03.08.2017 PERŞEMBE ANKARA / 1. ALTILI TUTTU

03.08.2017 PERŞEMBE ANKARA

İlk koşu Yamak 1 yarışı karışık görünüyor, her ne kadar ALBURAKKIZI (1) en başta yazmak gerekse de çok at yazmak lazım...

İkinci koşuda bir türlü kazanamayan iki isim var. İlki RUSGELİN (6) size son yarışında da bahsetmiştim daha Maiden di ama 4 Şart koşuyordu çok iyi koşar demiştim gerçektende beklentimi karşıladı o yarışta İnanlım'ın yarım boy gerisinde ikinci olmuştu. Bugün kazanma ihtimali yüksek. PRENSES ASLI (5) ise ilk yarışından beri Ankara'da çok konuşulan bir isim. Kumda daha iyi gibi görünsede bu tip atlar ne zaman nasıl koşacağı belli olmayan isimler. RUSGELİN Tek yazmazsanız yanına Prenses Aslı ilavesi yapın.

Son yarışını kumda çok iyi koşan ve devamlı Mücahit bindirildiği diğer baş jokeyler tercih edilmediği için sevdiğim CİVANIM (1) çok şanslı olacak. hayatının ilk yarışını kazanmış DISTANT SHINING (3)  AKON (2) ve DİYADİN (4) hata kovalarlar ama normal şartlarda yarış Civanım lehine bitecek gibi görünüyor. .

1.Ayak:  TURBOCU (2) bugünde binen Ahmet Şaşmaz ile kazandıktan sonra Selim Kaya ile yine birinciliğe uzanmış çıktığı gibi bitirmişti. Bu sefer işinin o kadar kolay olacağını önde rahatsız edilmeden bırakılacağını pek düşünmüyorum.  Her yarış biraz daha kendni geliştirmiş görünen ve bugün uzunda şansını deneyecek olan ŞEVALABLA (3) idmanlarında da dikkat çekiyor. Aldığım bilgiler bugn çok iyi koşacağı yönünde. Çimde son metrelerde adını duyuracak olan ama kazanması için erken yürümemesi gereken YEŞİLTAŞ (1) sabırlı bir bekleme ile iddialı olacaklardan biri. BÜYÜKDOĞU (8) devamlı takipte olduğumuz ve iyi koşular yapan bir isimki bugünde aynı başarısını tekrarlayabilir. Mesafe gözetmeden hep iyi yarışlar koşan DEMİRCENK (9), Müslüm Çelik'li İDEALİST (7), Elazığ'dan Açık yarış kazanıp gelen BABA SÖNMEZ (5) ve  uygun kilosu ile IRKIM (10) sürpriz isimlerimdir.

2.Ayak: Son yarışında düzlüğe çıkıldığı anda ben kazanacak dedim ama BERKUK (6) jokeyini olduğu gibi beni de aldattı ve çok kolay gelmesine rağmen sonunu getiremedi. O gün için Mahrem yarışı kazanmış olsa da bu safkanın dışarı doğru biraz sapıp  aksiyonunun bozulması bence yarışı kaybetmesine neden oldu. Bugünbüyük ihtimal Furkan Yüksel daha iyi binecek ve safkanı birinciliğe taşıyacaktır. Ben ilk altılımda ve yedilimde bu safkanı tek olarak bıraktım. İkinci altılımda başka bir safkana güvendiğim için buraya rakiplerini de yazdım. Özellikle aynı yarışın beşincisi olan ve çok gerilerden sprinte kalkan KÜÇÜKCEMRE (10) yi bugün kuponlarda yer varsa mutlaka değerlendirin. Daha sonra MAHREM (2), SİGNORA (1) ve BELA MİYA (8) yazılabilir.

3.Ayak: Dişilere ait bu Maiden yarışta bir çok safkanın şansları eşit gibi görünüyor. MAYIS YAĞMURU (7), KIZIM ÖZÇELİK (5) ve İSAKIZI (3) ilk etapta şanslı isimler olarak görünüyorlar. ALEV KARTALI (1), KEFERKUP GÜLÜ (4), KÜÇÜK HOSTES (6) ve MERCANİ KIZI (8) sonraki ihtimaller.

4.Ayak: Yazmadığımız gün gelip kazanan ve bizi yatıran İLKNURSULTAN (2) son yarışında bir ilginç koştu. Önde kabullenmek istediği yarışta bir anda geriledi sonlard ayeniden toparlanıp yarışa adapte oldu ve beşinci kaldı. İlginç koştu yarış içinde bir aksilik yaşadı ve tabela dışı kaldı. Bugüün o yarış abakıp pek puan çıkmamış ama başta dşünelim. GALLOP THE WEST (3) ile FAMILY JOY (4) çok formda iki isim olarak bu koşuda da şanslılardan görünüyorlar. Yine uzun mesafelerde çok farklı koşan ve son yarışları dikkat çekici olan bir OCEAN GOODNESS (6) varki bugün kazanabileceklerden biridir.

5.Ayak: BALAHATUN (2) için Maidenden çıkış günü geldi çattı. Sadettin Boyraz idaresinde bugün için uygun rakipler yanında kazanacak diye düşündüğüm safkan son yarışında 2 Şartlı koşuda Şekersultan'a geçilmişti. Bugün o yarışını yaparsa ki Sadettin ile biraz daha iyi koşmasını bekliyorum bugün fazlaca zorlanmaz kazanır dedim kuponumda tek bıraktım. İkinci altılıda Berkuk tek yazar Bu safkana rakip ararsanız ekürilerden Uçan Brenda çimde iyi koşan bir isim ve son yarışlarını arka arkaya bitirmişlerdi değerlendirebilirsiniz.

6.Ayak: Son ayakta ise Dişilerden LION MASTER (8) başta yazıyor olsam da birkaç isme daha şans vermek gerektiğini düşünüyorum. Sırasıyla ekürilerden HAPPY WORLD (6), Elazığ'dan kazanıp gelen VOLKANIMSIN (3), iyi koşup zor kazanan ama bugün 50 kiloyu yakalamış ROYEM (18) ile iki yarıştır bugünde binen Müslm Çelik idaresinde tatminkar koşan JIDICIOUS (7)'a şans   veriyorum.

1.ALTILIM
1.AYAK: 1.4.2.6.7
2.AYAK: 6-RUSGELİN 
/ 5

3.AYAK: 1.3.2.4
4.AYAK: 2.3.1.8.9.7.5.10
5.AYAK: 6-BERKUK
6.AYAK: 7.5.3

1.ALTILI 204 TL vermiştir 

2.ALTILIM
1.AYAK: 2.3.1.8.9.7.5.10
2.AYAK:
6-BERKUK  / 10.2.1.8
3.AYAK: 7.5.3
4.AYAK: 2.3.4.6
5.AYAK: 2-BALA HATUN
6.AYAK: 8.6.3.18.7

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 1.3.2.4
2.AYAK: 2.3.1.8.9.7.5.10

3.AYAK: 6-BERKUK
4.AYAK: 7.5.3
5.AYAK: 2.3.4.6
6.AYAK: 2-BALAHATUN
7.AYAK: 8.6.3.18.7

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments