14.11.2017 SALI KOCAELİ / ALTILI TUTTU

14.11.2017 SALI KOCAELİ

1.Koşu: Çok sevdiğim İlgililerine başarılar diliyor, yeni çıktıkları bu yolda, çok iyi bir başlangıç yapacaklarına inanıyor, gerçek galopları saatçilerce tutulamamış Royal Abjar torunu VESELY (4)'nin kaba kumda çok koşacağına inanıyor başa yazıyorum. Bence ilk rakip STEEL ANF FIRE (3) olur daha sonra yarış görerek kendini geliştirmiş RAWS LI BEWAIL (2) düşünülür. RASİM KAPTAN (1) yedili oynayacaklara rahat yarış seyrettirir.

1.Ayak: Dişi safkanların Şartlı 3 mücadelesi ile başlayacak altılı ganyanda startla birlikte kaçmaya başlayacak olan DİLLERE DESTAN (4) hiç yakalanmadan sonlara kadar gelip koşuyu kazanabilecek durumda. Son yarışında Ankara'da startta bırakılmış bu yüzden yarışa da karışmamış uzun mesafede en geri gelmişti. Bugün farklı bir taktik izler düşüncesindeyim. Sahibinin soyadı yine Taniyit ama eküri koşmayan, formda isim SOYUGÜZEL (2) ile istikrarlı ATICIKIZ (3) en ciddi rakip olurlar. SANEMKIZ (7) da bu ara kıpırdamalar görüyorum starttan normal çıkarsa koşuda çok şanslı olacaktır. Hatırlarsanız startta çok fazla kalıp Dillere Destan ve Soyugüzel in arkası altıncı kalmıştı ama arada bir saniye bile yoktu bu sefer Dil Bağı taktılar birde düzgün başlasın kazanabilir. Son koşusu tatminkar SELAYATLI (9) bu isimlerden sonra değerlendiriyor KIZIM İDİL (1) ve FATMA GELİN (10) ilk ayaktan yatmamak için şansları bence az olsada kupona yazılabilir diyorum.

2.Ayak: KIZILHAN (5) iki yarıştır oldukça iyi performanslar çıkarıyor. En sonunda Halis abinin uğraşmalarına cevap verdi kendine geldi. Bugün başa bu safkanı koyalım daha sonra ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan, bu grubu kendini yarışa verirse geçebilecek CEFAKEŞ (4) ekleyelim, son yarışını kazanmış iki isimden AHMİN (7) üçüncü sıraya taşıyıp BERATBEY (8) peşine ekleyelim. KARTALÖMER (11) malum takip atımız bir yerlerde geliyor sonunu getiremiyor ama bugün yakalanmadan bitirirse şaşırmam. YEŞİLMASKE (2) bu beşliden sonra favori olması icabıyla birazda mecburiyetten kupona eklenmiş isim diyebilirim.

3.Ayak: 1500 metrelik bu yarışta kaçıp giderse daha başarılı olabilecek BALYECİ SALİH (2) başta olmak üzere Bursa'da Mustafa Çiçek ile kazanmış JUNIOR ZAPPA (4), kendi atlarına binen Badışoğlu'nun bugün iddialı olduğunu duyduğum AD HOC (3) ve az farkla kaybettiği yarışa göre 3 kilo eksik koşan MARMARAY (7) yazıp geçeceğim. 

4.Ayak: Son yarışında İstanbul'da harika bir performans çıkarıp Wincester'in yarım boy gerisinde ikinci olan WIN FOR ME (4) bugün Kocaeli'de kum pistte yarışıyor. Aslında o yarış Wincester ve dışındaki Oghuz'dan tam olarak kurtulamayan ve aralarda kaldığı için ikinciliğe razı olan bu safkan bugün koşuyu süratlendirecek rakiplerin peşinde iyi bir bekleme yapacak ve düzlükte gelip bence koşuyu kazanacaktır. Kum pistte de başarıları olan bu safkanın koşudaki tek rakibi ise BLUE POWER (1) olabilir dileyenler burayı iki atla geçebilir.

5.Ayak: Bu Maiden koşuda da UÇANKUŞ (8) benim favorim ve alternatif tek adayım. Safkan yarışı iyi takip edip düzlükte yapacağı güzel ataklar ile bence yarışı kazanmaya oldukça yakın. Koşudaki tek rakibi CAPTAIN STEEL (1) olarak görünüyor dilerseniz tek dilerseniz iki atla geçilebilecek bir koşu olarak düşünüyorum.

6.Ayak: Kapanışı yapacak EMİRSOY (5) olabilir. Mehmet Kaya rapor almadan gelir binerse tek bu koşu için buraya gelmiş olacak. Kocaeli'de üçüncü olarak bitirdiği ve benim beğendiğim yarışın ardından Kısa Vade'de koşan safkan belki beşinci ama yarışı kötü değil. Tek derdim safkanın 59 kilo olması biraz daha uygun kilo olsa benim bugün en güvendiğim isim olabilirdi. Rakip olarak ATEŞİNHIRSI (1), SÖKMENBEY (9) ve CÜRCEVELİ (2) düşündüm ya tek ya da kalabalık tutarak bir kupon yapabiliriz.  

KOCAELİ ALTILIM
1.AYAK: 4.2.3.7.9.1.10
2.AYAK: 5.4.7.8.11.2
3.AYAK: 2.4.3.7
4.AYAK: 4
 /  1  
5.AYAK: 8 
/  1  
6.AYAK: 5-EMİRSOY      

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük .miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

 

 

 

 

You have no rights to post comments