08.05.2017 PAZARTESİ BURSA / ALTILI TUTTU

08.05.2017 PAZARTESİ BURSA

1.Ayak: 4 Şart koşu ile güne başlıyoruz. YAYLALI (3) son yarışlarını başarılı neticeler alarak bitirdi ve dikkat çekiyor ama bugün iş o kadar kolay olmayacaktır. Cuvee yavrusu bu safkan formunu yakaladığında devam ettiriyor bir düşmeye başladığında ise yeniden toparlanması zor oluyor. 1200 metrelerde kazandığı koşularda daha uygun rakipleri geçmişti bu sefer rakipler o kadar kolay değil. Özellikle son yarışlarında Kısa Vade yarışlarda koşan tabelelar içinde yer bulan ve idmanlarında yice toparlanan KÜLÜNK RÜZGAR (1) çok ciddi rakip. Bursa’daki dostlar son işinden sonra bu grubu geçecektir diye bilgilerde verdiler ama ben yinede ilk ayak bu iki ismi beraber kuponumda değerlendirdim.  Yalnız bu koşuda tek kafama takılan isim WASAHOF (8) ve Kura ekürisinin bu safkanı bu sene beklenenden uzak koşular sergilese de bu sefer çok etkili koşabilecek gibi görünüyor. Yeriniz varsa gelin üçüncü beraber değerlendirelim sorun olmasın ilk ayak rahat seyredelim.

2.Ayak: Son yarışlarında beraber koşan GALAPAGOS (11) ile YILDIZA BAKAN (3) bugün yine beraber denk gelmişler. O gün yarışta boyun fark varmış aralarında ve Yıldızabakan ikinci Galapagos üçüncü olmuş. Aralarındaki fark 7 salise olmuş. Bugün o yarışa göre Galapagos 1 kilo eksik Yıldızabakan ise 3 kilo fazla koşuyor. Yani her şartta Galapagos en az Yıldızabakan kadar şanslı görünüyor. Ama Agf tablosuna bakıyorsunuz Galapagos % 8,5, Yıldızabakan % 28.5 durumunda. Bunun mantıklı açıklamasını bulmak imkansız yalnızca Bülten ve Gazete tahminleri yarışseveri bu şekilde yönlendirmiş görünüyor. biz başa ayrımsız ikisini de yazalım. Daha sonra Ankara’daki koşusunu kazanan AKÇEŞME (2) ilavesini yapalım. Bu koşuda sürprizi arayacak dostlara tavsiyem AYEFE (9), SERHASAN (10), KARAZEYTİN (13) ve İNNALIOĞLU (1) olur.

3.Ayak: İzmir’de son koşusunda kilosu ağır olmasına rağmen çok iyi koşan NORTH VALLEY (3) dah auygun rakipleri geçmiş olsa da bugüne formunu taşımış olması ve 52 gibi çok uygun bir kilo yakalaması ile bende ilk sırada kendine yer buldu. Bursa'da Kısa Vade kazanıp Ankara'da Açık yarışta başarısız olan ANGEL HORSE (1) 60 kiloluk sıkletine rağmen yeterli performansı ile en ciddi rakip durumunda. Son yarışında grubun sertlğinden etkilenip başarısız olan ama ondan önce iki yarış tatminkar sonuçlar alan BEDWULF (2) ile bu yarış afit duruma getirilerek hazırlanan SUN BURN (4) koşunun diğer şanslı isimleri.

4.Ayak: Hayatının tek yarışında 1000 metrelik kum pistte 1.08.39 yaparak bugün beraber koşacağı rakiplere göre 2 saniye gibi daha iyi bir derece çıkarmış olan MANİDAR (1) kilosu ağır olmasına rağmen hazırlıklarında  da seyreden ve saat tutan arkadaşlarımızdan tam not almış olup günün BANKO'su olacaktır.

5.Ayak: 5 Nisan'da kazanıp Son koşusunda Ova arkası üçüncülük yapan DESTİÇAĞ (3) çok hazır gireceği bu koşuda yine ilk şanslı isim olarak görünüyor. İstanbul iç pistindeki işleri ile göz dolduran ve Bursa'ya fit durumda gittiğini öğrendiğim HABİLDEN (4) ilk rakibidir. Bu tip mesafelerin en başarılılarından FENERLİCAN (1) ve ne zaman ne yapacağı belli olmayan BABAMENDUH (2) sonraki ihtimallerdir. Dışarıda BALTACI (5) kaldı onuda ilave edelim kuponu doğramasın.

6.Ayak: 2 Şartlı ve Dişilere ait bu koşuda çok ters bir ismi ben ilk sırada düşünüyorum. Şu anda % 1 gibi bir AGF oranı ile oynanmış olan AYŞAMİŞ (6) benim ilk şans verdiğim isim. Kocaeli pistinde çalışmalarını sürdürüp Bursa'ya gelen bu safkan bugüne kadar koştuğu yarışlarda üçüncülükten daha iyi bir derece elde edemedi ama kendine gelmeye ve iyi koşmaya başladı. Koşuyu gerilerde takip edip, sonlara doğru etkili gelip, önde birbirlerini bitirecek rakipleri atlatıp kazanma ihtimalinin çok olduğunu düşünüyorum. Yinede yanına HÜRASLAN (1), ÖZLENEN GÜL (3), KUĞU GÜZELİ (8), SARAYCARİYESİ (5) ve PAROLA(9) yazıp koşuyu kalabalık tuttum.

BURSA ALTILIM
1.AYAK: 3.1.8
2.AYAK: 11.3.2 
3.AYAK: 3.1.2.4
4.AYAK: 1-MANİDAR
5.AYAK: 3.4.1.2.5
6.AYAK: 6.1.3.8.5.9

BOL ŞANSLAR

BU BİR REKLAMDIR
Bu Kuponu GANYANCI.com'da oynarsanız % 15 Eksiğiyle Parasını Öder, Kazancı % 20 fazlasıyla alırsınız. Ayrıca kazandığınız ikramiye 1 Saatte hesabınıza geçer ve Vergi kesintisi de olmaz. Atsaklamaz.com Üyeleri için değişik promosyon çeşitleri de  çok yakında GANYANCI.com 'da sizleri bekliyor olacak.
ganyan1

You have no rights to post comments