koşuları çalışınca yalnızca bu safkanda üçüncülük görünüyor, iki tanede dördüncü olan safkan var diğerleri kaba kumda ya koşmamışlar ya da tabela yapamamışlar. Hayatının ilk yarışında çimde ikincilik yapmış COOL PRINCE (3) in orijin olarak kumda da iyi koşacağı aşikar. Düzenli hazırlıklar görmüyorum ama ne kadar yapılan çalışmalar kağıda geçti orası da tartışılır. BLACK NIGHT (1) yarışın başlarında adaptede sorun yaşıyor sonlara doğru açılıyor ve yarısını iyi yarısını kötü koşunca da vasat sonuçlar alıyor. Bugün ilk defa kumda belki de farklı koşabilir kalitesi var bunu sahaya yansıtamayanlardan biri olarak görünüyor. BROXA (9) uzak geride elde ettiği dördüncülük pek tatmin edici olmasa da yeni yeni toparlanan bir isim olarak ekürisi ile beraber bu vasat grupta şanslı olabilir. Son Kocaeli yarışında kulağımıza çalınan isimlerden olan MERITORIOUS (7) o yarışta başarılı değildi ama bugün sürprizi yapabilir.

3.Ayak: Son yarışında beşinci olurken gayet iyi koşan ve kazanan Good Curry'nin 1 saniye gerisinde yarışı bitiren DÜLDÜLBİR (2) bu sefer daha uygun rakipler yanında oldukça iddialıdır. Son üç yarışı tam bir hayal kırıklığı olan LAGUNA LADY (5) bu sefer geçebileceği grupta kapalı gözlük çıkarılmış olarak yarışacak. Bu ikili ile koşu geçilebilir. Geniş oynayanlara bu herşeyin olabileceği toplama grupta AUTUMN PEARL (1) ve MENINA (4) ilavesini öneririm.

4.Ayak: Yamak 2 yarışında BURUKMERT (3) kendini bulmuş ve fit duruma gelmiş olarak ilgi çekiyor. 1400 metrede startta kalıp elde ettiği ikincilikten sonra 1500 metrede kazanmış olan bu safkan bu tip uzun mesafelerde de başarılı olabilecek kapasiteye sahip. Koşan safkanların içinde bir tek Çakırali dikkatimi çekti beklenenin altında yarışlar yaptığı için yazayımmı diye çok düşündüm ama başka tek göremediğimden bu yarış pas geçtim. 3/7 belki ikili oynanabilir veya üçlü bahiste bu iki safkan başa yazılarak kupon yapılabilir.

5.Ayak: Sercan Aktaş'ı bir önceki ayakta Burukmert ile tek yazdık burada da MALERBA (2) le karşımıza büyük favori olarak çıktı. Viraja kadar kolay gidip sonunu getiremediği yarışında uzun mesafeden etkilendi diye düşündüğüm bu safkan bugün daha uygun mesafede piste çıkacak. Bu sene 10 koşu yapıp 9 tanesinde tabela içinde yer almış 4 tane kazanmış formda safkanın yine birinciliği alacağını düşünmek kolay ama sürpriz bekleyip kurgusunu yapanların da pek sevmeyeceği bir olay. Son yarışında boyunla Malerba'ya kaybetmiş DOYOUN HEARTED (6) bu sefer kaçıp giderse yakalanmayabilir. Diyarbakır kumunda iyi koşup Ankara'ya gelen ve Son çim yarışları kötü olsada bugün çok etkili koşabilecek MOONBOW (3) ve bu tip mesafelerdeki tatminkar yarışları ile SLAYER SCREAM (4) in çok ciddi rakip olabileceğini düşündüğümden ben bu koşuyu dört isimle geçtim.

6.Ayak: Kısa mesafeli bu kum yarışı oldukça süratli bir koşu olabilir. AGAH (5) bilinen stili ile öne düşüp gidecekken ondan daha süratli Semihkan kendisini bozacak olsa da onun hemen arkasına yatmayı hedefleyip safkan düzlüğü bekleyebilir. Israr eder kimseyi beklemem başkasını düşünmem onlar beni düşünsün derse yarış ilginç bir hal alabilir. Koşunun gereğinden fazla süratlenmesi halinde KRALINADAMI (6) ve AŞK VE GÜL (9) devreye girecek isimler olurlar.

ANKARA ALTILIM
1.AYAK: 10.4.7.3.2  
2.AYAK: 4.3.1.9.7
3.AYAK:
 2.5            

4.AYAK: 3-BURUKMERT

5.AYAK: 2.6            

6.AYAK: 5.6.9

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük .miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

 

 

 

 

You have no rights to post comments