18.05.2017 PERŞEMBE ANKARA / ALTILI TUTTU

18.05.2017 PERŞEMBE ANKARA

1.Ayak:Hayatının ilk yarışında üçüncülük yapan ve bu koşuya da çok iyi hazırlanan ROCK OF SEA (7) Burhan Kılınç bir acayiplik yapmazsa kazanması lazım. Safkan ilk yarışında startta biraz takılmış sonra kolayca gruba dahil olmuş çok etkili sprintini yapacağı sırada nefessizlikten şişip içeri doğru bir kaç kere yatmış ve Beddish kazanırken hemen dibinde üçüncü kalmıştı. Bu safkan normal şartlar altında bu koşuyu kazanır ve bize iyi bir başlangıç yaptırır. Güvenemeyenler için aşağıya yazdığım dört atın ilavesini öneririm.  Son yarışlarında oldukça iyi sonuçlar alan ama kazanmayı başaramayan KUTLUKIZ (12) bugün oldukça iddialı olacak. Adana ve Ankara'da çim pistte koşmaya başlayınca bir anda farklılaşan safkan düzenli işlerle hazırlanıyor şanslı olacaktır. Yine çim pistte iki yarış koşan, Karataş ile başarılı olan, bugün Akın Sözen ile koşacak VASILY (11) ekürisi ile birlikte çim pistte iddialı olacak. Beğendiğim son yarışı ile EL HAMSE (2) koşunun dördüncü şanslı ismi olur. DESOLATOR (1) sahada herkesin dilinde.. Ahmet Çelik ile ilk üç koşusunda tabelalar yaptı bu sefer kazanır deniyor. Diğerlerine baktım baktım içime sinmedi Ben kendi kuponumda ROCK OF SEA tek yazacağım ama geniş oynayanlar abartmadan bu beş isimle ilk ayağı geçsin. 

2.Ayak: Son yarışlarını kazanmış isimler ONUKAAN (2) ve BEDDISH (3) bu seferde birinciliğin en güçlü adayları. Verdiği aranın ardından yarış gören MANTICORE (6) ile bu yarışa iyi hazırlanan AĞA BAKIRTAŞ (1) ta şanslı olacak gibi görünüyor. Ya iki at yada dört at bu şekilde geçeceğim. İlk ayağı tek yazdığım için kuponumda dördüde olacak ama ilk ayağı doldurursanız burayı iki ata da indirebilirsiniz.

3.Ayak: Son yarışını baz aldığımda gösterdiği performans ile BENAZİR KIZ (2) kazanır diye düşünüyordum ama sık koşması biraz korkutucu. 41.7-27.8 çok klay bir iş yapıp safkanın bu koşuda etkilenmeden hazır olmasını sağlamaya çalıştılar ama  ne kadar başarılı olacaklar göreceğiz. SEYYAHKIZI (1) çok ciddi hazırlananlardan biri ve bu koşuyu duyduğum kadarı ile hedef yapmışlar.  BUHARALI (3) İstanbul'da hazırlanıyor iyi gitti diye duydum iç pistte hazırlanıyormuş fit durumda bugün koşuya girecekmiş ama geçem koşusunda da böyleydi ve hiç iş yapmamıştı. Bugün bu üçlü ile geçilebilecek bu koşuda diğer şanslı isimler IRKIM (6) ve YILDIZGÜZELİ (8) olarak görünüyor.

4.Ayak: Kum pistte çok başarılı performanslar sergileyen AYRTON (1) 6 yarıştır kazanamıyor belki ama oldukça iyi gruplarda başarılı yarışlar yapıyor. Bitcoin ve Down Town arkası bitirdiği yarışları dikkate alındığında bugün için geçebileceği rakipler yanında olduğunu düşünüyorum. Salı günü 1000 metrelik iş yapıp 1.04.7-24.5 güzel bir derece gerçekleştiren bu safkan bu sefer birinciliğe uzanacaktır. Ben ufak kupn yapacağım için kuponumda bu safkanı tek bırakacağım. Ama değişik kurgu yaparsanız çim yarışı başarısız olsada kumda farklı koşacak BOGDANOVIC (7) ilavesi yapabilirsiniz.

5.Ayak: GÖLCÜK ASLANI (3) ve KARA ESER (4) bu koşunun en önemli iki ismi olarak görünüyor. Belki de ben ufaltırken bu ikiliyi yazar diğerlerini biraz geri planda tutarım ama siz yer varsa  son üçüncülüğüne göre 2 kilo daha eksik koşacak VİCDANSIZ (9) ile aynı koşunun dördüncüsü uzun mesafelerin başarılı ismi NATUHAY (6) ilavelerini de yapabilirler.

6.Ayak: İlk defa koşacak olmasına rağmen iyi hazırlıkla bu koşuya girecek KUBİ DAYI (8) ilk şanslı isim olacak. Yarış tecrübesinin fazlalığı ve Ahmet Çelik faktörü ile BEYNAM (2), yaptığı koşularda tabeladan düşmeyen (14) FLETA, yine iyi çim pist performansı gösterenlerden UHTI PUHTI (12) başta yazılması gereken isimler. iki yarıştır pek dikkat çekmesede değişen idman durumu ile CHACHACHA (3), ilk yarışına Sadettin Boyraz ile çıkacak formda isim REBORN (11) sağlam kuponlarda bulunmalıdır.

ALTILIM
1.AYAK: 7 - 12.11.2.1
2.AYAK: 2.3 - 6.1
3.AYAK: 2.1.3
4.AYAK: 1-AYRTON
5.AYAK: 3.4 
6.AYAK: 8.2.14.12

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 1.5.4.6
1.AYAK: 7-ROCK OF SEA
2.AYAK: 2.3  - - 6.1
3.AYAK: 2.1.3 - 6.8
4.AYAK: 1-AYRTON
5.AYAK: 3.4 - - 9.6
6.AYAK: 8.2.14.12 - - 3.11

BOL ŞANSLAR

REKLAM
ganyan1

You have no rights to post comments