26.04.2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL (ALTILI TUTTU)

26.04.2017 ÇARŞAMBA İSTANBUL

İstanbul'da 3 tane tek adayım var 3 tane de çok at yazılması gereken koşu var. Bana göre 1. 3. 5. ayaklar tek yazılabilir gibi görünüyor ama 2. 4. ve 6. ayakları az atla dahi geçmem mümkün değil. Kurgumu üç ayak çok kalabalık tutarak yaptım diğer üç ayağı azalttım iki tekli oyun kurgunuza göre bir tane tekli bir kupon yapmanızı önerdim.

1.Ayak: Tek adaylarımdan biri bu koşuda. Maiden yarışlarda koştu kazanamadı ama son yarışında Şartlı 3 koşup birinciliği elde etti ve o yarış gösterdiği performans, uzun mesafede çok iyi koşacağını belli etmesi, iyi bekleme ile 2000 metre de 2.05.31 gibi bir derece çıkarması ile TEMEL REİS (3) benim ilk sıraya taşıdığım ve alternatif tek adayı olarak düşündüğüm isim oldu. Dekor'un kardeşi olan bu safkan kazandığı yarışın ardından 5 tane de iyi dereceli iş yaptı ki 50.4-24.4 çok rahat işi bu koşuya da çok iddialı gireceğinin göstergesi oldu. Dileyen risk alsın tek yazsın... İlk ayak tek yazmam, rakiplerini arıyorum, yanına yazacağım diyenlere ÇEKO DAYI (1), FIRE FLAME (2) ve YAĞMURUN FISILTISI (4) önerelim.

2.Ayak: Başta söyliyeyim Baturum hariç hepsinin şansı var ve Baturum'da zaten yarış görsün 3 yarışı olsun Handikap Puanı alsın diye buraya yazılmış. Kalan 9 safkan içerisinde METECİK (8) bende ilk sırada. Bu mesafede koştuğu son yarışında bu koşudaki 4 rakibini geçmeyi başarmış safkan kilo olarakta değişikliğe gitmedi, üzerine kilo almadı ve aynı başarısını bugünde gösterebilecek durumda. O gün yarışı kolay tempoda forse eden Tanatar kazanırken sonlarda Metecik dışlardan çok etkili gelmişti ama yine sondaki atakları ile ŞAHİNTEPESİ (4) de en az bu safkan kadar iyiydi hemen dibinde baş farkı ile üçüncü kalmıştı. Aynı yarışta koşan İLİLGE (3) ve HABİLDEN (5) in o güne göre kilolarının biraz hafiflediği, Karataş'ın yine CANKURTBEY (2) tercihi yaptığı, bu sefer önde RÜZGARIN RUHU (9) nun kaçabileceği, Adana'dan formda gelen BAŞPEHLİVAN (1) ın da etkili olabileceği düşünüldüğünde işimizin zorluğu ortaya çıkıyor. Bu altı isimden sonra BİÇER (6) ve MENGÜBERT (7) değerlendirilebilir.

3.Ayak: Bir diğer tek adayımda bu koşuda. Maidenden bir türlü çıkamayan ama yapmış olduğu yarışlar ile buna çok yaklaşan SCIFO (5) El Gambo'ya geçildiği yarışa göre zerine biraz kilo almış olsa da derece olarak çok üstün olduğu, geçebileceği rakipler yanında start alıyor. Burak Averbak çok acayip işler yapmaz, safkanı çok gerilerde bekletmez ve sprint zamanını ayarlarsa kazanması normal sonuç olacaktır. Yalnız bugüne kadar çok gerilerde beklemesi ve sonlarda sprint yapıp safkanın bri türlü yetiştirememesi beni korkutuyor. O yüzden son çim yarışını bir kenara bırakıp yanına SNEPS (6) mutlaka yazmak istiyorum. Sineps'in de bu ayki iki yarışı pek parlak değil ama verdiği aradan önce Ocak ayında iyi yarışları vardı ve Nisan ayında gördüğü iki yarışın ardından bu kez eski günlerine dönebilir. 

4.Ayak: Altılının zor ayaklarından biri daha. Handikap 15 koşuda bir tane 55 kilo safkan var diğerleri 50 kilo olarak sıralanıyorlar. DESİRE (3) ve TETİNA (6) benim başa yazacağım iki isim. Desire Bursa'da kazanmıştı, Tetina ise son yarışlarında pek dikkat çekmiyor ama bugüne özel hazırlıklar olduğunu duydum. YÜKSEK UÇUŞ (5), SARAY CARİYESİ (4), NADİDE SULTAN (7), SİGNORA (2) ve BURCUSULTAN (1) diğer şanslı isimler. Yedisininde kuponlara yazılması gerektiğini düşünüyorum.

5.Ayak: Hayatının ilk yarışında eşkali, aksiyonları, mücadelesi ve formu ile dikkat çekmiş olan LEXINGTON FIRE (4) bugün için üzerine koyarak biraz daha iyi performns çıkaracağı bu yarışta koşunun mutlak favorisi gününde bence en güvenilir ismidir. Burunla kaybettiği koşuda aralarda kalmasınında etkisiyle belki tam ayırması gereken yerde rakiplerine hakim olamamış içinden gelen İncediken'e geçilmiş ama bu sefer göstereceği performas ile bu koşudaki kendisine göre derece olarak ta kötü olan rakiplerini geride bırakacaktır. Ekürisininde çok iyi bir tay olduğunu buradan hatırlatmak lazım bu yarış eküri bile bitebilecek durumda görünüyor.

6.Ayak: Son ayakta tamamen kuponunuzun miktarına göre, bütçeniz ölçüsünde at yazmanız gerekiyor. İki tekle oyunu kurar Lexington Fire yanına risk alır bir tek daha kuponunuzda bulundurursanız o zaman dilediğiniz kadar ismi kupona koyabilirsiniz. Benim gibi bir tane tekle kupon yaparsanız o zamanda biraz kısıtlamaya gitmek ve seçip kupona yazmak zorundasınız. 13 koşan safkan var bence 13 ü de bu koşuda şanslı. Hepsi demek aslında çok mantıklı ve yarışı para yapacak yer burası. Ben bu 13 safkandan 7 tane seçtim kuponuma yazdım. Son karar bu koşuda yine sizde olsun...

İSTANBUL ALTILIM
1.AYAK: 3.1.2.4 
2.AYAK: 8.4.3.5.2.9.1
3.AYAK: 5-SCIFO
4.AYAK: 3.6.5.4.7.2.1
5.AYAK: 4-LEXINGTON FIRE
6.AYAK: 10.9.4.3.11.5.6

BOL ŞANSLAR

BU BİR REKLAMDIR
Bu Kuponu GANYANCI.com'da oynarsanız % 15 Eksiğiyle Parasını Öder, Kazancı % 20 fazlasıyla alırsınız. Ayrıca kazandığınız ikramiye 1 Saatte hesabınıza geçer ve Vergi kesintisi de olmaz. Atsaklamaz.com Üyeleri için değişik promosyon çeşitleri de  çok yakında GANYANCI.com 'da sizleri bekliyor olacak.
ganyan1

You have no rights to post comments