09.07.2017 PAZAR İZMİR / ALTILI TUTTU

09.07.2017 PAZAR İZMİR

Sorunu giderildikten sonra uçmaya başlayan ARNAVUTBEYİ önde tempo verecek rakipleri atlatıp birinciliğe uzanacaktır. Yedili ganyanların çoğunda tek olacak bu safkanın rakibi Mürsel Kayiş olur gibi görünüyor. Biraz geç kalırsa TOLGAHAN yarışı bitirir dikkatli olmak lazım yedli oynayacaksanız Arnavutbeyi gelmezse cazip bir şekilde yedili başlayabilir.

1.Ayak:   İlk ayak zor görünüyor... Hep birbirine eşit performansta isimler bir aradalar ve YİĞİTSOY (10) her ne kadar benim notlarda var ve bir sonrakini kazanır demişsem de Kemal Kurt ile Kurtel ekürisini pek bağdaştıramadığımdan tek yazmam mümkün değil. Bu kiloya binecek jokey bulmak kolay iş değil anlıyorum eküriyi ama kazanacak at bir anda Kemal altında ikinci kalabilir Kemal'in son darbeyi vuramama huyu çok fazladır. Bir yanlış yol tercihi bu safkan güvenenleri yarı yolda bırakabilir. O yüzden KIRTOPRAK (5), HORASAN GÜNEŞİ (4), MUHRİP (1), TORNACI (2), PİLEVNELİ (8), HARZEMŞAHLI (7) ve AŞKARBEY (3) kuponda değerlendireceğim.

2.Ayak: Normal şartlarda bu Maiden koşuyu PETTIT BLUE (6) kazanır. Safkan üç çim yarışı koştu, tatminkar performanslar sergiledi, arkasından kumda 3 Şart yarışa çıktı üçüncü oldu. Ahmet Oluk iyi tanıyor, iyi biniyor ve kazanmaya aday görünüyor. Benim alternatif tek adayımdır ve dileyen kuponuna tek yazabilir. WARM BLOODED (8) son yarışlarında oldukça iyi performanslar çıkardı İzmir'e geldi Sinan Özen ile bu kooşuda diğer iddialı isimdir ve KARŞIYAKA RÜZGARI (4) gördüğü yarışlardan sonra bu koşu daha hazır girecek bence değerlendirilmelidir.

3.Ayak:  Ağır kilosu ile Handikap 15 kazandıktan sonra Sinan Özen ile 55.5 kilo olarak Şartlı 5 koşacak GÖKALTAY (9) formunu iyice yükseltmiş olarak burada da şanslı olacak. ZATI ŞAH (4) seri birinciliklerden sonra ara vermiş bir yarış görmüş durumda ve bu aprantisi ile iyi anlaşıyor bugün de şanslı olacak. Ağır kilolu SAYGON (2), her zaman iyi koşularına alıştığımız SON KALELİM (3), ağır kilo ama Tokaçoğlu farkı ile EYVAH UZUN MEHMET (1) ve Kemal Kurt gibi nasıl at bineceği belli olmayan jokeyine rağmen ZAFERİMOL (12) değerlendirilebilir.

4.Ayak: Dişilere ait Handikap 16 koşuda koşunun gidişatı yarışın birincisini belirleyecek. WRITE TO ELLIE (1) koşuda istediği tempoyu yakaladında çok başarılı olabilen bir isim. Bugün DEMİRSEMA (5), SON VURGUN (2), KALIMITA (7) ve PINAR SULTAN (6) ile beraber kuponumda bulunduracağım.

5.Ayak:  7 koşuda 5 tabela yapıp bri türlü zamanında yürüyemediği için kazanmayana, bugünde daha iyi koştuğu uzun mesafeyi yakalayan KADERİNOĞLU (4) bu sefer Maidene veda edecek gibi görünüyor. Ben safkanın koşuyu kazanacaına inanıyor ilk dört ayağı kalabalık tuttuktan sonra son iki ayak biraz tempoyu düşürerek geçiyorum.

6.Ayak: Bursa'da 1800 metre de River Cat, Alfa Kızı biten yarışta sonlarda uçarak gelen ama yarış çoktan bitmiş olduğu, atı alan Üsküdar'ı geçtiği için ancak beşinci olabilen GREEN PUSS (3) bugün son galobunuda yaptığı İlker Soyad ile birinciliğin en büyük adayı olacak. Son yarışında çok etkili bir performans gösteren ve daha iyi grupta üçüncülük yaparken Arnavutbeyi ile baş burun bitiren DYMAXION (1) ise bence yarıştaki tek rakibi olabilir. Bu mesafe bu ikili için çok ideal ve bence jokeyi hata yapmayan koşuyu kazanır. Bu koşuda çok sürpriz arıyorsanız bu hafta arası Ergün Ardıç AKOYA PEARL (8) ile son ayağı kazanırım deyip durdu, dilerseniz değerlendirin.

ALTILIM
1.AYAK: 10.5.4.1.2.8.7.3
2.AYAK: 6.8.4 
3.AYAK: 9.4.2.3.1.12
4.AYAK: 1.5.2.7.6
5.AYAK: 4-KADERİNOĞLU
6.AYAK: 3.1 /

BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments