07.09.2017 PERŞEMBE ANKARA / 1. ALTILI 10.013 TL TUTTU

07.09.2017 PERŞEMBE ANKARA

Son koşusunda oldukça iyi bir performans sergileyip kazanmasa da kazanan kadar iyi koşan UZUNBEY (6) ilk altılı ilk ayak BANKO önereceğim isimdir. Safkan Ankara'da çok dillendi, herkes konuşuyor Yoldaşhan'ın yarım boy gerisinde bitirdiği yarışından daha iyi durumda olduğunu söylüyor. Krdeşlerinden Savaşatı çimde kaznamıştı, Kasap iki yarış kazanmış ikiside çimdeydi. Çime ilk defa çıkacak ama koşacak yapısı kapasitesi var etkilenmezse kazanır.

POWER OFF (2) hayatının ilk yarışında elde ettiği üçüncülükte Nurettin Şen ile 1.13.02 yapıp kazananın 1 boy arkasında yarışı bitirmişti. Bugün o yarışa göre 3 kilo eksik ve üzerinde Halis Karataş var. Yarış kazanmış rakipleri olsa da derecesini biraz daha aşağılara çekeceği için ilk altılıda alternatif tek adayı olabilir. Rakipler yarış kazanmış  iki safkan BEST OF ELA (1) ve METAFORA (3).

Yedili ganyan ayağında hafta sonu Enternasyonel koşup Ankara'ya geçen GÜMBÜR GÜMBÜR (1) var. Kısa VAde 8 yarışta 64,5 kilo ile koşacak safkan son yılların en ağır kilosu ile mücadele edecek. Bence tek handikapı kilosu yoksa kazanır derdim tek yazardım. ERKMEN (3) ve AKARÇAY (2) rakipleri..

İkinci Altılı

1.Ayak: Maiden yarışla İkinci altılıya başlayacağız Karamazı ekürisinin safkanı EGESAL (3) üç yarışta gösterdiği performansla ilk sırada kendine yer buluyor olsa da çimde nasıl bir performans sergileyeceğini kestirmek zor. Çimde iyi koşacak isimlerinde yer aldığı ilginç bir yarış olup koşu sürprizle biterse şaşırmam. Özellikle ilk yarışından beri takipte olduğum yazmaktan usandığım bir isim UÇAN BRENDA (11) bu sefer pek önerilmiyorken cazip olabilir. BURUK SULTAN (8) koştuğu yarışlarda tatminkar sonuçlar alıyor bugün Selim İpek idaresinde kazanabilir. BABA FARUK (2) Ankara'dan özel tavsiye ve ALTINKAFES (1) koştuğu yarışlarda bir ileri bir geri yapmasına rağmen bugün Ahmet Çelik ile iddialı. Bu beşli ilk planda yazılmalı devamında ZEHİR HAFİYE (7), TURBONUNKIZI (10), TEKSAYFA (9) ve KARABERK (4) düşünülmeli.

2.Ayak: Dişilere ait Kısa Vade 8 yarışta her yarış birinciliğe saldıran ve son iki yarışını kazanan bir isim MY WILL (1) yine iddialı durumda. Selim Kaya ile koşuya katılacak bu Cuvee yavrusu 59 kilonun altında zorlanma ihtimali olduğundan kuponumda tek olmayacak. Özellikle çok gerilerde koşuyu beklemez ve yerini zamanını ayarlayıp önlere erken gelir sprintine başlarsa ekürilerden BLAGAY (3) ın çok farklı koşmasını bekliyorum. Yine PEARL GEM (8) gibi her koşu elinden geleni yapan ve etkili sonuçlar da alan bir rakip koşuda mevcut. YOLANDA (11) ise hayatının ilk yarışında geçilmez denmiş kazanmıştı ve önü daralmasına rağmen harika ataklar gerçekleştirmişti. Bu seferde ekip kazanırız diyor kuponda yer alsın. Ben pek tutmuyorum ama LET HER GO (6) Karataş binmese bu kadar puan çıkmazdı yinede bizim kuponda yer alsın gelirse favoriden yatmayalım.

3.Ayak: KAINAT (6) iyi koşup bazı yarışlarda sonunu getiremiyordu, çok formda olmasına rağmen kazanmakta zorlanıyordu ve ilgilileri son koşusunda Dilbağı denediler Dişilere ait Kısa Vade 8 yarışta çok iyi koştu ikinci oldu. Bugün Dilbağı ile devam ettiler ve yine uygun sayılabilecek bir grupta start alıyor. Bugün safkan çok iyi koşacak düşüncesindeyim, favorimdir ve ekürilerden THE DAUGHTER SUN (1) ile birlikte ilk etapta kuponumda yer alacaktır. DESTINO (2) derece çalışmalarında iyi çıkan bir isim ve Karataş binmesi her ne kadar etkili olacaksa da son kazandığı yarışa göre 6,5 kilo fazlasının olması da o kadar safkanı engelleyecek. Yer kalırsa yazarsınız. 

4.Ayak: Çim pistte 1600 metrede koşulacak bu koşuda 8 Temmuz'da koştuğu Grup 2 koşudan beri start almayan ama iyi hazırlanan TAMBORA (5) ön plana çıkıyor. Sorunları olmadığında çim kum sentetik ayrımı yapmadan her yarış iyi  koşan ve gücünü yarışa yansıtan bu safkan bu sene beklendiği kadar yarış koşamadı hep ufak tefek sorunlarla uğraştı ama son günlerde tüm problemleri atlattı bu yarışa ciddi hazırlandı. Bu yarış öncesi kulaklık takısını safkandan çıkardılar galoplarını yapıp iyi netice aldılar ve yarışta da ciddi şekilde iddialılar. Ben kendi kuponumda bu safkanı tek bırakacağım. Yanına at yazmak isteyenlere bu beş rakip içinde en önemlisi olarak IMPULSIVE (1) görüyorum onu öneririm ama kupondaki yerinize göre bütçenize göre değerlendirmede bulunun.

5.Ayak: Bugüne kadar koştuğu yarışlarda hep farklı jokeylerle start almış olan İSAKIZI (8) bugün Ahmet Çelik ile sahada olacak. Çimde koştuğu 4 yarışta almış olduğu 2 üçüncülük 2 dördüncülük safkanın ön plana çıkmasına neden olmuş ama derece çalışıp diğer safkanların yaptıkları yarış performanslarını da yan yana koyarsak pek bir üstünlüğü yok gibi görünüyor. Hayatının ilk koşusundaki dördüncülükten sonra katıldığı koşuda ufak sorunu nüksedince en geri gelen, o yarış ardından biraz ara vermiş olmasına rağmen çok iyi hazırlanan ERBOĞA (3) favorinin en ciddi rakibidir. İdman performansı iyi olmasın arağmen yarı şiçinde bekleneni veremediği iki yarış koşan ÖZGELİN (11) ihmal edilmeyecek bir isim olup son yarışı kötü olsa da KOŞANSAÇAN (10) ile Yine yarış tecrübesi fazla olan ama totosu pek ilgi çekici olmadığından geri plana atılmış İZELİM (9) kilo avantajıyla yarışa ortak olabilecek isimlerdendir.

6.Ayak: Son ayakta başta MONSERRAT (7) yazacağım. Aslında bu safkanı tek bırakacaktım ama kafama iki at soktular benide tek yazmaktan vazgeçirdiler. Monserrat gözlüğü çıkardığı ilk yarışında büyük sürpriz yaparak Maiden kazanmış arkasından ŞArtlı 4 koşuda Kupa Ası, The Flamingo ve I Saw The Sun arkası dördüncü olmuştu. Form durumu çok iyi olan safkan 52 kiloluk sıkleti ve kazandığı bincisi ile bence bugün çok çok iddialı durumda. Aklıma sokulan atlar ise başta ROCK OF SEA (8). Üç yarış koştu üçü de fena değil ama yarış hazırlıklarını Dil bağı takarak yapmış çok farklılaşmış artık kazanacak deniyor ilk rakip yazdım. Sonra da öne erken düştüğü son yarışında sonlarda stop eden BEYNAM (6) konuşuluyor bugün idareli gidip kazanır deniyor. Bu üçlüyü yazınca, tek koymayınca büyük kuponlara da ONE AND ONLY (9), MY SOUL (1) ve WHIPLASH (3) önerisini getireceğim.

1.ALTILIM: Kupon Bedeli 97.20 TL 
1.Ayak: 6-UZUNBEY
2.Ayak: 4.2.5.1
3.Ayak: 2
.1.
4.Ayak: 1.3.2
5.Ayak: 3.11.8.2.1.
7.10.9.4
6.Ayak: 1.3.8.
11.6

1.ALTILI Ganyan: 10.013 TL İkramiye Vermiştir

 

2.ALTILIM:
1.Ayak: 3.11.8.2.1.7.10.9.4
2.Ayak: 1.3.8.
11.6
3.Ayak: 6.1
4.Ayak: 5-TAMBORA
5.Ayak: 8.3.11.10
/ 9
6.Ayak: 7.8.6
/ 9.1.3

YEDİLİ GANYAN/PLASE:
1.Ayak: 1.3.2
2.Ayak: 3.11.8.2.1
3.Ayak: 1.3.8
4.Ayak: 6.1
5.Ayak: 5-TAMBORA
6.Ayak: 8.3.11.10
7.Ayak: 7.8.6

BOL ŞANSLAR

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments