25.05.2017 PERŞEMBE ANKARA / ALTILI ve YEDİLİ TUTTU : 15.470 TL

25.05.2017 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak: Ankara'ya bir tekle başlasak hiç fena olmaz. Kum pistte 8 yarış'ta 4 birincilik alan yıl başında kazanarak ara veren ve 4 aya yakın arada iyi hazırlanıp Kısa Vade koşuda dördüncülükle pistlere iyi bir geri dönüş yapan ALTUNSARAY (8) bu yarış öncesi 20 Mayıs günü 1000 metrelik 1.11.2-28.2 rahat çalışırken üzerindeki idman jokeyi elini bile kıpırdatmamıştı. Ketme safkanı tanır bindi iyi sonuçlarda aldı ve 4 ker ebinip 2 kere birincilik aldılar diğerlerinde de 3. ve 4. oldularki bu seferde birincilik sayısını bir arttıracaklar iyi anlaşmanın sonucu bize ilk ayakta tek yazmanın keyfini yaşatacaklar gibi görünüyor.

2.Ayak: 2200 metrelik Kısa Vade 6 yarış oldukça ilginç ve birbirine denk safkanların mücadelesi olacak. Hepsinin kiloları uygun ve aşağıdakilerle yukarıdakiler arasında pek fark yok. Yarış gören kendini geliştiren RUBICON (5) başta yazalım ama rakip olarak bu gruplarla her zaman mücadele edebilecek ROCKET MAN (7), iki yarış gören, formunu yükselten, bugün üzerinde Akın Sözen'i görünce uçuşa geçebilecek NADİRE (9), neden koştuğunu anlamadığım Grup 2 koşuda dön dolaş yapmak zorunda kalıp bugün hedef yapılan SERHUN CAN (8) ve tatminkar formu ile ERSÖZLÜ (3) ile BULLET PROF (1) değerlendireceğimiz isimler olsunlar. Diğer üç safkan geniş kuponların yazılacakları olsunlar.

3.Ayak: Son Kısa Vade yarışı oldukça tatminkar olan PRINCESS IZABEL (4) Müslüm Çelik ile ilk sırada kuponlarda olsun. Bugün en ciddi rakip olarak görünen RUMET (3) önünde o gün koşıuyu bitirmişti Princess Izabel ama o yarışta Rumet startta kalmış çıkışta biraz eksik koşuya başlamıştı. Rumet daha sonra Açık yarış koştu orada da başarısız olduktan sonra bugün Kapalı Gözlük ile koşuda deneniyor.  Bu iki isimden sonra Adana'dan Ankara'ya geldiği ilk yarışında ikincilik alan sonra hafiften geri alınıp bu yarışa ciddi hazırlanan  formda jokeyi Ayhan Kurşun ile koşuya katılacak DANCE (8) önemli derecede şanslı. Zor kazanan ma bu yarış aiyi hazırlanan AKANDASU (1) ve bu koşu hazırlıklarında beğenilen LADYTULPAR (9) sürprizde dikkat çekiyor. AMANOS (5) ve CRUSH PASSES (7) bende geri plandalar ama jokeyleri onları tercih etmiş her an ters bir yarış koşabilecek isimler. Yer varsa yazmakta fayda var. 

4.Ayak: Çim pistte başarılı performanslar gösteren 4 kez kazanan bunların ikisini son iki koşusunda alan, uzun mesafede daha iyi koşan ve aldığım haberlere göre yerinde duramayan, seyislerine idman jokeylerine zor anlar yaşatan  AKARNEJAT (2) ın bu koşuyu da kazanması normal sonuç olarak görünüyor. Fakat benim burada rakipleri ile ilgili farklı duyumlarım olduğundan yanına KOŞANAĞA (1) ve ENİSKEREM (5) yazacağım. İdmanlarında çok değişmiş Koşanağa ve Adana'dan çok hazır gelen Eniskerem bugün çok dikkat çekiyor sürprizi yapacaklarmış gibi görünüyor. burada Akarnejat yıkacaksanız bu ikiliyi yazmaya çalışın.

5.Ayak: Son koşusunda lideliği alıp kaçan ve son metrelere kadar çok ciddi mücadeleler verip ikincilik yapan YOLCU HAN (5) ile son yarışında sert rakiplerinden etkilenip tabela dışı kalan ama formu çok iyi olan  AMERICAN BILLION (1) arasında bir yarış geçeceğini düşünüyorum.

6.Ayak: Koşacak 13 safkan arasında altı tanesini birbirinden ayıramadım. Aslında geçen yarışında KATI SEMİH (11) tek yazmıştık onu yeniden denememiz lazım ama stili rakipleri nedeniyle etkilenmesi bizi yine ters köşeye atabilir. BAŞPEHLİVAN (8), ŞAFAK VAKTİ (5), YÜKSELİM (13), TAŞÇI PEHLİVAN (6) ve SİBİRYALI (4) ile son ayağı  geçmeye çalışacağım.

ALTILIM
1.AYAK: 8-ALTUNSARAY
2.AYAK: 5.7.9.8.3.1
3.AYAK: 4.3.8
4.AYAK: 2-AKARNEJAT - - 1.5
5.AYAK: 5.1
6.AYAK: 11.8.5.13.6.4

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 1.3.4 
2.AYAK: 8-ALTUNSARAY
3.AYAK: 5.7.9.8.3
4.AYAK: 4.3.8
5.AYAK: 2-AKARNEJAT
6.AYAK: 5.1
7.AYAK: 11.8.5.13 

BOL ŞANSLAR

REKLAM
ganyan1

You have no rights to post comments