18.10.2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL / 1. 2. ALTILI ve YEDİLİ TUTTU 1.320 TL

18.10.2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL

İlk koşu Dişilere ait Maiden ve oldukça karışık görünüyor. Özellikle pek şans verilmeyen FERHAL (8) mesafeler uzadıkça daha da etkili olacak ama bugün de iyi koşacağı bilgileri bana gelenlerden biri. Sert galopla girdii yarışın vasat geçmesinden sonra bugün tatlı bir iş yapmış, Akın Sözen tercih etmemiş ama bugün Adem Aslan ile ilk koşuda cazip bir sonuç alabilecek performansa sahip. EL HAMAME (7) Akın'ın daha önce bindiği ve üçüncü olduğu isim olarak tercih ettiği safkan olmuş. DOMATES GÜZELİ (6) ilk defa sentetikte yarış koşacak. Galoplarında çok iyi dereceler çıkarıyor ve her yarış binen Karataş ile yarışında büyük favorisi çıkacaktır. Bu safkan da kazanamadı gitti, bugünde çok yüksek AGF çıkmaya adaydır, ben üçüncü sırada düşündüm yazdım. Bu üçlüden sonra ÇINARINKIZI (4) ekürisi ile beraber kuponlarda düşünülmeli. Son yarışında çok etkili bir performans gösterip üçüncülüğü alan bu safkan aprantisi iyi idare ederse bugün kazanabilir. Birde bu VARGAS (13) için bir şeyler söyliyeyim. Bu safkan ikidir dön dolaş yapıyor İşleri çok iyi ve sentetikte bugün kesinlikle çok çok iddialı olur. Hiç birini diğerinden ayırmayın.

İkinci koşu'da 1 Ekim'de ki yarışında burada koşan ve en yakın rakibi gibi görünen Gölcük Aslanı'na 1900 metrede uzak fark yapan, rakibinden 2 saniyeye yakın önde yarışı bitiren SARAYBOSNA (4) koşuyor. Safkan 2 ay kadar ara vermiş arkasından iki yarış görmüş devamında bahsettiğim yarışta iyi bir bekleme yapıp sonlarda kimseyi takmamış dinlememiş uzak çekmişti. Bu safkan formunu bulduğunda kimseyi dinlemez bugünde geçen yarışı kazandığı Hişman Çizik idaresinde birincilik için en şanslı isimdir. Ben risk alıp ikinci ayakta bu safkanı kuponumda tek olarak bıraktım. Ben yıkıcağım kim gelir bu safkanı geçerse kim geçer diye soranlara 1-2-3 numaralı safkanları öneririm.

Üçüncü koşu'da Gökhan Kocakaya ile katılamadığı son yarışında Ayhan Kurşun'un huyundan suyundan anlamadığı için başarısız olan PANDRAGON (1) koşuyor. Safkan o gün ilk defa da sentetiğe çıkmıştı onunda dördüncü kalmasında etken olduğunu düşünüyorum. Bugün sevdiği pistte oldukça iddialı ve alternatif tek adaylarımdandır. Kilosu 58 olmasa rakiplerinden ağır koşmasa yanına at yazmazdım ama bugün 1 yaşlılarda bu tip kilo farkları ilginç sonuçlar doğurabiliyor. Uzun zamandır koşmamasına rağmen İstanbul'da gayet iyi işlerle sezon sonuna yetişen SOPHOMORE (3) bugün Gözlük ve Kulaklık takısı olmadan koşacak. Hayatının ilk yarışını kazanmış safkanın son dördüncülüğü beni pek alakadar etmiyor ve sorunu bitmiş işlerini hızlandırmış bilgisi bende olacağı için favorinin yanına yazıyorum. Diğerleri içinde dikkatimi çeken birileri olmadı.

1.Ayak: Şartlı 5 mücadele ile ikinci altılı başlıyor. AYTİGİNHAN (3) ın bugüne kadar nasıl böyle kötü koştuğunu anlayamıyorum. Dördüncülükleri falan inanın oldukça etkisiz bu safkan çok daha iyi performansları gösterebilecek bir isim. Ben idman performansını sahaya yansıttığı anda patlama yapabileceğini düşünüyorum. Şartlı yarışlarda iyi performanslar sergilemiş, çimde ikincilikler almış son kum yarışında Kocaeli ne gitmiş ve tabela dışı kalmış olan YABANKIZ (8) bu koşu öncesi çok iyi birde galop yaptı. 1.08.5 galobunu sahaya yansıtırsa bu safkanda çok iddialı olur. Yol bulamadığı yarışlarından sonra son koşusunu kazanırken beğenilen MAVRA (2) ile tek koşu yapıp onu da kazanmış DOĞABEY (10) sonraki ihtimallerdir. Devamında BAWEPİR (4), GOLDEN KING (1) ile SİNANLI (7) şanslı görünüyor...

2.Ayak: İkinci ayak Maiden bir koşu ve ekürilerden ATLIGÜL (1) çok dikkat çeken bir isim. 1200 sentetikte hayatının ilk yarışında dördüncülük yapan safkan 2 aylık aradan sonra katıldığı çim yarışında Nazo Sultan'a baş farkı ile geçildi. Yarışını seyrederseniz çok gerilerden geliyor yol bulmakta zorlanıyor bariyere dalıyor ama çok kuvvetli ataklar gerçekleştiriyor. O görüntüyü bugün tekrarlarsa safkan kazanabilir. Yalnız o yarış çimde bu sefer sentetiğe çıkıyor ve nasıl koşacağını ben kestiremedim. Birde aradan sonra çok iyi yarış yapan tayların bir sonrakinde kötü koşma huyları var ki buda burada kötü koşmasını sağlayabilir. Hayatının ilk yarışında start çıkışı jokeyini düşürecek gibi olan sonrasında çime de uyum sağlayamadığı görünen RENGİNİM (10) bu sefer sentetikte Deniz Yıldız ile bence çok etkili koşacak. ÇEYİZ (2), YADIGARIM (13), SÜREYYA HANIM (12) ve NESROŞ (7) ise bu koşuda farklı koşabilecek isimler olarak görünüyor. Atlıgül gelmezse başta yanına Renginim sonrasında ise diğer dört isim düşünülmeli. 

3.Ayak: GÖZYAŞI GECESİ (2) çok iyi koşuyor, formu yerinde, çalışmaları güzel her şey tamamda bu mesafe safkan için tam ortada. Kazanması için her türlü ortam elverişli olması gerekiyor ya bu safkan içinde 1600 kritik nokta. 2000 olsa tek bile düşünürdüm ama şimdilik rakipleri ile beraber değerlendirmek zorundayım.  Halis'in bırakmadan her yarış bindiği ADINI SEN KOY (8), Ahmet Çelik özellikle tercih edip bindi diye duyduğum VELİCANKIZI (13) ve sonlarda kendini gösterecek ALTINCI HİS (11) bu koşunun diğer şanslı isimleridir.

Birde bu koşuda önde gidecek üç isim var.  Özellikle de son yarışında da çok güvendiğim ES ANADOLU (4) yine çok iyi koşacak düşüncesindeyim. Önde temposunu koyup yalnız kalırsa başarılı olabilecek ERKMEN (1) bugün Es Anadolu ve İzmir ile İstanbul'da kaçıp kazanan ESER (9) varken nasıl önde kalır bilemiyorum ama önde bu üçlü koşuyu farklı tempolara yükseltebilirler. İçlerinden biri önde kalırsa da kimseden etkilenmeden kazanabilir. Yarışı süratlendirecek bu üçlünün koşuyu hangi tempoya çıkaracakları ve sonları nasıl geçeceklerini gerçekten merak ediyorum. Ben ilk başta 4 ismi sonrasında ise geri kalan 3 safkanı düşünüyorum.

4.Ayak: LADY STONEHEART (4) Halis Karataş'ın kendi ailesinin atı ve geçen Pazar 4 Şartlı bir koşuya yazacaklardı. Fakat Halis orada Northern West var o kazanır ben binicem dedi bu safkanı o koşuya yazmadı. Hani bizimde son ayakta tek yazıp kaybettiğimiz at, işte o var diye bu safkanı oraya yazmadı. Bugün buraya yazdılar ama burada da çok ciddi bir rakip TOMİRİS (7) koşuyor. İlk iki koşusunu Deniz Yıldız ile kazanmış Bursa'dan kolay birincilikler alıp gelmiş bu tay Dişilere ait bu yarışta çok şanslı görünüyor. Bursa'da 1.23.55 le kazandığı koşunun daha iyisini burada yapabilecek bu tay İstanbul'da bugün ciddi derece de de favori çıkmış durumda. Favori olması Karataş'ın kendi atıyla iyi bir bekleme yapabileceği ve yarışın süratinin yüksek olacağı, Tomiris'in önde yıpranabileceği düşüncem hep ki atla geçme düşüncesini kafama işliyor. O yüzden tek yazmadım iki isimle geçtim.

5.Ayak: ULUDAZ (2) a Karataş'ın yeniden binmesi ilginç... Malum beş atlı koşuda sıkışıp yol bulamamış sprinte geç kalmış ve sonlarda çok etkili gelip kaybetmiş çok tepki almıştı. O yarışın ardından Zülfikar Karabulut ile startta kaldı son yarışında Özcan Yıldırım bindi 60 kiloydu yine iyi koştu ama rakipleri geçemedi. Bugün Karataş safkana geri dönüş yapıyor ve 55 kilo gibi çokda uygun bir sıklet yakalamış durumdalar. Rakip gördüğüm iki isimden Seyyah 60 gündür koşmuyor Babadoğan ise daha 5 gün önce çok ciddi bir mücadeleden çıktı. İki tane rakibinin bu tür handikapları varken ve Karataş'ın bu safkanla başına gelmiş kötü olayı telafi etme imkanı doğmuşken bunu değerlendireceğini düşünüyor kuponumda ULUDAZ TEK yazıyorum.

6.Ayak: Son ayakta başta iki at önereceğim... İlk etapta BLACK MIRACLE (3) son yarışlarında yakın bitirdiği ve trafik sorunu yaşadığı yarışların ardından bu sefer kesinlikle ciddi derecede şanslı olacak. Daha sonra MAKARACI ÇOCUK (4) var ki onunda bir türlü zamanında yürüyüp etkili sprintini kullanıp etkili olduğunu göremedim. Son yarışında önde gitmeye çalışıyor dışta kalıyor çok zaman kaybediyor, bugünde binen Kocakaya ile dördüncü olduğu yarışı seyredin çok ağır giden yarışta arkalarda uyuyor öne sarkmıyor. Bugün yarışın ağır gitme şansı hiç yok. O yüzden öne sarkmakta acele etmeyip Gökhan herkesin bittiği yerde yürürse çok şanslı olacak. Daha sonra Mehmet Kaya'nın kendi atı olan İzmir'den geldikten sonra geçen yarışta bu yarışta da inanarak bindiği STROM TRACKS (11) yazacağız. Son olarakta uçuk bir isim, çok iyi galopları olan ama yarışa bunları yansıtırsa büyük bomba yapabilecek, Kısa Vade 7 koşuda son sırada bitirmesine pek aldanmadığım TENNUR (16) değerlendireceğim. Bu at 60-70 lira ganyan ile gelir, isterseniz ufaltmak için dışarıda bırakın, ben cazip ikramiye peşindeyim, kendim yazacağım.

1.ALTILIM
1.AYAK: 8.7.6.4.13
2.AYAK: 4-SARAYBOSNA
3.AYAK: 1.3
4.AYAK: 3.8.2.10.4.1.7 
5.AYAK: 1.10.2.13.12.7
6.AYAK: 2.8.13.11

2.ALTILIM
1.AYAK: 3.8.2.10.4.1.7 
2.AYAK: 1.10.2.13.12.7
3.AYAK: 2.8.13.11
4.AYAK: 7.4
5.AYAK: 2-ULUDAZ
6.AYAK: 3.4
/ 11.16 

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 1.3
1.AYAK: 3.8.2.10.4.1.7 
2.AYAK: 1.10.2.13.12.7
3.AYAK: 2.8.13.11
4.AYAK: 7.4
5.AYAK: 2-ULUDAZ
6.AYAK: 3
.4 

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz..
2- Büyük .miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments