29.04.2017 CUMARTESİ ANKARA / 1.ALTILI : 1.673 TL

 

29.04.2017 CUMARTESİ ANKARA

1.Koşu: Kazandı faul yaptı geri atıldı, sonra fauller yedi üçüncü kaldı ve bugün ONURKAN (7) Kapalı Gözlükte takılarak ilk koşuda start alacak. Yarışın kalabalık olması belki kafa bulandırıyor ama kazanma ihtimali oldukça yüksek görünüyor. Yinede böyle zor kazanacak gibi görünen safkanlara bir türlü güvenemiyorum. O yüzden uzun çimde daha başarılı olacağını düşünmeme rağmen bu rakipler yanında 1200 de de etkili olabilecek GRAND FORTUNE (4) başta yazdım. ilk defa koşacak olmalarına rağmen hazır isim olara gördüğüm WANNABE (15) ile koşuyu üç isimle geçtim.

2.Koşu: 3 boy kadar startta kalıp ikinci olurken buradaki en güçlü rakiplerini 1300 metrede geçen BALE MIYA (6) bugün mesafenin 100 metrede uzaması ile bence çok şanslı duruma gelmiş görünüyor. Fakat safkanın her yarış startta oyalanma ihtimali olduğundan tek yazmak veya bu yarışı az atla geçmem mümkün olmadı. Dişi safkanların bu mücadelesinde kuponlara sonları kuvvetli ATILIM (1), önde rahat kaçar kimse üstüne gelmezse BİLBİLAN (2), AYŞEROSE (5) ve SEYYAHKIZI (3) ilaveleri yapılmasında fayda var gibi görünüyor.  

3.Koşu: İlk yarışlarını kazanmış dört safkan yedili ganyan ayağında buluşmuşlar. 1.17 içinde koşarak uzak koşu kazanan YELTAY (3) ın diğerlerine göre inanılmaz bir derece üstünlüğü var. Jokeyinin de tercihi ile bugün birincilik serisine devam edecek safkanın kazanacağını düşünüyorum.

1.Ayak: İşte gerçek altılı bu koşu ile başlıyor... İlk altılının da son üç ayağını kapsayan ve işi zorlaştıran koşular burada karşımıza çıkıyor. Kısa Vade 7 bu koşuda BOGDANOVIC (5) bende ilk sırada. Adana'dan fit durumda gelen safkan son günlerde formunu beğenmediğim, son 2 haftada 21 ata binip ancak 2 tane kazanabilen Gökhan Kocakaya ile koşacak ama Gökhan'da şanssızlığını bu koşuda kırabilir. Bursa'da kazanıp gelen BABA FERHAT (4) , İzmir'den çok formda gelen ve Ankara galobunda uçan WIN THE WEST (2) bu uzun mesafeli çim yarışının diğer şanslı isimleri olurlar. Bu üçlü ile bu koşu geçilebileceği gibi CİHAN PEHLİVANI (6), MISTER TICKER (1) ve SİNYOR ŞAMİL (9) ilaveleri ile bütçeye göre kupon büyütülebilir.

2.Ayak: Bir diğer Maiden koşuda kazanması zaman almış ve favori önerilip gelememiş BEYNAM (3) çok ön planda. Yalnız bu Adalı ekürisinin taylarının iyi hazırlandığı bilgisini aldım ki Karataş'ın bindiği VASILY (10) siz oyun oynamamak lazım. PURE LOVE (13), WARRIOR ANGEL (15) ve KESME ŞEKER (12) diğer şanslı isimler olarak görünüyor. Bütçenize göre bu Maiden koşuyu da değerlendirmeye alın. 

3.Ayak: Günün en önemli koşularından biri, Açık 3 Dünya Veteriner Hekimler Günü Koşusu... Bazı safkanlar kalite olarak rakiplerinden düşükler, bazı safkanlarda üstündeki jokey yüzünden daha şanslarını deklarede kaybetmişler. Kalabalık ve güçlü grupta 4 boy kadar startta kalıp şansını baştan kaybeden OĞLUM BERAT (5) ın son yarışına aldanmıyor bugün yine ilk sıraya taşıyorum. ANGEL HORSE (9) jokey uyumu ve formu ile dikkat çekerken Ankara'da da kazanmışlığı olması ile ikinci sırada bende yerini aldı. TAMBORA (8) son yarışında Gökhan Gökçe'ye kalmış Cumhurbaşkanlığı Koşusunda Halis Karataş bu safkanı tercih etmemişti. Karataşta kazanamadı bu safkanda çok kötü koştu ama bu sefer bu ikili beraber birinciliği zorlarlar. DEDEMŞAH (2) son günlerde Ankara'da bu yarış için konuştuğum dostların hep ağzında. Çok değiştiği gördüğü yarışların ardından farklı bri at olduğu söyleniyor. ORADINARIO (6) bu dörtlünün ardından şanslı olacak ve koşunun bombası ROCKET MAN (11) den gelebilecek gibi görünüyor.

4.Ayak: 1 milyon kazanö barajını zorlamaya başlayan OLGUNABİ (7) nin Karataş deklaresi ile büyük favori çıktığı bu yarışta AKHUN (2), ALİŞİRİNOĞLU (3) ve HAYATI CEDİD (5) ilavelerini kuponuma yapmak istiyorum.

5.Ayak: Ahmet Çelik idaresinde katıldığı tek yarışında 1500 metrede kolay tempoda yarışı sürdürüp bekleme yapan BABAEMİR (1) virajda en geri kalmış, üzülmeden sıkılmadan fazlada kırbaç yemeden gelmiş dördüncülüğe kendini atmıştı. O gün kendisini geçen Kocababa'nın sonradan iki yarış üst üste kazandığını da hatırlarsak Babaemir'in de aynı seriye bu yarışla başlayabileceğini düşünebiliriz. Formu tatminkar, jokeyi tekrar biniyor ve safkan bu yarışı hedeflemiş durumda. Başa Babaemir yazdık ama Merveilleux'un kardeşi MONSERRAT (14) Adana'da bir yarış koşmuş ve benim gözüme takılmış notlarda yerini almıştı. 2 boy geç çıktığı yarışta grubun gerisinde kalan bu safkan bariyer dibinde virajı dönmüş sonlarda da hiç arttırmayarak Nurettin şen idaresinde dön dolaş yapmıştı. Tam hazır olmadan koştuğu o yarışı ardından bugün için çok iyi duruma geldiğini öğrendiğim safkanı kuponumda mutlaka bulunduracağım. Only'nin kardeşi ve çimde çok koşacak olan FLETA (11) sn iki yarışında kumda dön dolaş yaptı geldi bugn hedef yapılıp Özcan Yıldırım deklaresi yapıldı. Kesinlikle ihmale gelmeyecek safkanı da kuponuma yazdım..

6.Ayak: İki hafta önce Adana'da koştuğu yarışta son metrelere kadar birincilik mücadelesi içinde olan VAKURKIZ (3) bincisinin etkisizliği nedeni ile son metrelerde içinden gelen Malta Şahini 'ne geçilmiş ve ikincilikle yetinmişti. Safkan bariyer dibinde ve gerilerde takip ettiği yarışta bariyere yakın dönüp ayırıp gitmesi gerekirken ortalayınca içine ve dışına at almış tamda istenilen sprinti yapamamıştı. Bugün Burhan bu safkanı adam eder kalabalık ama uygun rakipleri sonlarda yapacağı ataklar ile geçer Ankara'nın uzun düzlüğünün son metrelerini alkışlar arasında bitirir. Ben ikinci altılıda bu safkana güveniyor kuponumda tek bırakıyorum.

ANKARA 1. ALTILIM
1.AYAK: 7-ONURKAN
2.AYAK: 6.1.2.5.3
3.AYAK: 3-YELTAY
4.AYAK: 5.4.2.6.1.9  
5.AYAK: 3.10.13.15.12 
6.AYAK: 5.9.8.2.6.11

1. 6'LI GANYAN(7/2/3/9/12/6) :1.673,42

ANKARA 2. ALTILIM
1.AYAK: 5.4.2 - 6.1.9
2.AYAK: 3.10.13.15.12
3.AYAK: 5.9.8.2.6.11

4.AYAK: 7.2.3.5
5.AYAK: 1.14.11
6.AYAK: 3-VAKURKIZ

YEDİLİ GANYAN/PLASEM
1.AYAK: 3-YELTAY
2.AYAK: 5.4.2
3.AYAK: 3.10.13.15.12
4.AYAK: 5.9.8.2.6.11

5.AYAK: 7.2.3.5
6.AYAK: 1.14.11
7.AYAK: 3-VAKURKIZ

BOL ŞANSLAR

BU BİR REKLAMDIR
Bu Kuponu GANYANCI.com'da oynarsanız % 15 Eksiğiyle Parasını Öder, Kazancı % 20 fazlasıyla alırsınız. Ayrıca kazandığınız ikramiye 1 Saatte hesabınıza geçer ve Vergi kesintisi de olmaz. Atsaklamaz.com Üyeleri için değişik promosyon çeşitleri de  çok yakında GANYANCI.com 'da sizleri bekliyor olacak.
ganyan1

You have no rights to post comments