18.07.2017 SALI ANKARA / 1. ve 2. ALTILI + YEDİLİ TUTTU / 60.144 TL

18.07.2017 SALI ANKARA

1.Ayak: Çok iyi galoplar yapıp İstanbul'da koştuğu yarışlarda bu galopları sahaya yansıtamayan SİNGAPORE PRENSİ (8) Ankara'ya geçti. Adana'ya kadar fazla yıpranmadan gidecekti hedef oydu ama bu haftaki hava durumu bu yarışa yazmamıza neden oldu. 1 hafta önceden Hava durumu yağmurlu tahmini verince Adana'da ıslak pistte çok iyi koşan ve iki tane kazanan safkanı bu uygun gruba yazdık. Startıda 3 olması çok iyi, hızlı başlar iki üç veya ön grubun hemen dibinde bariyerde kendine iyi bir yer bulursa ki bulması lazım viraj sonrası çok iyi durumunu sahaya yansıtıp çok iyi koşacak. Kazanıp kazanmayacağını kimse bilemez çünkü çok huylu bir hayvan canı isterse iyi koşup kazanabilir, yarın sabahki ruh haline bağlı olur. İlk rakip bence NASİBİN (10) olur daha sonra ATOM BOMBASI (5), AŞK VE GÜL (9), ZÜLUMKAR (1) ile YILDIZABAKAN (4) yazmak gerekir.. .

2.Ayak: 3 Şartlı bu koşuda önde yarışı kabullenecek bazı isimler var. Son yarışında kaçan ve belli bir yere kadar gelip sonra liderliği rakiplerine veren BATINHAN ile dördüncü kaldığı kum yarışında kaçıp direnmeyi beceren BELA MİYA startla birlikte liderlik mücadelesine girerlerse son 200 den sonra düşen tempoları safkanları yarı yolda bırakacak gibi görünüyor. Biri kaçar diğer onu kovalamazsa zaten direk başta intihar etmiş olacağından ikisinin de önde yarışı süratlendireceği tezinden yola çıkarak son yarışında olduğu gibi iyi bir yerde koşuyu takip edip son metrelerde tüm rakipleri ayırıp gidecek düşüncesi ile KRALINADAMI (1) geleceğin Selim Kaya'sı denilen Danyal Kaya ile kuponumda tek olacak.

3.Ayak: Şartlı 1 koşuda bazı çıkanlar olabilir, pist durumuna göre bazı atlar koşmayabilir. Bekiroğullarının üç atıda buraya düşmüş üçüde iyi hazırlanıp gelmişti sabah hangisinin dah aiyi oladuğunu öğrenmeye çalışacağım ve mesaj bölümünde size de yazarım ama burada ben başa BLACK KNIGHT (2) yazıyorum sonra Village Wind ve Steel Cat gibi iki tane harika kardeşi olan ADALYN (6) kuponuma ekleyip, AKAN BULUT (1), TAMID (4) , THE SCAR (8) ve VIKING MAN (5) ilavelerini yapıyorum. Diğer iki atın koşup koşmayacağını öğrenemedim çıkmazlarsa sürprize yazılabilirler.

4.Ayak: Belli atların belli yarışlarda başarıları oluyor ve hedef yapıp koştukları için o tip koşulara daha iyi hazırlanıyorlar. Sahipleri de safkanlarına bir başka ayar çekiyor herhaldeki VELİCANKIZI (8) ile KARAESER (3) genelde Kısa Vade yarış bulduklarında şahlanıyor hele rakipler uygunsa ilk ikiden düşmüyorlar. Yalnız Velicankızı Ankara'da ilk defa start alacak. Koşunun temposunu belirleyecek Karaeser Ayhan Kurşun ile iyi anlaşıyor hemen öne düşüp kaçacak peşine ERKMEN (2) ve Lokomotif düşecek gibi görünüyor. Bu üçlüden Lokomotif'i biraz geride tutuyor Karaeser ve Erkmen rakiplerinden çok ayrılırlar rolanti gider avanslı virajı dönerlerse yarış ikisi arasında bitebilir diye düşünüyorum. Bu ikiliye Lokomotif'te katılır yarışı zorlar, liderliği almak için uğraşır ve koşunun temposunu artırırsa, o zaman işte sonlarda gelecek Velicankızı'nın şansı biraz daha yükselir. Üç at yazmak ve bu koşuyu geçmek taraftarıyım.

5.Ayak: IŞILAY (1) son yarışında beklediğim gibi koşmadı ama ondan önceki koşularında sonlardaki etkili atakları ile ilgimi çekiyordu. Safkan Handikap 16 bu koşuda acele etmez işi son metrelere bırakırsa etkili olacaktır. Burhan biraz sıkıntılı bir yarışı diğerine tutmuyor ve nasıl biner yarışta göreceğiz. Yine Işılay gibi sonlarda gelecek INDIANAPOLIS (8) düzlükte yapacağı etkili sprintle dikkat çekmişti bugün  uzun mesafede yine etkili olacaklardır. MY SOUL (5) dan Kulaklık çıkarıp Kapalı Gözlük taktılar safkan dördüncü oldu. Takı değişikliğinin olumlu yansıdığı bu safkan bugün yine gözlükle etkili olacak. SUN OF NILE (9) yine sonlarda etkili olacaklardan biri. Ali Kaçmaz benzer mesafede önde kaçıp gidecek CAPILANO (3) yu geçen sefer yakaladı geçemedi ama bu sefer etkili olacaklar. Capilano çok boş kalırmı bilmem kalırsa şansı olur ama bu sefer zor olsa da yazalım. Bu beşliden sonra PERCEPTION (2) ve LOST ON YOU (7) dilerseniz bu koşu kapalı olsun zor koşu...

6.Ayak: Kainat'ın kazandığı Kısa Vade yarışta Karataş binince favori önerilen ve tabelayı tamamlayıp dördüncü olan I SAW THE SUN (1) bugün Dişilere ait Şartlı 3 yarışta çok uygun rakipler yanında start alacak. Safkanın kazanma ihtimali yüksek ama VENJURA (9) üçüncü olduğu yarışta takibe takılmış arkasından bir kötü yarış ve Bursa'da ters pistte anlamsız bir koşu ardından burada karşımızda. Ben idman görüntülerini çok beğendiğimden ve bu grubu uygun gördüğümden Samet Erkuş ile bomba arayanlara önereceğim.

1.ALTILIM 
1.AYAK: 4.2 
2.AYAK: 1.4.7
3.AYAK: 4.1.3.5.6
4.AYAK: 8.10.5.9.1.4
5.AYAK: 1-KRALINADAMI
6.AYAK: 2.6.1.4.8.5

2.ALTILIM 
1.AYAK: 8.10.5.9.1.4
2.AYAK: 1-KRALINADAMI
3.AYAK: 2.6.1.4.8.5

4.AYAK: 8.3.2 
5.AYAK: 1.8.5.9.3

6.AYAK: 1.9

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 4.1.3.5.6
2.AYAK: 8.10.5
3.AYAK: 1-KRALINADAMI
4.AYAK: 2.6.1.4
5.AYAK: 8.3.2 
6.AYAK: 1.8.5.9
7.AYAK: 1-I SAW THE SUN

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments