19.05.2017 CUMA İSTANBUL / ALTILI - YEDİLİ TUTTU : 21.477 TL

19.05.2017 CUMA İSTANBUL

1.Ayak: Zor bir koşu ile altılı başlayacak... Bugün az atla geçebileceğimiz çok ayak olduğundan bu koşuyu direk Hepsi diyerek altılıya başlamanızı öneririm. Benim gördüğüm kadarı ile buralarda olacak sürprizler yarışseverler bir kaç ata yönelmişken altılıyı cazipleştirebilir. Yoksa çok büyük bir ikramiye çıkacak havası yok. YİĞİTER  (6) son başarılı yarışı ile favori çıkmış bizde ilk sıraya koyalım ilk etapta rakip olarak GOLDİNİADIS (7) ve REDENTOR (4) ile ÖZBAYHAN (2) diyelim ama günün ganyanı da bu ayakta dikkatli olmakta çok at yazmakta fayda var. 10 at ben 10 da 10 yaparak altılıya başlayacağım. ŞEYTANTÜYÜ (9) ve VICTORY SUN (3) ilavesi ile azaltmak isteyenler altı ata düşürsün.

2.Ayak: Bu aralar Müslüm Çelik'ten yana dertliyiz.. İstediklerimizi tam olarak yapamıyor özellikle İstanbul'da 30 koşu binmiş 2 tane kazanabilmiş. Fakat bindiği atta her yarışında gelişme gösteren bir isim  GRAND EFE (6). Maidenden çıkmaya aday ama Müslüm ile ilgili sıkıntı var tek girmeye cesaretiimiz yok. Özellikle bir yarış koşup altıncı olan ama benim beğeindiğim ROTABELLİ (9) yanına yazacağım. Ekürileri ile birlikte DIAMON (2) bir diğer şanslı isim olacak ANATOLIAN BULL (1) ve SINEPS (11) sonraki ihtimaller. Yine bu ayağıda kalabalık tutalım sağlama alalım diyorsak KARAMELEK (14) ve İSMİHAN (7) ilavesini de yapmalıyız.

3.Ayak: GLEN (9) ve Eupharates Ankara'dan İstanbul'u Fethetmeye gelen isimler. Bu anlamlı koşuda Ankara'lı ların yine üstünlüğünümü göreceğiz bakalım neler olacak. OĞLUM BERAT (4) Ankara'ya karşı İstanbul'lular içinde en ciddi rakip. Kazandığı yarışta bizi ters köşeye yatırmıştı bugün bizim için koşsun. Her geçen gün eski güzel günlere dönüyorum sinyallerini veren GÜNGÖR BABA (2), güzel çalışmalar sergileyeip iyi hazırlanan BIG BROWN (1) ve gelirse kupon bırakmayacak CURTARALO (7) kuponumda bulunduracağım. 

4.Ayak: Koştuğu iki yarışını da kazanmayı başaran safkan TALİPHAN (2) bugün büyük favori.  Ekürisi Arhavilim ile beraber bir galop yaptı 1000 metrelik işi 1.11.4-28.9 oldu. Formu aynen devam ediyor diye göründü ve son yarışında geçtiği NURİŞ (6) le bugün yine çetin bir mücadele sergileyecek.  Yarış hayatına kazanarak başlayan arkasından Taliphan'a son metrelere kadar direnerek önde yıpranmasına rağmen yarım byla kaybeden bu safkan bugün öde kaçacağını düşündüğüm Manidar'ın arkasında yer tutup fazla yorulmadan gelir Taliphan'dan önce ataklarına başlarsa bence sonlarda direnip kazanabilir. O yzden bu ikiliyi ayırmadan beraber değerlendirmekte fayda görüyorum.

5.Ayak: Son koşusunda artık kazanmay ahazırım snyallerini veren bir isim GÜLAN BİLDA (9) başa yazacağım. Artık tamam kıvama geldi eski güzel günlere, başarılarını tekrarlamaya dönme sinyallerini verdi. YArış çim olsa tek bile düşünürdüm ama koşunun sentetik olması bu safkanın daha sentetikte kazanmamış olması sıkıntılı.  İyi grupta son beşinciliği arkasından düzenli idmanda olan ve dereceli işleri ile SIERRA MAESTRA (10) ciddi rakip olur.Sentetik pisti iyi koşanlardan CEP DURAK (1) ve  son günlerde idmanları değişen kendi farklılaşan ve kazanmaya yaklaşan HATCHE (2) sonraki ihtimaldir. Ama başta 9-10 sonra 1-2 diyorum kupon çok büyümesin ben kendi oyunumda 9-10 olarak geçeceğim.

6.Ayak: Çim pistte hayatının ilk yarışında 1.12.06  gibi iyi bir derece çıkaran, çıkışta biraz zorlanması na rağmen koşuya hemen adapte olup grubun gerisinde yarışı takip eden ve sonlarda güzel ataklar gerçekleştirip bence gayet başarılı bir ikincilik yapan BABA DOSTU (1) bu yarış öncesi İstanbul iç pistinde çok güzel dereceli akışlı ve canlı bir çalışma ile hazırlıklarını tamamladı. Mesafenin 1600 olması bu safkan için oldukça avantajlı ve koşunun gidişatına fazla karışmadan iyi bir bekleme sonlarda yapacağı etkili ataklar bu safkan birincilik getirecektir düşüncesindeyim.

ALTILIM
1.AYAK: 6.7.4.2.9.3- 1.5.8.10
2.AYAK: 6.9.2.1.11
3.AYAK: 9.4.2.1.7
4.AYAK: 2.6
5.AYAK: 9.10 
6.AYAK: 1-BABA DOSTU

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK:  1-AZMİREİS
2.AYAK: 6.7.4.2.9.3- 1.5.8.10
3.AYAK: 6.9.2.1.11 
4.AYAK: 9.4.2.1.7
5.AYAK: 2.6
6.AYAK: 9.10
7.AYAK: 1-BABA DOSTU

 

BOL ŞANSLAR

REKLAM
ganyan1

You have no rights to post comments