14.04.2017 CUMA BURSA (ALTILI ve YEDİLİ TUTTU)

14.04.2017 CUMA BURSA

1.Ayak: Just Run kazanırken at başı olarak ikinci olan ESTERGON (2) o yarışa göre 6 kilo fazla koşacak ama yinede uygun gördüğüm rakipler yanında benim başta düşündüğüm isim oldu. Uzunu daha iyi koşan BİRBEYHAN (1) son koşusu kötü olsa da bu koşuda  aprantisi ile kilo düştü ve şansını bence yükseltti. Ekürisi pek hazır olmasa da bu safkan tek başına da iddialı olacak.   Daha yarış kazanamamış olmasına rağmen  KING POWER (5) çalışmalarında oldukça istekli ve canlı görünmüş, yazmadan olmaz. Murat Gündüzeli ile start alacak KING OF SONALP (3) ‘den etkili bir koşu bekliyorum.  İstanbul’da hazırlanıp, yarışlar görüp Bursa'ya gelen CREED (4) de değerlendirilmeye alınması gerekenlerden biri. Eşit şanstaki isimler arasında bu beşli ön planda olsa da yer varsa diğerleri de değerlendirilmeye alınmalı.

2.Ayak: Çimde sentetikte ve kumda hemen her yerde iyi koşan ama yalnızca kısa mesafelerde başarılı olan RUNNER CAT (1) için her şey uygun görünüyor. Yalnız geçen yarış İzmir'de hayal kırklığının ötesinde koşan TAMERLANO (5) var. Verdiği aradan sonra çok kötü bir performans gösteren safkan için bugün daha iyi koşacak bilgisini aldım kuponda bulunduracağım. Kumun en iyilerinden ama son günlerin kazanamayanlarından CLARK KENT (2) ile son üçüncülüğü dikkat çekici SERKAN BEY (4) sonraki ihtimaller.

3.Ayak: Burkal'a boyunla geçilip ikinci kaldığı yarışında geçen sezon elde ettiği başarılı dönemini hatırlatan BABAMENDUH (1) kilosu 60 olmasa kuponumda tek olurdu. Hepsinin kilo ağır fazla fark yok diye de düşünebiliriz ama bu ağır kilo ile ve Ferdi Karakurt ile tek yazmak riskli olur. Uzunda ikincilik yapıp verdiği aradan sonra sahalara hızlı bir geri dönüş yapan ULAKÇI (4),  bugünde binecek aprantisi ile iki yarış önce 1400 metrede ikincilik yapan  YURTTAY(5) ve ne zaman ne yapacağını kestiremediğim BURAKŞAH (3) yazıp koşuyu sağlama alalım.

4.Ayak: Benim duyamadığım gizlenen saklanan ve resmen bizim uyutulduğumuz bir durum  yoksa Kurtel'lerin  RUN FOR DERYA (8) ve  Erdemirci ekürisinin ALEXANDRAPOLI (1)'si  arasında bir yarış geçer bu iki tay rakiplerinden ayrılır gelir.  Run For Derya 1.02-23.8 rahat işinde çok güzel görünmüş, yien hazır isimlerden Harputlu Gaggoş yavrusu Alexandrapoli'de uzun zamandır çalışıp bu yarışı hedef haline getirmiş. Bu ikilinin dışında bir şey gelmesini çok zor görüyorum.

5.Ayak: Uzun mesafeleri çok seven bir isim son koşularında da bunu iyice belli eden OSMAN DEDE (1) nin başta düşünülmesi gereken bir koşu. Bursa'da arkadaşlar bu hafta içi çalışmalarını görmüşler sabah konuşurken abi nasıl geçilecek maşallah ayakları yere değmiyor diyorlar. Tamam da zaten altılı para verecek gibi değil bu sfkanın kim rakibi olur en azından öğreneyim dediğimde yine oynana isimler seri ikiincilikler alan YILDIZABAKAN (2) ve yarış görüp fit duruma gelen GALAPAGOS (4) dediler. Yani hep favoriler üzerinden gittiler. Bu yüzden benimde bugün için çok sürpriz olacak gibi bir düşüncem kalmadı. Artık kurguyu size bıraktım istediğiniz gibi değerlendirin.

6.Ayak: 1800 metrede 3 boy startta kalıp kolay kazandığı koşuda tek yazdığımız KOBAT (2) yine Sercan ile bu sefer 1400 metrede start alıyor. O gün geçtiği rakipleri bugünde geçebileceğini düşünüyorum.  Uzak farkla kazandığı koşudaki rakiplerin hepsiyle bugünde iyi ahır bakımı ile bugün yine birinciliğin en güçlü adayı. KOBAT için iki dezavantaj var birisi rakiplerin kilo düşmesi diğeri de mesafenin kısalması.  Bu yüzden bu safkan tek yazılırken bu  ayak sürpriz olsun diye istediğimizden KÖSTEBEK (10), İZDÜŞÜMÜ (14), ELMASINKIZI (1) ve  DESİRE (6) yanına yazmak istedim. Ama dediğim gibi dilerseniz son ayak Kobat üzerine bir oyun kurup altılınızı bu ayağa da getirebilirsiniz bu safkanın kazanma ihtimali de çok yüksek.

Değerlendireceğiniz teklere göre 1. ve 3. ayağı Hepsi diyebilrisiniz..

BURSA ALTILIM
1.AYAK: 2.1.5.3.4
2.AYAK: 1.5.2.4
3
.AYAK: 1.4.5.3
4.AYAK: 8.1
5.AYAK: 1-OSMAN DEDE
6
.AYAK: 2.10.14.1.6 

BURSA YEDİLİM
1.AYAK: 1-AKYAZILI SILA
2.AYAK: 2.1.5 
3
.AYAK: 1.5
4.AYAK: 1.4.5
5.AYAK: 8.1
6
.AYAK: 1-OSMAN DEDE
7.AYAK: 2.10.14.1.6 

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments