25.07.2017 SALI ANKARA / ALTILI TUTTU

25.07.2017 SALI ANKARA

1.Ayak:
10 boy startta kaldığı yarışta takibe almış, arkasından 2 boy kalıp 3. olurken mesafe kısa geldi demiştim ama son iki koşusunda startt akalmayan ÇELİKKALKAN (5) yine kendini birinciliğe atamadı. İki koşu önce Şartlı 2 koştu buradaki en ciddi rakipleri BARANHAT (4) ve YĞİY MUSTAFA (7) arkası üçüncü oldu, son Maiden koşuda da Ser Emir arkası ikincilik yaptı. Bugünde bu üçlü ile yazıp geçebileceğim güvenebileceğim bir koşu değil. KIRÇELEBİ (2) ile YLAZBEYİ (3) mutlaka ilave edeceğim ağır kilosuna rağmen yer kalırsa İPEKÇİHAN (1) , kumda da iyi koşabilecek ARTUKLU (8) ve son yarışını kazanmış İNCİRLİTEPE (6) ile kuponu güçlendireceğim.

2.Ayak: Bazen atları hatırlayamıyor geçen yarış ne yazmışım diye bakıyorum DESTING STORM (1) kazanırken çok atta yazmışım, PANIGALE (2) Ankara'da üçüncü olurken ilk sırada önermişim diğerleri koşularında dikkatimi çekmemiş. Puanlamalarda benim son koşularında ki düşüncelerimi doğrular nitelikte ikisini gösteriyor. Başa bu ikiliyi yazalım ama ilaveler ilk defa Dil Bağı takılan TARSANAS (6), Ayhan Kurşun'lu ENDLESS POWER (5) ve bir iyi bir kötü koşan LHAZAREEN (3) daha sonra düşünelim. .

3.Ayak: ÖZYEL (1) in son yarışını bir hatırlayalım. Start çıkışı itibarı ile Erkan Tunç safkanı teşvik etmiş, buna rağmen öndeki süratli safkanlar nedeniyle, istediği yeri alamamıştı. Viraja kadar kantarmada boğularak gelen safkan, virajda bir anda öndekilerin dışına dolaşmış ve kazanacakmış gibi gözükmüş yinede tam beklenen sprinti gerçekleştirememiş ve aralardan çıkamayıp dördüncü kalmıştı.  Bugün Özyel çok iyi koşacak olup öndeki boğuşmadan etkilenmezse çok iddialı olur. Rakip olarak bahsettiğim yarışın birincisi BERKUK (6), hep iyi koşan ama bir türlü beklenen istikrarlı birinciliklere ulaşamayan BABA METİN (3), Kurtel'lerin MAHREM (4) ve uzun çim yarışlarının ardından daha başarılı olduğu kısa mesafeye çıkacak BABAEMİR (2) öneririm.

4.Ayak: Son yarışında Kocaeli'de güzel bir birincilik alan ALTUNSARAY (3) Kocaeli pistinde iyi hazırlıklar yapıyor ve bu koşuya da oldukça fit durumda geliyor. Sinan Özen bir tek bu yarış binmek için Ankara'ya geliyor. Ekip'te kazanacaklarına inanıyor ve kuponlara yazmak için hiç rakip önermiyor.
Ben yinede hafiften BERKALP (4) tutuyorum rakip olabilir diyorum ve geniş kupona ilave etmek istiyorum.

5.Ayak: İşin içinden çıkamadım.. Zaten 6 at var ne düşünüyorsun kapa gitsin dedim. Yamak yarışı kimin ne zaman nasıl koşacağı belli değil birde atlar öyle ilginç ki biri bir gün iyi koşmuş, bir gün kötü, en kötüsü bile gün gelmiş diğerini geçmiş. Bugün kim nasıl koşar kestiremiyor, hatta düşünmüyor bile, kupona hepsini yazıyorum. yAlnız tek bir şey söyliyeyim bu koşu biraz hızlı gitsin TYPHOON gelir unutmayın son at diye yazmamazlık yapmayın.

6.Ayak: Son ayakta AKON (1) tek yazacağız. Samet Erkuş ile katıldığı koşusunda ısrarla öne düşmek için gayret gösteren, bir bakıma gücünü çıkıştan itibaren güçlü şekilde tüketmeye başlayan tay, son metrelerde dışına gelip ona hakim olan Civantay'ın içe doğru kaymasından da etkilenmiş rakibinin dışına almak için vakit kaybetmiş buna rağmen sonlarda yeniden tazelemiş ama öndeki rakibi geçememiş Hafo'nun da burun farkıyla gerisinde üçüncü kalmıştı. Bugün kaçsada beklese de Ahmet Çelik safkanın gücünü son metrelere kadar dayandıracak şekilde idareli gider sonlarda kim gelirse gelsin direnir bu grubu geçer.

ALTILIM
1.AYAK: 5.4.7.2.3 / 1.8.6
2.AYAK:
1.2 
3.AYAK: 1.6.3.4.2
4.AYAK: 3-ALTUNSARAY

5.AYAK: 6.5.4.3.1.2
6.AYAK: 1-AKON

YEDİLİ GANYAN/PLASE
1.AYAK: 5-WILLPOWER
2.AYAK: 5.4.7.2.3 / 1.8.6

3.AYAK: 1.2 

4.AYAK: 1.6.3.4.2
5.AYAK: 3-ALTUNSARAY
6.AYAK:
6.5.4.3.1.2

7.AYAK: 1-AKON

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments