04.07.2017 SALI KOCAELİ / ALTILI ve YEDİLİ TUTTU

04.07.2017 SALI KOCAELİ

1.AYAK: Yedi koşulu programda Bölünen Maiden yarışla Kocaeli altılısına başlıyoruz. İlk ayak tek geçilecek veya hani şöyle iki üç atı ön plana çıkaracak bir ayak değil. Şartlı 1 koşup 2 ay ara verdikten sonra yarış gören TEKARSLAN (7) belki ön planda ama ilk defa koşacak BABALARINBABASI (1) ile son dözrüncülüklerinin ardından bugün daha iyi koşabilecek RÜZGARINOĞLU (6) ciddi rakip olurlar. İki yarış koşup uzaklardan buraya gelen VENİ VİDİ VİCİ (9) Kocaeli de gördüğü yarışın ardından bugün daha etkili olabilir. İşin ilginci Ferit Yardımcı'nın buraya gelip bu safkana binecek olması. Fordta Tek'in kardeşi bu safkan süratli başlarsa yakalnamadna bitirebilir. Geçen yarışında ilk defa çıktığı kaba kumu daha iyi koşacak gibi görünen  KAYACENK (4) ve FIRRRE (8) diğer şanslı isimlerdir.

2.AYAK: Uzun mesafede koşulacak bu Şartlı 4 koşuda kilo etkilemezse SEZAR (3) en şanslı isim olur ama tam mesafesinde ve pistinde oşacak HAYATI CEDİD (1) ile sabırlı gider kendini erken bitiremezse  KIZILTUĞ (4) diğer şanslı isimlerdir. Bu üçlüyü ilk etapta değerlendirdim ama gördüğü yarışın ardından özellikle iyi koşacak bilgisini aldığım FEHİMAN (7) ile ATEŞ KRALLIĞI (5) ve KIZILHAN (2) sürprize düşünülebilir.

3.AYAK: Kocaeli pistinde 1200 metrede yarışın başlaması ile bitmesi bir oluyor ve virajı geride dönüp bu kısa mesafede kazanmak çok zor gerçekleşiyor.  TIME ATTACK (3) ve AYTEMİZ (4) özellikle bu mesafelerin başarılı safkanları olarak en başta yazılacaklar ama DISTANT RISING (1), ABRAJ (5) ve DÜLDÜLBİR (2) ilaveleri de mantıklı olacaktır.

4.AYAK: İstanbul'da Halis Karataş ile kazandığı yarışların ardından bu yarış için Kocaeli pistine gelen, İstanbul iç pistinde antrenörü nezaretinde yaptığı güzel çalışmaları bugün yarışa yansıtacak olan, sentetikte koştuğu yarışların biraz daha iyisini bu pistte yapabilecek LEXINGTON FIRE (5) bugün Mustafa Çiçek idaresinde seriye devam eder ve  üçüncü kez kazanır düşüncesindeyim.

5.AYAK: Koşan sekiz safkandan eküri olmayan AÇIK KIRMIZI (8) en şanslı isim. Yine bir diğer eküri olmayan ve bir yarış göre, dah aiyi duruma gelen DAMATBEY (2) en ciddi rakip. Kaya ekürilerinden BİRHATKAYA (1) ile Taniyit'lerin TUTARLI (5) ilavesi ile koşu kapanıyor.

6.AYAK: Bazen bir bakarsınız bir jokey tek yarış için başka bir şehre gitmiş işte o zaman o atın çok önemli olduğunu anlarsınız. İşte bugünde BİLBİLAN (2) a binmek için Sadettin Boyraz burada ve rapor almaz gelir binerse hedef yapılmış demek olduğu belli.  ZEYTİNBAĞI (1) kendini oldukça fit durumda tutmayı bilen bir isim ve ilk ciddi rakip. Dileyen bu ikili ile bu koşuyu geçebilir, yeri olanlar ZİLLİ (10) ve  KIZIM İREM (4) yazsınlar.

ALTILIM
1.AYAK: 7.1.6.9.4.8
2.AYAK: 3.1.4  
3.AYAK: 3.4.1.5.2
4.AYAK: 5-LEXINGTON FIRE
5.AYAK: 8.2.1.5 
6.AYAK: 2.

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 1.3.2
2.AYAK: 7.1.6
3.AYAK: 3.1.4 
4.AYAK: 3.4.1.5.2
5.AYAK: 5-LEXINGTON FIRE
6.AYAK: 8.2.1.5 
7.AYAK: 2.1

BOL ŞANSLAR

 

You have no rights to post comments