01.10.2017 PAZAR İZMİR / 1.ALTILI TUTTU 3.785 TL

01.10.2017 PAZAR İZMİR

1.Ayak: Çim pistte daha iyi koşuyor gibi gözüken, tabelalar yapan ama bugün kadar kazandığı tek koşuyu kumda alan BİNGÖLLÜM (5)  Adem Şen ile koşuda ilk şanslı isim. Çimde kazanamamış olması düşündürücü yanına at yazmak lazım. Pist ayrımı yapmadan start aldığı koşularda bu grup için iyi sayılacak dereceler çıkaran, tatminkar sonuçlar alan FAIRY FAST (6) ilk rakip. Sabah sahadan konuştuğum dostlar CANŞEN (1) için her geçen gün geçen seneki durumuna geliyor bugünde mutlak ayaz dediler yazmadan oynanmaz. Verdiği aradan sonra yeni toparlananlardan VOLDEMORT (4) ile genel durumu iyi idmanlarında göz dolduran TROPICAL STORM (9) sonraki şanslı isimlerdir.

2.Ayak: Bu sezon pek parlak yarışlarını seyretmesek te git gide düzelen bir grafik içinde olup son koşusunu dilbağı takılınca kazanan LADY DI (7) uygun kilosu ve kendisini iyi tanıyan bincisi ile başta düşünülmelidir. Ben iki altılıda da kuponu ufaltmak isteyenler için bu safkanı tek öneririm, risk alınmaya değer ve yedilidi de burayı risk alarak burayı tek bıraktım. Özellikle sahada bir kaç kişiden duyduğum STROM TRACKS (1), son yarışı kötü olsa da PINAR SULTAN (4) ve İstanbul’da at geçmeden iki yarış yapıp buraya uygun gruba gelen BLUE LION (6) diğer şanslı isimler olarak kuponlara yazılmalıdır.

3.Ayak: Farklı bir kumaş, farklı bir kan hattı olan, Alderamin'in Ana Baba bir kardeşi RUSDAMAT (6) istediği her yarışı kazanabilecek durumda bir isim. Kum pistte start aldığı 4 yarışta Bursa ve İzmir'de iki birincilik iki üçüncülük aldı, ilk iki koşusundaki hamlığı tecrübesizliği attı artık çok daha iyi durumda ve Kaizbert kan hattını en iyi temsil edeceklerden biri olmaya aday. Bursa’da iyi bir hazırlık dönemi geçiren safkan bugünde birinciliğe en yakın isim. Ben geçilmeyeceğini düşünerek yanına at yazmadım safkanın dün Mavi Dalga ile bizi yanıltan Tolga Yıldız idaresinde birinciliği alacağını düşünüyorum..

4.Ayak: Son yarışında koşuyu kazanacakken son metrelerde jokeyini düşüren DIVINE BEAUTY (7) bugün umarın bir aksilik yaşamazda başarısını bu sefer taçlandırır bu Kısa Vade 8 koşuda birinciliğe ulaşır. MAVİ GÖZLÜ DEV (4) ilk yarışını çim pistte kazanmış arkasından kumda elde ettiği dördüncülükle kalitesini göstermişti. Kumda Kısa Vade yarışta dördüncülük kötü değil belki ama çim performansı her zaman daha iyi olacak gibi. Bugünde Mustafa safkanı bırakmadı çimde beraberler ve İzmir çalışmalarında da safkan istekli canlı görülmüş, favoriye ilk rakiptir.  Son yarışında geçildiği Mavi Gözlü Dev'i geçen HARUNHAN (3) ve çok sık koşmasına rağmen ALAÇATI AĞASI (1) diğer ihtimallerdir.

5.Ayak: 3 yaşlı Arapların Maiden koşusu 1200 metre kum pistte koşulacak. Hayatının tek yarışını kum pistte koşup dördüncülük alan LIFE VESTS (10) aradan geçen iki haftalık zamanda çalışmalarını biraz daha geliştirmiş ve formunu yükseltmiş olarak görünüyor. Bugün safkan çok etkili koşacak kazanacak diyen dostlar var ama ben özellikle ESKICITY (7) takip atım olduğu için onsuz oynamayacağım. Bu at biliyorsunuz Urfa'dan geldi İzmir'de tabela içinde yer bulup bulup bir türlü kazanamadı. Urfa usulü tabelaya koşuyor diyeceğim ama pek öyle olduğunu da sanmıyorum.  Daha sonra ilk defa koşacak olmasına rağmen DHARMA (5) ve DERİN DİDEM (4) şanslı olur görüşündeyim. BİR RÜYA (2) koştuğu yarışlar vasat olsa da sürprizi yapabilir.

6.Ayak: Geçen haftaki yarışını tekrarlarsa ADIVAR (4) şanslı olabilir. Bu safkanı ilk sırada düşündüm ama kum olsa kesinlikle UNDERCOVER SWORD (11) başa koyardım. Yine iyi durumda olduğunu bildiğim SİBELSU (13), AĞA ÇELİK (1), PRINCELY (14) ve STTILL WAITING (5) yazmadan bu koşuyu geçemeyeceğim.

1.ALTILIM  (3.785 TL)
1.AYAK: 3.6.8.7.1.9
2.AYAK: 1.5.6.3 
3.AYAK: 7.4.2.9
4.AYAK: 5.6.1.4.9 
5.AYAK:
7 / 1.4.6
6.AYAK: 6-RUSDAMAT

2.ALTILI (52.184 TL verdi)
1.AYAK: 5.6.1.4.9 
2.AYAK: 7
/ 1.4.6
3.AYAK: 6-RUSDAMAT
4.AYAK: 7.4
/ 3.1  ---- YOK
5.AYAK: 10.7.4.5
/
6.AYAK: 4.11.13.1.14.5

YEDİLİ GANYAN/ PLASE
1.AYAK: 7.4.2.9
2.AYAK: 5.6.1.4.9
3.AYAK: 7-LADY DI
4.AYAK: 6-RUSDAMAT
5.AYAK: 7.4
6.AYAK: 10.7.4.5

7.AYAK: 4.11.13.1.14.5

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1.- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz..
.
2- Büyük .miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments