08.09.2017 CUMA İSTANBUL / 1.ALTILI TUTTU

08.09.2017 CUMA İSTANBUL

1.Ayak: EL SUENA (6) dan bugün çok ümitliyim. Taşova ile Bursa'nın kapanışını yapıp El Suena ile İstabul ikinci altılının açılışını yapmak eküriye çok yakışır. Temmuz ayı sonundaki yarışında erken yürümese belki oo gün kazanıp bombayı yapacaktı ama o yarış olmadı bu sefer sabırlı olur yerinde gelirse çok şanslı olacaktır. Bu kiloyu yakalamışken mutlaka etkili koşmasını beklediğim GÜLAN BİNDA (4) ile formu en üst seviyelerde olan AUTUMN PEARL (2) öncelikli rakipler olurlar. BELEKİ (8) canımızı aldı her yarış yazıyoruz gelemiyor paralarımızı yiyor ama yazmasak kesin içerde olur bugünde mecburen kuponda bulunacak. CERSEI (7) ve CRAZY ISLAND (1) sürprize diyor başta üç at geniş kuponlar altı at şeklinde öneriyorum.

2.Ayak: 13 safkanın katılacağı Maiden yarışta ilk altılı için en güvenilir isim CAN TU CAN (2) olarak görünüyor. İkinci altılıda bu safkanı tek önermememin tek nedeni son ayakta güvendiğim ve kazanacağına inandığım bir isim olması. Yoksa CAN TU CAN son yarışlarındaki gibi gelir sonlarda kendini gösterirse bu rakipleri geçecek kapasiteye sahip bir isim. Zaten son yarışta tek verdiğim El Hamame ile beraber koşmuş onun çok gerisinden sprinte kalkmış yarış biterken onu bile yakalamıştı. Bugün uzayan mesafe safkanı birincilikte çok iddialı yapıyor. İlk altılıda da başka tek bulamadığımdan tek olarak değerlendireceğim safkan ikinci altılıda alternatif kurgu yapanlar tarafından da kullanılabilir. DALTON (4) ve CANYUSUF (3) ikinci altılıda geniş oynayacaklara tavsiyelerim olur.

3.Ayak: Bu koş bana oldukça zor geldi. BITCOIN (1) bakmayın % 60 üzeri AGF almasına burada işi kolay değil. 61 kilo ve dün Ankara'da ne yaptığı belli olmayan Selim Kaya ile koşuya katılacak. Rakipleri arasında son günlerde tabelalar yaparak formunu koruduğunu gösteren MISTER TICKER (3), kazanamasa da  her yarış iyi koşan biraz startta takılsa da etkili olan SCIFO (4), uzunda kötü yarışına aldanmamız gereken bu mesafede şanslı olacak PRINCE OF SOUTH (5), çim yarışı kötü olsa da kumda farklı AKDIAMOND (6), iki yarıştır oldukça etkili koşan sonlarda çok etkili gelen GLORY LADY (11) ve takip atımız kendisinden çok şeyler beklenen NAMTAR (2) var. Hepsini ben ayrımsız yazacağım.

4.Ayak: Bu koşuda çok iyi bir performans çıkaracağını öğrendiğim DELİ ÜNVEREN (10) e dikkat... Son yarışları başarısız gibi gözükse de bu yarış çok ters bir sonuç alması bekleniyor. KAZDAĞI (3) çok ciddi rakip. Kazdağı 20 yarıştır kazanamıyor en son 2016 Haziran ayında kazanmış sonra tabelalar yapmış ama birincilik yok. Agf de oranı % 42 ki zor kazanan bu at için çok. SERDENGEÇER (4), ALİBEGİ (7) ve PEXUSS (5) ta şanslı olabilecek diğer isimler. Ben beşini de yazacağım.

5.Ayak: Uludaz yarışı herkesin aklında geç kaldı Karataş kaybetti ve bir yarış önce erken yürüyen safkan geç kalıp yine ikinciliğe mahkum oldu. Bu yarışta da GREAT MASTER (4) her yarış erken öne düşmesi veya zamanını ayarlayamaması diyelim bu yüzden kaybeden bir safkan. Bugün Karataş biniyor ki ne zaman nasıl yürüteceği, en gerimi bekleyeceği yoksa öne yakınmı gideceği kimse bilemez. Sırf bu yüzden tek yazmadığım Great Master'ın yanına KEPEZ STORM (8), GOLDINIADIS (3), MEMEDİM (5) yazıp koşuyu sağlam aalmak istedim.

6.Ayak: Son ayakta ise Banko adayım EL HAMAME (11) koşuyor. Safkan Akın Sözen idaresinde katıldığı ilk iki koşusunda tabelalar yapmış son yarışında Durmuşkardeş'e baş farkı ile geçilirken bu koşudaki en ciddi rakibini de 2 boy kadar ayırmıştı. Bugün bir kilo göre daha avantajlı sahaya çıkacağı için Sertay yavrusu bu tayın önde kaçanları iyi bir yerde takip edip fazlada geç kalmadan öne sarkıp sonlarda tüm gruba hakim olmasını bekliyorum. Son yarışı kadar koşsa bu rakipleri ayıracak safkan 100 metre uzayan mesafede bugün kazanacaktır.

1.ALTILIM:
1.Ayak: 6.4.2.1
2.Ayak: 4.2.3.5.1
3.Ayak: 5.2.1
4.Ayak: 6.4.2.8.7.1
5.Ayak: 2-CAN TU CAN
6.Ayak: 1.3.4.5.6.11.2

2.ALTILIM:
1.Ayak: 6.4.2
2.Ayak:  2-CAN TU CAN 

3.Ayak: 1.3.4.5.6.11.2
4.Ayak: 10.3.4.7.5
5.Ayak: 4.8.3.5
6.Ayak: 11-EL HAMAME

YEDİLİ GANYAN/PLASE:
1.Ayak: 5.2.1
2.Ayak: 6.4.2
3.Ayak: 2-CAN TU CAN
4.Ayak: 1.3.4.5.6.11.2
5.Ayak: 10.3.4.7.5
6.Ayak: 4.8 

7.Ayak: 11-EL HAMAME

BOL ŞANSLAR

 

Kuponlarımız ile ilgili açıklamalar
1- Altılı Kuponlarımızı hep belli bir miktar civarında makul seviyede tutmak istiyoruz.
2- Büyük miktarlarda, 250-300 TL bandında çok büyük kuponlar vermiyoruz.
3- Kendimizin oynamayacağı kurguları kesinlikle paylaşmıyoruz.
4- Ufaklı büyüklü azaltmalar yapabileceğiniz şekilde şablonlar yayınlıyoruz.
5- Bizim tahminlerimizden esinlenip kendi kurgunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.
6- Kurgularımızı tamamen büyük ikramiye kazanmak üstüne odaklanarak hazırlıyoruz.

You have no rights to post comments