04.05.2017 PERŞEMBE İZMİR / 2.ALTILI TUTTU

04.05.2017 PERŞEMBE İZMİR

1.Koşu: Çok zor bir koşu... Sermayeyi bölmemek adına ikinci altılıya odaklanmak belki ilk altılıya hiç bulaşmamak gerek ve bu koşuda bizi bırakın birinci altılıyı bulamazsınız ikinciye oynayın diye yönlendiriyor. Oynayacaklara ARMİNYILDIZI (6), CEVİZ (8), GENÇBERK (2), GÜMÜŞBATUR (3), SEBEBİM (11), UĞURCANBABA (5) öneririm ama yinede içim rahat değil. AŞANKIZ (7), SON VİRAJ (12) ilaveleri de yapılabilir.

2.Koşu: Yine çok yakın performansta isimlerin katıldığı bir koşu. KIRTOPRAK (5), BAYKETENCİ (10) ve HORASAN GÜNEŞİ (1) ile azaltılabilir ama o kadar ilginç atlar var ki yarışta  PELİKAN (3), KABAKÇI (9), KAFKAS KRALI (2) ve DİNAMİK (7) yazılması gerekir düşüncesindeyim.

3.Koşu: Yedili ganyan başlangıç ayağında 10 safkan yarışıyor. Son yarışlarında kazanamıyor olsa da MÖSYÖSPARTAKÜS (3) bence derece olarak diğerlerinden eksik yanı olmayan bir isim. Ben bu safkanı başa yazıyorum ama Çok yakın performans gösteren isimler SAYGON (1) ve SULTANBATUR (2) rakipleri olarak kupona yazmak lazım.

4.Koşu: İlk defa koşacak safkanlar arasında Kuyumciyan ekürisinin safkanı GÜLE GÜLE (8) ön planda. İlker Soyad'ın hazırlayıp bindiği safkan rakiplerinden bir adım önde. Kafadar, Gezegen, Mavi Melek ve İbibik'in kardeşi olan safkan hep kazanmış yavrular veren bir Annenin yavrusu. Hazırlıkları tam ve eküri kazanacağına inanıyor. Tabi her iki altılıda da olması ve günün en kritik yarışlarından biri olması kafalarıda karıştırıyor. Ben ilk altılıda başka tek bulamadığım için bu safkanı tek olarak değerlendirmek durumundayım ama ikinci altılıda farklı tek adaylarım olduğundan bu ayağı kalabalık tutacağım TUMBULZELYURT (5), TEKİNER (4), ABİ DEVRAN (6) ve ŞİMŞEKSEVER (12) ikinci altılıma yazacağım.

5.Koşu: Zor zor deyip duruyoruz sonra favoriler çıkıp geliyor bizide şaşırtıyor ama bugün İzmir öyle normal bitecek gibi durmuyor. Şu koşuda 17 safkan var, birbirine çok yakın isimler kaydolmuş ve işimiz bayağı zor. Özellikle İREMBEYİ (7) üzerinde durmamız gereken ilk isim. Kumda kazandığı koşu çok tatminkar görünen çimde daha kazanamamış olmasına rağmen 10 koşuda 4 ikincilikle çimde de koşacağını göstermiş olan safkan bugün benim ilk sıraya taşıdığım isimdir. Tatminkar yarışlar yapan bugün Dilbağı denenen OĞLUM EMİR (2) ve istikrarını bozmayan KRONOS (1) en ciddi rakipler. Barış Kurdu ile koşacak BÜYÜKNEFES (4) ilavesi koşuyu rahat seyrettirir.   .

6.Koşu: Son yarışında geç yürüyen ARNAVUTBEYİ (11) koşuyu ikinci olarak tamamlamış ama gelecek içinde oldukça umut vermişti. Safkana bugün Mehmet Kaya deklaresi yapılması kazanmayı hedeflediklerini gösteriyor. Rakipler kuvvetli olsa da bugün Arnavutbeyi ilk sırada yazacağım. HOSLİ (8), CANŞEN (5) ve DYMAXION (1) rakip görüyor azaltmak zor, dilerseniz ekleme yapmak kolay diyor, kuponumu dört isimle geçiyorum.

7.Koşu: 3 yaşlı İngilizlerin Şartlı 4 koşusunda RAMAZAN EFENDİ (8) ve GARAVAS (6) uzun çim pistte en iyi performans sahip bugün içinde en hazır isimler olarak görünüyorlar. Ben ISTANBUL HOUSE (1) takipteydim yazmadan duramam ve ekürilerden ERITETO ELLIE (2) ile ENOPİ (3) yer kalırsa yazacağım isimler olur.

8.Koşu: Hayatının ilk yarışına çıkacak safkanlar arasında KÜÇÜK ERAY (4) ön plana çıkarılan isim. Müderris ve Atasun gibi başarılı iki kardeşi olan bu safkan Serdar Yıldırım'ın hazırladığı ve iyi bilgiler aktardığı bir tay. Kumda beğenilen galoplar yapan tay Çimde ne yapar onu kestiremediğimden bu safkanı alternatif tek olarak düşünüp yanına rakiplerini de yazdım. ÖZGÜZEL (10) ve MANİLYA (5) ilk rakipler olarak görünse de SEVİNCE (11), HASAN DEDEM (2) ve MADAM ELLİ (8) ilaveleri kupon kurgusu müsaitse yapılabilir.

9.Koşu: Son koşuda ben RAZYANA (1) ya güveniyorum. Kalabalık bir grup ama bu safkan hemcinsleri yanında iki gömlek üstün duruyor. Çimde 30 koşu yapmış bunların 10 tanesini ilk sırada tamamlamış 14 kerede tabelanın diğer yerlerinde yer almış safkan uzunda daha başarılı oluyor olsa da bu sefer birincilik için en güçlü adaydır. Mustafa Çiçek ile uygun rakipleri geride bırakacağına inanıyor kuponumda tek olarak değerlendiriyorum.

İZMİR 2. ALTILIM
1.AYAK: 8 - 5.4.6.12
2.AYAK: 7.2.1.4
3.AYAK: 11.8.5.1

4.AYAK: 8.6.1.2.3
5.AYAK: 4.10.5.11.2.8 
6.AYAK: 1-RAZYANA

 

BOL ŞANSLAR

BU BİR REKLAMDIR
Bu Kuponu GANYANCI.com'da oynarsanız % 15 Eksiğiyle Parasını Öder, Kazancı % 20 fazlasıyla alırsınız. Ayrıca kazandığınız ikramiye 1 Saatte hesabınıza geçer ve Vergi kesintisi de olmaz. Atsaklamaz.com Üyeleri için değişik promosyon çeşitleri de  çok yakında GANYANCI.com 'da sizleri bekliyor olacak.
ganyan1

You have no rights to post comments