07.05.2017 PAZAR İSTANBUL / 1.ALTILI TUTTU

07.05.2017 PAZAR İSTANBUL

Bilgisayar başında çok oturup vakit geçirince bazı sorunlar yaşıyorsunuz. Bunlarda biri de bende oldu ve sağ kolumda dirsek bölümünde sinir sıkışması oldu sağ kolumda devamlı uyuşmalar başladı. Bu yüzden dün yazı yazamadım o işlerle uğraşamadım. Bugün biraz daha iyi ve İstanbul ikinci altılıyı yorumlayarak yazalım ilk altılıyı şablon olarak verdim.

1.Ayak: Yanarım yanarımda ben şu KRAL AMED (1) i bir türlü birinciliğe atamıyorum ona yanarım. Atın durumunu yakınen takip ediyorum çok iyi durumda biliyorum ama seçilen yarışlar koşulan rakipler hep bir türlü safkanın birinciliğe uzanamayacağı şekilde oluyor, kazanamıyor. Geçen hafta Ankara’da koştu yarışın her yerinde içerdeydi Oradinario, Tambora, Oğlum Berat biten yarışta dördüncü oldu, geri döndü iç pistte 600 metrelik 38,5-25,6 rahat bir iş yaptı yine aynı formunu koruduğunu gösterdi.  Bugün rakipler son yarışına göre uygun ama kilo ağır. 50 kiloluk BİNDOKUZYÜZYEDİ (6) Kral Amed ile aynı koşuda koşmuş kötü performans sergilemişti ama bugün 8 kilo aşağı koşuyor.  Yarış galobunda çok dikkat çeken  MIDNIGHT MAGIC (5) yien 50 kilo ile start alıyor. Uzunda iki kat iyi koşan KATSUYA (4) Karataş ile start alıyor. SATEN (9) yine uzunu çok iyi kilosu hafif tam bir bomba. Bu beş isim bende ön planda ama yer kalırsa MOTHER OF DRAGONS (2) ile KUBANGO (7) yazılabilir.

2.Ayak: Çim pistte Dişi safkanlara ait Maiden koşu.  Hayatının ilk yarışında 1.12.56 yapan ve ikinci olan MYSTIC RHYTHMS (7) o gün yarış içinde istediği yerde gidebilecek koşmaya hazır bir tay gibi gözükmüş viraj sonrası önde kaçan çok hazır rakibinin arkasından ikinciliğe girmiş ve arka grubu kolay ayırmıştı. Gerçekleştirdiği 1.12.56 'lık derece kolay yapılmış ve hiç kendini sıkmadan gerçekleşmiş  olup derece olarak iyiliğinin yanında bu kolaylıkta benim gözümde oldukça artı olmuştu. 5 Mayıs günü bu yarış için  iç pistte 600 metrelik işinde 36,8-23,9 rahat bir çalışma yapan safkan idmanında da gözüme takıldı ki ben bugün derecesini geliştirmesiini ve kazanmasını bekliyorum. Ayrıca her an patlama yapabilecek birde ekürisi var.  Bu atı kuponunuzda tek yazmayacaksanız DIAMOND DASH (2) ilavesini yapın burayı fazla kalabalık tutmayın iki atla geçin gidin.

3.Ayak: Erkek rakipleri ile mücadele edecek olan CHERI CHERI LADY (9) son yarışında 1400 metrede dişi rakiplerini geçerken çok da zorlanmamıştı. Üstün sürati ile bu mesafelerde çok başarılı sonuçlar alabilen safkan yine bende ilk sırada olacak. SON OF LEGEND (7), DAYIM BENİM (4), YILDIRIMBEY (3), TOUCH THE WOLF (8) ile BALLIKAYA (1) diğer şanslı isimler olarak görüyorum.

4.Ayak: ALTIN ÇİLEK (1) çok beğendiğim ve her yarış günü biraz daha gelişmiş olarak gördüğüm bir safkan Son koşusunu 1400 çimde koştu Karataş binmişti ikinci oldu ama kazanan İrish Country kadar iyiydi. Çok kalabalık bir grupta aralarda kaldı bir türlü istediği yeri bulamadı sekizinci virajı döndü bariyerden çıkana, yerini bulana kadar zaman kaybetti ve ikinciliğe razı olmak zorunda kaldı. O yarışın ardından yaptığı işler iyi üzerinde Karataş ve birinciliğe tabi ki yakın görünüyor. Yalnız ben o yarışta da oynamıştım yine oynayacağım ve takibi bırakmak istemiyorum BARBAYANNI (3) den iyi bir koşu bekliyorum. Bir yarış gören iyi hazırlanan ENE (5) ve sabah hakkında çok iyi koşacak bilgilerini aldığım GLORY LADY (6) de sürprizlerim.

5.Ayak: EDERLEZI koşmayınca ortalık karıştı. Bu safkanın çıkması beni pek etkilemedi çok kalabalık tutacağım bir ayaktı ama gazete ve bültenlerde Günün Banko'su olarak önerilen bu safkan simitçi kuponları biraz zorlaştırdı. Ben Ederlezi koşsaydı da bu koşuda PINKGOLD (9) başa yazacaktım. Şimdi de ufak oyunculara tek olarak bile önerebilirim. Bu sene İzmir'de hep Kısa Vade koşularda start alan ve gayet iyi sonuçlar alan safkanın Ankara'ya geçip yaptığı çalışmalar oldukça iyi ve başarılı olacağını düşünüyorum. Rakip olarak sahada herkesin dilindeki BARBEL (1) ve kumda 10 da 9 yapan son çim yarışı kötü diye bugün sentetikte nedense geri plana atılmış GOLD FOOT (6) tutuyorum.

6.Ayak: Verdiği ara safkanı etkileyecek diye düşündüğüm, çalışmalarını da yeterli bulmadığım için SABRİNİN ATI (12) başa yazmakla birlikte koşuyu kalabalık tutacağım. Süratli safkan HOPA BEYİ (1), formda görünen YÜKSEK UÇUŞ (3), her geçen daha iyi duruma geldi diye öğrendiğim MAPAVRİ (11), idmanlarında gelişme gösteren ASTRONOT (5), üç yarış boş geçen ama bu gn ters koşabilecek BATURUM (6) ve AĞRI DAĞI FIRTINASI (2) şanslı gördüğüm isimler olarak görünüyor.   

İSTANBUL 1. ALTILIM
1.AYAK: 10.2.3.5.4
2.AYAK: 4.2.3.5.1.6
3.AYAK: 2-TALİPHAN
4.AYAK: 1.6.5.4.9
5.AYAK: (7-9)-MYSTIC RYHTHMS
6.AYAK: 9.7.4.3.8.1

İSTANBUL 2. ALTILIM
1.AYAK: 1.6.5.4.9
2.AYAK: (7-9)-MYSTIC RYHTHMS
3.AYAK: 9.7.4.3.8.1
4.AYAK: 1.3.5.6
5.AYAK: 9 - 1.6
6.AYAK: 12.1.3.11.5.6.2

YEDİLİ GANYAN / PLASE
1.AYAK: 2-TALİPHAN
2.AYAK: 1.6.5.4.9 - - 2.7
3.AYAK: 7-MYSTIC RYHTHMS
4.AYAK: 9.7.4.3.8.1
5.AYAK: 1.3.5.6
6.AYAK: 9 - 1.6
7.AYAK: 12.1.3.11.5.6.2

BOL ŞANSLAR

BU BİR REKLAMDIR
Bu Kuponu GANYANCI.com'da oynarsanız % 15 Eksiğiyle Parasını Öder, Kazancı % 20 fazlasıyla alırsınız. Ayrıca kazandığınız ikramiye 1 Saatte hesabınıza geçer ve Vergi kesintisi de olmaz. Atsaklamaz.com Üyeleri için değişik promosyon çeşitleri de  çok yakında GANYANCI.com 'da sizleri bekliyor olacak.
ganyan1

You have no rights to post comments