14.09.2017 PERŞEMBE İZMİR / 801 TL ALTILI TUTTU

14.09.2017 PERŞEMBE İZMİR

İlk koşuda devamlı takip ettiğim ama ufak tefek sorunları nedeniyle kendini tam olarak yarışa veremeyen CRACKER BABY , hep iyi koşan PRETTY DUCHSS ve bir iyi bir kötü YOSALINDA ön planda gördüğüm isimler. Yalnız bu iki yaşlıların nasıl koşacakları belli olmaz yeri gelir hepsi şanslı isimler olurlar, pek oyunlara bulaşmamak lazım..

İkinci koşuda AĞAÇELİK (7) son yarışına hiç anlam veremediğim bir isim. Resmen beşincilik yarışı dön dolaş koşuya hiç karışmadan kırbaçsız beşinci oldu.  İstanbul'dan yeni gitmişti İzmir pistini tanısın diyemi düşünüldü veya ters pist safkanı etkiledi ondanmı zorlamadılar bilemiyorum. Ama bu sene başında ilk koşularını bu pistte yapmıştı 5 yarışta 2 ikincilik almıştı. bugün koşucam derse  çok şanslı olacağını düşünüyorum ama KARESİ (6), TOPRAKHAN (3) ve BEKİRİM (4) ile birlikte değerlendirmek mantıklı olur.

1.Ayak: Altılı ganyanın ilk ayağı yine zor ve tehlikeli. Mecburen sonları az atla geçebileceğimiz için burayı kalabalık tutma şansımız olacak. Son koşusunu beğendiğim KAPTAN EVO (5) başta yazacağım ama BANKIZ (4), SEBEBİM (7), ÖZGÜZEL (3), VARLIKLI (2) ve FATİHİNGÜLÜ (1) yazmadan olmaz. Yer kalırsa YORAN GÜLÜ (8), DERİNCE (10) ve ŞAH SİNAN (9) bile değerlendirmek gerekir. Direk Hepsi demek ve başlamak güzel olur ama o şekil kupon yapmak zor artık duurma göre kurgunuza göre siz bir değerlendirme yapın. 

2.Ayak: Takip atımız IN THE NAVY (5) bugün çok iyi koşacak. Bu safkanı yakın takip ediyorum, iyi hazırlandı, son iki yarışı kadar koşarsa kazanabileceğini düşünüyorum. Yarış içi sorunlar yaşıyor, bazen kötü koşuyor ama artık dertleri bitti bugün birinciliğe saldırır görüşündeyim. Bir diğer eküriden UNDERCOVER SWORD (11) kum çim farketmez her yarış iyi koşar. Daha Maiden olmasına rağmen Kurtel ekrisi boşa bu koşuya yazmaz. 50 kilo ve iyi bir aprantisi var.  AKARCABEYİ (1) güçlü atakları ile son yarışını kazanmıştı. Arif Okan Pazar la çok iyi anlaşıyor bugünde birinciliği kovalar. Umarım beklendiğim gibi olur, bu koşu bu üçlü ile geçilir. Yoksa kurcalamay adevam edip at ararsak her at bir yerlerden çıkıyor bu kalabalık grupta yazmaya kalkarsak çok at yzamamız gerekiyor.

3.Ayak:  ZORBAS (5) çimdeki başarılı yarışlarının ardından kumda başarısız kaldı. Bugün koşcağı pisti ve mesafeyi sevmesi, Engin Ardıç'ın safkanı tanıması ve uygun rakiplerle koşacak olması nedeniyle günün tek adaylarından biridir. Ynede yanına Mustafa Çiçek ile koşuya katılacak Mustafa'nın da tercih ederek devamlı bindiği UNDAUNTED FOR (4) yazmaktan yanayım. İki atla kapanır derken bir at dışarı atıp kuponu riske atmak istemedim.

4.Ayak: Ahmet Çelik BAY EMİR (1) için İzmir'e gitti anlıyorum at yabancıya gitmesin dedi, bırakmadı biniyor. Benim anlayamadığım Ankara'da çalışan hazırlanan ve İstanbul, Ankara koşup son yarışlarını çok başarılı koşan bu safkan neden İzmir'e gitti. Başka yarışmı yokta ters pistte, değişik bir hipodromda çokda cazip olmayan, bulunmayacak şartlarda olmayana bu yarışta koşuyor. Son beş yarışı gibi koşarsa kazanacaktır. Ben başka tek bulamadığımdan bu safkanı tek bıraktım aksilik yaşamayacağını düşündüm. 

Ben cazipleştirmek ve Bay Emir'in ters pist ve değişik jokey nedeniyle eksik koşma ihtimalinin olduğunuda düşünenler olursa yanına ROMEO (7), MAVRA (6) ve CÖMERT ÇOCUK (2) öneririm.

5.Ayak: İzmir'den aldığım bilgiler çok iddialı hazırlandığı ve bugün birincilik bekledikleri yönünde olan QUADIS (7) başa yazdım. Adana, İstanbul ve Ankara harici koşmamış BİNDOKUZYÜZYEDİ (2) ters pistte ve değişik bir hipodromda starttan düzgün çıkarsa, ilk defa denenen kulaklık takısı ile, uzun mesafede sonlarda adından söz ettirebilir. Royal Avşar Ankara'da Binduzyüzyedi İzmir'de eküri iki birincilikle günü kapatabilir. Yinede koşu zor görünüyor ve AMBERİM (1), SUN BURN (4), SAINT HILARION (3) ve ISTANBUL HOUSE (6) kuponlarda mmkün mertebede olsun.

6.Ayak: Son ayağı KEHKEŞAN (7) ın kazanma ihtimali yüksek. Dileyen kuponunu bu safkana da getirebilir, mevcut performansı bu grubu geçmeye adaydır ve Bay Emir yıkılacaksa bu safkan çok cazip bir tek olarak denenebilir. Yalnız yarışın kalabalıklığı kafa karışıtırabiliryor. Yol bulma ve tempoyu istediği gibi ayarlayamama ihtimali de olduğundan VE GOOL (8), YÜKSEK UÇUŞ (4), ARI DAĞI FIRTINASI (14), SÜRMELİ SULTAN (16) ve KABAKÇI (6) ilaveleri mümkm ölçüde yapılabilir. 

ALTILIM : Şablon Bedeli : 21.60

1.AYAK: 5.4.7.3.2.1.8.10.9.6 
2.AYAK: 5.11.1
3.AYAK: 5.4
4.AYAK: 1-BAYEMİR

5.AYAK: 7.2.1.4.3.6
6.AYAK: 7-KEHKEŞAN 

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 7.6.3.4 
2.AYAK: 5.4.7.3.2.1
3.AYAK: 5.11.1
4.AYAK: 5.4
5.AYAK: 1-BAYEMİR

6.AYAK: 7.2.1.4.3.6
7.AYAK: 7-KEHKEŞAN

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments