28.04.2017 CUMA İSTANBUL (ALTILI TUTTU)

28.04.2017 CUMA İSTANBUL

Son iki yarışı çok iyi olan, geçen yarış daha iyi rakipler yanında az farkla dördüncü kalan, son metrelerde koşuya hakim olabilecek RYAN AREL (2) bugün ilk koşuyu kazanacak gibi görünüyor. Öne yakın gidecek safkanın, fazla yol problemi olmadan az atlı bu koşuyu kazanmasını bekliyorum.

1.Ayak: Kazananını öyle 2-3 atla tahmin edemeyeceğimiz bir yarışla altılıya başlayacağız. Handikap puanlarına bakarsanız birbirine çok yakın isimler var. Singapore Prensi'de en düşük handikap olarak koşacak ama ne yapacağını şu an kimse bilemiyor. Yarışın gidişatı ve temposu bize yarar,safkanın galoplarıda oldukça iyi ama safkanın sentetikte veya çimde bugüne kadar yarış yok. Bu koşu bize bundan sonra nasıl koşacağını gösterir. Koşucam derse İstanbul'da kalır, koşmazsa Ankara'ya geçer. Bu süratli koşuya sıralama yapmak gerekirse son işini çok beğendiğim SAVAŞ ATI (3), son yarışları çok başarılı, sentetikte ilk kez koşacak OVA (10) ilk iki sırada, daha sonra GEZEGEN (8), ANILBEY (9), DURDEN (4), DEMİR REİS (2), ESANADOLU (6), KOLAÇAN (5) ve SİNGAPORE PRENSİ (11) diyelim ilk ayak çok kalabalık tutalım.

2.Ayak: Kısa Vade 8 Atilla Midillili adına düzenlenen koşuda çok zevkli bir yarış seyredeceğiz. 1500 metrelik koşuda öndeki tempo çok yüksek olacak ve sonda yapılacak sprintler belki de koşuyu kazanmaya yetmeyecek. O kadar çok at var ki sonlarda gelecek ben kimin ne zaman nasıl yürüyeceğini kestiremediğimden yarışı da az atla geçemeyeceğim. Padokta istenildiği kadar taktik verilsin, bu yarışta yarış içinde aynı taktikle koşacak çok isim olacak ve zamanında yerini alamayan jokey, atı ne kadar iyi olursa olsun başarılı olamayacak. Önde koşuyu kabullenecek MY ROYAL SUN (10) yarışı biraz kısaltması halinde bugüne kadar 2 yarış kazandığı Mustafa Çiçek ile birinciliğe uzanabilir. Sonlarda yerlerini, zamanlamaları iyi ayarladıkları ve yollarını buldukları taktirde DUKE OF KENT (5), YALPAGAN (8), BIG BROWN (4), İLKKAAN (7) ve HIDDEN JEWELS (9) bugünün şanslı isimleridir. Yine az atla geçemeyeceğim bir koşu olacak yukarıdaki sıralama ile kalabalık tutacağım bir yarış oldu.

3.Ayak: 3 Yaşlı Erkek İngiliz taylarının en önemli koşularından biri Kısa Vade 8 Cihangir Koşusu... Yüksek tempoda koşulacak bu koşuda COPPER FIELD (3) biraz kötü koşarsa  ortalık karışacak. Son yarışında 1400 metrede 1.22 içinde koşarak son metrelerde transit gelip geçen Persing'e direnemeyip ikinci kalan bu safkan bugün kuponların bir çoğunda tek olacak. Bugün yine koşuyu Yenilmez süratlendirecek ve Copperfield hemen dibinde virajı döner, viraj sonrası rakibini atlatır gibi görünüyor. İşte bu atlatmayı erken yaparsa 200 metre uzayan koşuda sonunu getirebilirmi ondan yana korkum var. Selim daha idareli gider, daha dengeli koşar ve sonlara kadar gücü idareli kullanırsa finişi görebilir. Ama bu koşu GAZİ Koşusu öncesi provalardan güç gösterilerinden biri. Bazı safkanların yol haritalarını bu koşu belli edecek harita bu yarışa göre çizilecek. Alternatif tek olabilecek bu safkanın yanına kimi yazalım, sonda yine biri  gelir bu safkanı geçermi diye sorarsanız Orhan Meker üçüncüsü NEVHAT (10) ın İzmr'de Grup koşu kazanarak burayı hedefleyen KARADAMAR (1) ın ve son yarışı kötü gibi görünse de piste uyum sağlayan MY BABOŞ (8) un iddialı olacağını düşünüyorum. 

4.Ayak: Hayatının ilk yarışında 1000 metrelik yarışta koşuya başlamakta zorlanan, 50 metre kadar rakiplerinden geri kalan ama yarışa başladığı zamanla koşuyu bitiriş zamanını baz alır kronometre tutarsanız birinciden daha iyi bir derece yapmış olan Gümbür Gümbür'ün öz kardeşi ISLAH (8) yarışa normal başlarsa koşu olmaz. Safkan o gün 6 saniyeden fazla oyalanmış yarışa başlamakta gecikmiş ama buna rağmen kolay tempoda birincinin 4 saniye gerisinde bitirmişti. Ekürisi GÜNEŞIŞIĞI (3) de aynı şekilde hayatının ilk yarışında koşuya biraz eksik başlamış, en geri kalmış ama sonlara doğru içten dışa çıkıp harika ataklar gerçekleştirmişti. Bu safkan koşunun en iyi derecesini yapmış safkanı olarakta görünüyor. Ben bu iki safkanın bugün ikisinin de çok iyi durumda olduklarını sabah teyit ettirdim. O yüzden biri olmazsa diğeri devreye girer diyor bu koşuda ekürileri tek yazarak kuponumu yapıyorum.

5.Ayak: Sentetik pistte ve uzunda çok başarılı olan TEZCANLI (2) böyle mesafelere alışık olmayan rakipleri yanında oldukça şanslı görünüyor. Safkan kazandığı ve ikinci kaldığı yarışlarını tekrarlayabilirse bugün bu rakipler önünde kazanacaktır.   Yalnız önde kaçacak olan ve boş kalabilecek bir isim var. İlk defa uzunda koşacak olmasına rağmen TİLKİ (6) birazda kilo avantajı ile önde kabullendireceği temposunu son metrelere kadar koruyabilir. Hele birde avanslı olarak virajı dönerse hiç durmadan potalayabilir. Ben Tezcanlı Tek veya iki isim ayrımsız yazmak niyetindeyim.

6.Ayak: Kısa Vade 9 Nadas Koşusu 'da 3 Yaşlı Dişi taylarının ileriki gnlerde yolunu belli edecek önemli yarışlardan biri. 1600 metre mesafeli bu koşuda son yarışında Waneta’nın arkası ikinci olan HARD GOLD (6) ilk sırada değerlendirmek lazım. Fuat Çakar hazırlıyor biniyor aldığım duyumlarda da çok çok iyi koşacağı bilgileri var. Bu safkanın ilk rakibi idman pistinde beğenilen ve son günlerde kıpırdayan GLEN (5) olacak. Verdiği aradan sonra Orhan Meker koşusunda beşinci olan BLACK CHINESE (1) hayatının ilk yarışını kazanmıştı. Safkan Orhan Meker'de de erkek rakiplerin yanında iddialıydı bence bugünde Dişilere ait bu yarışa çok daha iddialı olur. Dileyen bu koşuyu bu üçlü ile geçebilir. Bu üçlü Dişi Tay denemeye kadar gidecek yollarında bugn kendilerini gösterecekler. Bu üçlünün bir tık gerisinde PRECIOUS JEWEL (11) ve TARSUS BEYAZI (14) benim sıralamamda yer alıyorlar.

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK: 3.10.8.9.4.2.6.5.11
2.AYAK: 10.5.8.4.7.9
3.AYAK: 3-COPPERFIELD - 10.1.8
4.AYAK: 8-ISLAH
5.AYAK: 2-TEZCANLI
6.AYAK: 6.5.1 

YEDİLİ GANYAN/PLASEM
1.AYAK: 2-RYAN AREL
2.AYAK: 3.10.8.9.4.2.6.5.11
3.AYAK: 10.5.8.4.7.9
4.AYAK: 3 - 10.1.8
5.AYAK: 8-ISLAH
6.AYAK: 2-TEZCANLI
7.AYAK: 6.5.1 - 11.14

BOL ŞANSLAR

BU BİR REKLAMDIR
Bu Kuponu GANYANCI.com'da oynarsanız % 15 Eksiğiyle Parasını Öder, Kazancı % 20 fazlasıyla alırsınız. Ayrıca kazandığınız ikramiye 1 Saatte hesabınıza geçer ve Vergi kesintisi de olmaz. Atsaklamaz.com Üyeleri için değişik promosyon çeşitleri de  çok yakında GANYANCI.com 'da sizleri bekliyor olacak.
ganyan1

You have no rights to post comments