15.09.2017 CUMA İSTANBUL / 1. ALTILI TUTTU

15.09.2017 CUMA İSTANBUL

Bugün İstanbul'da işleri kolay olmayacak diye düşündüğüm AGF Tablosunda rakiplerini ayırmış isimler var. Güle Güle % 46'nın üstünde, Mavi Dalga % 53'ün üstünde oran almışlar. Benim kuponumda ikiside var tabi ama tek değiller. Her zaman olduğu gibi son değerlendirmeyi size bırakıyorum

İlk altılıda da ilk ayak DIRTY GIRL büyük ihtimal kazanır diye duydum ve başka tek bulamadığım için bu tay üzerine oyunu kurdum. Ama riskli olduğunu söyliyeyim ya uzak kazanır rahat ettirir yada yarış karışır çok sürpriz olabilir gibi görünüyor..  

1.Ayak: İkinci altılının ilk ayağı ilk etapta iki at sonrada tam garanti olsun diye iki at daha ilave edeceğim bir koşu olacak. Bu yarış KAFTAN (5) ve RODOSTO (3) olarak iki safkanla ayrılıp geçilebilir ama ben KOŞANAĞA (2) ve KAFKASOĞU (9) ilavelerini de yaptım ilk ayaktan yatmanın üzüntüsünü yaşamayalım bu dörtlü çok az farklarla bende sıralanıyorlar ayrım yapmak istemedim.

2.Ayak: Performans olarak çok beğendiğim KRIS ANGEL (2) in öne çıktığı ama mesafenin biraz uzun geleceğini düşündüğüm bir koşu. Daha iyi gruplarla dişe diş mücadeleler yaptı bu sefer kazanma ihtimali yüksek ama o son 200 metre bitmez uzarda uzar yarış bitmez. 1400 olsa kesin tek yazacaktım 1600 olunca BEST SPOT (3), BABADOĞAN (1), MOB RULES (4) ve ENTERTAINMENT (12) ekledim. . 

3.Ayak: Grup 2 CAHİDE koşusu Dişi safkanlar için çok önemli yarışlardan biri. Bu koşuya çok özel hasırlanan, hedef yapan ve her yeri bırakıp tüm hesapları buraya göre yapanlar var. Geçen sene Grup 2 seviyesinde koşulmaya başlayan bu koşuyu jenerasyonun en başarılı isimlerden Storm Girl kazanmıştı. İşte Mehmet Kaya'da kendi atı Bursa'da koşmasına rağmen gitmedi, burada NURİŞ (11) e binmek için kaldı. Son yarışında ufak bir sorun olup geri almışlardı ama sabah hiç bir şeyi kalmadı çok iyi hazırlandı bilgisini de aldım. Kesinlikle başta düşündüm büyük favori çıkmış GÜLE GÜLE (6) nin de önünde yazdım. Daha sonra Selim Kaya'nın kendi ekip atlarından DÜŞLEM (2) ekledim. Bu üçlüyü başa koydum ama geniş kuponlara bu koşuda çok cazip atlarım var. İzmir'den Kocaeli'ne geldiğinde tek yazdığımız SON VİRAJ (13) kesinlikle boş at değil. Çok yakın tanıdığım bu at çim kum koşar özellikle Özcan binmesi çok ilginç. Daha sonra yer varsa SANBERK (12) ilavesi de yapılabilir.

4.Ayak: Tay yarışında kimle konuşsam Karataş'ın bindiği işlerinde iyi dereceler göstermiş PRINCESS BALOV (4) diyor ama Topor'un, Delibey'in, Çaykaşı'nın ve hep kazanmış safkanların kardeşi PRINCESS EDA (5) çok etkili koşacaklardan biri olarak gözüme çarpıyor. Kuyumciyan ekürisinin TOSCANA (8) sı Fratelli ve Coritiba gibi yetenekli iki kardeşi olan ve iyi hazırlanmış bir tay. Son olarakta CRAZY CHICK (1) diyelim bu koşuyu da dört isimle geçelim..

5.Ayak: MAVİ DALGA (8) büyük favori çok şanslı ama başının belalısı Mehmet Kaya burada SAHİPBEY (7) e biniyor. Rengül ve Amankaya bu safkanı geçerken hep Mehmet Kaya bu safkanlara binmişti bugünde Sahipbey'de. Mavi Dalga'yı son yarışında da Güzelkaya'nın çok sıkıştırdığı unutulmamalı. Hep Kaya'lardan yana bir takıntı var Mavi Dalga'da ve son yarışında boyun farkla kazanması pek iç açıcı değil. Kısa'da çok koşan Sahipbey baştada dediğim gibi bence çok ciddi rakip.  Daha sonra çok formdaki BAYDARŞAH (3) ve 64.5 kiloya rağmen GÜMBÜR GÜMBÜR (1).

6.Ayak: TAŞOVA (10) yı Bursa yarışında da tek yazdık, Okan Gökçe beceremedi binmeyi, gitti hiç olmayacak ata geçildi. Bugün yarış yine kalabalık ama bu safkan için fark etmiyor kendini hemen öne atıyor. İlk sırayı almasa bile artık öğrendi sonradanda gelip koşuya hakim olabiliyor. Müslüm Çelik bugün biniyor ve kilosu da 50 kiloya inmiş durumda. Ben bir kez daha güveniyor safkana şans veriyor kuponuma tek yazıyorum. Agf'de ilk sırada olması önemli değil burayı tek yazan olmaz, herkesin kalabalık tuttuğu bu ayağı tek yazarda diğer yerleri yıkıp getirirsek parayı alırız..

1.ALTILIM:
1.Ayak: 3-DIRTY GIRL
2.Ayak: 3.7.2.11.4.1.12.10

3.Ayak:
5.7
4.Ayak: 5.3.2.9 
5.Ayak: 2.3.1.4.12

6.Ayak:
11.6.2

2.ALTILIM:
1.Ayak: 5.3.2.9 
2.Ayak:
2.3.1.4.12

3.Ayak: 11.6.2

4.Ayak: 4.5.8.1

5.Ayak:
8.7

6.Ayak: 10-TAŞOVA

YEDİLİ GANYAN/PLASE:
1.Ayak: 5.7.1
2.Ayak:
5.3.2.9 
3.Ayak: 2.3.1.4.12

4.Ayak: 11.6.2
5.Ayak: 4.5.8.1
6.Ayak: 8.7
7.Ayak: 10-TAŞOVA

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle
paylaşmıyoruz.
4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklan
arak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments