25.09.2017 PAZARTESİ ADANA / ALTILI TUTTU

25.09.2017 PAZARTESİ ADANA

1.Ayak: Kötü koştu koştu hep yazdık sonradan düzeldi ikincilik serisine başladı ve EUPHRATES (4) şimdide parayı toplayayım ama kazanmayayım buralarda idare edeyim koşuları yapıyor. İsterse kazanır Maiden den çıkar ama devamında nasıl sonuçlar alır bilinmez. Yine de başa koydum isterse bu grubu geçeceğine inanıyorum. ERSEZAR (3) çimde iyi koşular yapıyor ve dereceler kötü değil bugün diğerleri biraz kötü koşarsa kendini birinciliğe atacak. Bugün kimse BIRUSK (2) oynamaz ama takılan Gözlük çok farkedecek çok iyi koşacak deniyor. Çim yarışı kötü diye sakın ihmal etmeyin bir gelirse ilk ayaktan temizlik olabilir. ALEVKARTALI (7) istikrarlılardan biri ve bu safkandan da işin garip tarafı Kulaklığı çıkardılar veya deklarede yazmayı unuttular. Şimdi nasıl etki edecek bilemiyorum, kötü koşar başarısız olursa haftaya takarlar herhalde. Bu safkanı da yazdım ama arkalarda değerlendirdim. Son olarak ALTINKAFES (1) için Ankara'dak son dokuzunculuğuna aldanmayın derim bugün etkili olabilir. Geniş kuponlar PERKBEY (6) ve FIRRRE (8) de ilave edebilirler.  

2.Ayak: Son yarışında bariyer dibini bırakmadan, önü kapandıkça vitesi bir büyüten bir küçülten ve resmen yarış içinde tempoyu yakalayamadan ne yaptığı belli olmadan koşan PACIFIC FIRE (10) sonlarda önü açılınca çok etkili koşmuş üçüncü kalmıştı. Bu sefer yedekteydi ben koşmaz diye bekliyordum ama sıra gelince Emrah Sincan yazdılar ve koştular. 50 kilo ile bu rakipleri geçmesi muhtemel bu isim başa çekelim. GUILTY PLEASURE (2) iyi olduğunda bu grubu sırtına alır gelir. Bakıyorum son iki yarışı değişik biraz toparlamış kuponda bulundurmak gerekir. Ben ikisini ayrımsız yazdım. Bir ata daha yeriniz varsa iki yarışıtır hafften kıpırdayan UNTOUCHABLE GIRL (9) öneririm.

3.Ayak: Kısa mesafeli çim pist yarışında öne erken gelen kendini gösterecek çok şanslı olacak. Kaçmasa bile iyi yer tutan bu yarışta ilk dörtte kesin yerini alacak. Atlar denk çalışmalar dereceler birbirine eşit gibi. KARAFIRAT (6), KARYA (7), FELAROF (2), EMİRCANBEYİ (1), EBOŞ (4), LITTLE KING (8) BECERİKLİHAN (3) ve METAFORA (9) benim ayrımsız kuponuma yazacağım isimler.

4.Ayak:  SPARTACUS (7) ile bu yarış at yazmaya başlayacaım. Safkan bugün diğer üç rakibinden bir tık geride düşünülmüş ama Elazığ'da ki yarışları hiç kötü değil. Bugün 50 kiloluk sıklet ve Müslüm Çelik ile kazanması oldukça muhtemel. Hani şeytan gir bu safkanı cazip olsun diyor ama emin olun aklımı HOLDING VICTORY (4) karıştırmasa tek yazardım. Ankara'da 1300 metrede HALLAÇOĞLU (1) nu çok kolay geçmiş bu safkandan korkuyorum. 7-4 başta yazalım Hallaçoğlu ve PISCES (2) daha sonra diyelim.

5.Ayak: Beşinci ayakta son yarışlarında beğendiğim BABAMETİN (3) ile VİCDANSIZ (2) ön plandalar. babametin biraz daha uygun kilo ile koştuğu için risk alıp tek yazma şansımız var. Çimde daha başarılı koşan kumda dah abirinciliği olmayan bu safkan son kum yarışında beşinci kaldı ama o koşuyu baz almak mantıksız. 11 Eylül'de Adilabi arkası ikinciliği oldukça etkili. Risk alıp bu safkan tek düşünülebilir. Yok tek yazmam derseniz Babametin ikinci kalırken üçüncü olan ve o yarış startta oyalanmasına rağmen iyi koşan MALTA ŞAHİNİ (6) ilavesi de yapmak lazım. Ya tek ya da çok at şeklinde bu yarışı şekillendirdim.

6.Ayak: Son ayakta ise ÜZÜMBAĞI (12) bir başka tek adayım. Çimde farklı koştu ilk yarışında üçüncülük yaptı ve bu hafta arası idmanlarındaki iyi çalışmaları bugün yine iyi koşacağını gösterdi. Kocaeli'de koşmuş kumda tatminkar dereceler işler yapmıştı Adana safkana yaradı kendini toparladı. Büyük ihtimal aynı yarışı yapar bu sefer daha da iyi koşar ve safkan kazanır görüşündeyim. Ben o gün 55 kilo ile 1.21 koşan safkanın 52 ile 1.20 içine indireceği derecesinin kazanmaya yeteceğini düşünüyorum.

ALTILIM
1.AYAK: 4.3.2.7.1
2.AYAK: 10.2

3.AYAK: 6.7.2.1.4.8.3.9 
4.AYAK: 7.4
/ 1.2 
5.AYAK: 3
/ 2.6
6.AYAK: 12-ÜZÜMBAĞI

YEDİLİ GANYAN/ PLASE
1.AYAK: 3.8
2.AYAK: 4.3.2.7.1
3.AYAK: 10.2
4.AYAK: 6.7.2.1.4.8.3.9
5.AYAK: 7.4
6.AYAK: 3
/ 2.6
7.AYAK: 12-ÜZÜMBAĞI

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.

4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments