13.07.2017 PERŞEMBE KOCAELİ / 2 MİSLİ ALTILI ve YEDİLİ : 7.200 TL (2)

13.07.2017 PERŞEMBE KOCAELİ

1.AYAK: Son yarışında erken yürüyen, erken yürüyünce de sonunu getiremeyen MARISSA (5) bu sefer Kocaeli'de karşımızda. Bursa'da hazırlanan safkan Ankara'da ki koşusunu tekrarlar ve biraz daha sabırlı olursa birincilikte çok iddialı olur. Önde temposunu koyup gidecek olan HALENAY (8) son yarışında olduğu gibi bugünde takip edilmez ve boş bırakılırsa aynı başarıyı bugünde gösterebilir. Bu iki safkana en büyük rakip 63 kilosuna rağmen MY SULTAN (1),  kuvvetli rakipler yanında tatminkar sonuçlar alan DERİN SULTAN (7) ve mevcut formu ile kum çim ayırmadan iyi koşan BESSEY (6) olur.

2.AYAK:  İstanbul'da elde edemediği sonucu Bursa'da alan ve kumda 3 Şart kazanıp Atomkarınca yavrusu olduğunu gösteren, İstanbul iç pistinde gerçekleştirdiği güzel işlerden sonra bu seferde Kocaeli kum pistine gelen SEBİNAM (12) ilk şans vereceğim isimdir. Herkes hiç geçilmemiş, Kocaeli pistinde gayet iyi çalışmalar sergileyen ROMEO (2) oynuyor ama ben başta Sebinam sonra Romeo diyor bu koşuyu ufak kuponumda iki isimle geçiyorum. Yeri olanlara yine yarıştaki farklı bir Atomkarınca yavrusu olan, daha kazanamamasına rağmen her an kazanabilecek durumda görünen ve Bursa'da iyi hazırlanan ÖKSÜZBEY (11) öneririm.

3.AYAK: 13 Haziran'da ilk defa piste çıktığı yarışında Mısırlıkız kazanırken arkası ikincilik yapan NAZLIGELİNİM (6) bu koşudaki iki rakibini o yarışta geride bırakmıştı. Safkan viraja kadar önlere yakın gidip viraj sonrası rakiplerini atlatmak istemiş ama o gün için çok kolay gelen rakibine direnmesi mümkün olmamıştı. Galip Kılıç o yarışa göre bugün biraz daha idareli gider çıkışta liderliği alsa bile çok arayı açmadan rakiplerini kollayarak kaçar ve son metrelerde de farkı açarak kazanır düşüncesindeyim.

4.AYAK:  Altı safkan katılıyor pek sürpriz olmaz diyorsunuz ama günün kırılma nokası olabilecek bir koşu. BEn hepsi'ni kuponumda değerlendireceğim ama sıralama yapmak gerekirse ilk sıraya MY WILL (5) koyabilirim. Geri kalanlarda inanın hepsinin şansları eşit gibi duruyor.

5.AYAK:  Bu koşuda da yedi attan beş tanesini yazdım ama ilgilierinin FRENKLİ RÜZGARI (7) nın çok iyi koşmasını beklediklerini biliyorum. Yine RAINY MAN (1) bu koşudaki dikkat çeken performanslardan birine sahip. Kısaltırsanız bu ikiliyi yazıp geçin yoksa beş ismi ayırmayın.

6.AYAK:  Aynı inanlarda olduğu gibi Atlar da da kardeş kardeşe benzemiyor bir kardeş iyi koşarken diğerinin iyi koşması zaman alabiliyor. Bu koşuda kardeşleri çok iyi koşmuş isimler var ama kendileri aynı performansları taşıyamıyorlar. Özellikle DAMLATAŞ (6) ve ÖZKARA ekürilerine kardeşleriniz bunları kooştuk diye göstersek kendi performanslarına bakıp intihara kadar giderler. Özellikle Başseklavi'nin Anneden kardeşi Özkara tam intiharlık. Yinede ben Damlataş başa çekip kuponumu oluşturdum. KURYE (11), CERMİKHAN (1), BOZDAĞ EFESİ (5) ve RIO KARNAVALI (3) diğer şanslılar.

ALTILIM 
1.AYAK: 5.8.1.7.6
2.AYAK: 12.2

3.AYAK: 6-NAZLIGELİNİM
4.AYAK: 5.4.2.1.3.6
5.AYAK: 7.

6.AYAK: 6.11.1.5.3 

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 6.1
2.AYAK: 5.8.1.7.6
3.AYAK: 12.2
4.AYAK: 6-NAZLIGELİNİM
5.AYAK: 5.4.2.1.3.6
6.AYAK: 7.1
7.AYAK: 6.11.1.5.3 

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments