25.09.2017 PAZARTESİ BURSA / 1. 2. ALTILI YEDİLİ TUTTU 1.409 TL (2)

25.09.2017 PAZARTESİ BURSA

1.Koşu: Hayatının ilk yarışında ikinci olan SUNSHINE (10) bugün Bursa'da herkesin dilinde. Halil Parıldar'ın bindiği ilk yarışında ikinci olan bu safkan bugün mutlaka iyi koşacak sorun yok ama kazanırmı pek inanamadım. Bu safkanla aynı yarışta koşacak olan ama starta girmeyince yarıştan çıkarılan, daha sonrada start provalarında kontrol edilip bu yarışa yazılmasında sorun görülmeyen WORLD OF DANCER (4) a gözlük taktılar ve starta girmekte sorun yaşamazsa, yeterli hazırlıkları ile  bence koşuda oldukça iddialı olabilir. İlk yarışından beri takip ettiğimiz Gündüzeli'nin iki yarış önce direk kayba koştuğu FAITHFUL WOLF (1), başarısız iki yarışının ardından üçüncülüğü tatminkar GAUCİ (2) ve orijin çok kuvvetli olan ilk yarışında beşinci daha çok kumda koşar gibi görünen WIND OF BERKECAN (3) daha sonra şanslıdır.

2.Koşu: Zor bir koşu, kalabalık tutmak lazım ve sürprizi burada beklemek mantıklı. AKİLTAY (1), BAYKOÇ (2), YENİŞARLI (5), GAZANFER (8), GÖLGESİZ (4) ve OĞLUM BAKİ (7) yazıp burayı sağlama almak istiyorum.

3.Koşu: Bu yarışı kazanmak için her türlü şart müsait KRIS ANGEL (4) bence kazanır. Ayhan Kurşun safkanı tanıyor ve formda, mesafe uygun, kilo müsait, rakipler tam istediği gibi. Kazanmayıp ne yapacak bilemiyorum...

1.Ayak: İkinci altılının ilk ayağında FANCY HANCY (1) son kötü yarışına rağmen başta yazacağız. Çimde 18 yarış koşmuş 12 kere tabela yapmış 4 kere kazanmış safkan İstanbul'da Kısa Vade 7 de kötü koştu diye biraz geri plana atılmış bu bizim avantajımıza. Uzun mesafelerde daha iyi koşan son iki koşusunu orta mesafede iyi sonuçlar alarak bitiren BAY JAK (5) çimde birinciliği daha olmasa da iyi  koştuğu yarışların ve uzayan mesafenin hatırına yazacağımız isim olsun. Son yarışında koşu temposu işine gelince gayet iyi koşup kazanan WIN FOR ME (4), geçen yarış Dilbağı denenen ama başarısız olan bu yarışa farklı hazırlanıp, formu iyi olan ama kendini yarışta gösteremeyen DYNAXION (2), zaman zaman iyi koşan bugün Mustafa Çiçek tercihi ile ön planda olan ÇARÇIRA (9) ve tatminkar formu ile GÖLCÜKLÜ (3) diğer ihtimallerdir.

2.Ayak: Bugüne kadar yapmış olduğu yarışlarında bir istikrar yakalamış ve güçlü rakipler yanında tatminkar sonuçlar almış BURAKŞAH (1) başa yazalım. Bugün beşincilikleri pek beğenilmemiş safkan geri planda düşünülmüş ama ben çok iyi koşmasını bekliyorum. Derece olarak bakınca en şanslılardan olan LION MELODY (4) yarışta eski performansını aynen tekrar ederse bir diğer şanslı isim olur. TOMİRİS (9) farklı bir isim olduğunu bizlere göstermişti. Hayatının ilk yarışında 1300 metrede 1.18 yaparak kazanan bu safkan bu sefer daha hazır ve kendini geliştirmiş olarak koşacak, biraz daha iyi bir derece çıkarıp şanslı olabilir.

3.Ayak: İki altılı içinde önemli bir ayak. Tomiris arkası ikinciliğinde sonlarda oldukça etkili olan TÜRÜTHAN (4) bugün çıkışta alacağı liderliği son metrelere kadar sürdürecek ve Dilbağı'nın etkisini bugünde gösterip kazamaya en yakın isim olacak. Çok büyük favori çıkmış bu safkanın bugüne kadar gösterdiği performansların kazanmaya yetmemesi, bugn 5 kilo fazla koşacak olması beni korkutuyor. Aynı yarışta koşup bu safkanın yarım boy arkasında üçüncülük yapan FIBONACCI (5) aynı kilo ile koşacak ve mantıklı baktığımızda Türüthan'dan kilo olarak avantaj yakalaması birinciliğe safkanı ortak edecek. Yine ilk defa koşacak olan ve benim hakkında iyi bilgiler aldığım MAD RUSH (3) bu ikiliden sonra düşünülmelidir. 

4.Ayak:  KIRDENİZ (1) Bursa'da en son Vali Koşusu'nu kazandı. Startla birlikte öne düştü 1500 metrelik koşuyu kimseye yakalanmadan ciddi rakibi Trakya Ateşi ve Atmacabeyi'nin son metrelerdeki ataklarına direnerek kazandı. Bugünde aynısını yapmaya çalışacak ve viraj üzerinde farkı açıp avantajı yakalayıp sonuna kadar direnecek. Bence sonda etkili gelecek tek isim AMANKAYA (5) olabilir. Bu safkanın kısada uzunda her yarışta etkili olduğunu görüyoruz yıkacaksan tek rakip gördüğüm bu safkanı dşünebiliriz.

5.Ayak: İlk defa piste çıktığında da size söylemiştim SUPER STEEL (3) orijin itibarı ile çok koşması gereken kaliteli bir isim. Fakat beşinci olduğu yarışın ardından uzun süre ara veren safkan nede olsa ksik yarış kondüsyonu nedeniyle zorlanacaktır. Safkanı yinede başa koydum ama rakiplerini de değerlendiriyorum. KARA HİSAR (2) özellikle son yarışında ki etkili koşusu ile ilk ciddi rakip. Bu iki şanslı isimden sonra GIOVINEZZA (1) ile ELEVATED (5) şanslı görünüyor. Son yarışında kumda pek beğenmesem de ilk yarışında çimde öne gelmek için çok uğraşınca sonunu getiremediğini düşündüğüm LANG KAWI (6) dende sürpriz bekliyorum.

6.Ayak: Son ayakta ise geri alınıp toparlanan ve bu arada kötü yarışları ile 2 handikap puanı düşüp 74'e gerileyince bu yarışa girme hakkı kazanan HALİME HANIM (1) çok şanslı görünüyor. El değiştirdikten sonra safkan iyi hazırlandı Kocaeli pistinde düzenli çalıştı, özellikle takip eden arkadaşlar bu yarış için kazanır raporu verdiler. GÖRKEMLİ (3) nin iki yüz puan ve % 56 agf ile çok favori olduğu bu yarışta Halime Hanım %3 agf ile bayağı kupon yırttırır. Yine ZİLLİ (4) önde bir tempo yakalarsa şanslı olabilir. LEYLAŞKA (10) koşu süratli giderse sonlarda etkili gelebilir ve GAYEMSU (8) bugün bomba yapabilecek bir diğer safkandır.

1.ALTILIM
1.AYAK: 10.4.1.2.3 
2.AYAK: 1.2.5.8.4.7
3.AYAK: 4-KRIS ANGEL
4.AYAK: 1.5.4.2.9.3
5.AYAK: 1.4.9 
6.AYAK: 4.5.3

2.ALTILIM
1.AYAK: 1.5.4.2.9.3
2.AYAK: 1.4.9
3.AYAK: 4.5.3
4.AYAK: 1-KIRDENİZ
5.AYAK: 3.2.1.5.6
6.AYAK: 1.3 

YEDİLİ GANYAN/ PLASE
1.AYAK: 4-KRIS ANGEL
2.AYAK: 1.5.4.2.9.3
3.AYAK: 1.4.9 
4.AYAK: 4.5.3
5.AYAK: 1-KIRDENİZ
6.AYAK: 3.2.1.5.6
7.AYAK: 1.3 

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments