13.04.2017 PERŞEMBE ANKARA (ALTILI ve YEDİLİ TUTTU)

13.04.2017 PERŞEMBE ANKARA

Yedili Ganyanın devirli olduğunu hatırlatıyor, çok sürpriz olmayacak gibi görünen bu yarış gününde denenebileceğini düşünüyorum.

1.Ayak: İlk ayakta ilk defa koşacak tayların hazırlıklarını detaylı inceleme şansı buldum. Aslında bulduklarımı inceledim desem daha doğru çünkü Bazıları Urfa'dan geliyor Pearl Gem İzmir'de hazırlanıp gelmiş, bazılarının hiç galobunu yakalayamadım, o yüzden favorili biter dedim ama sürpriz olacaksa ilk ayakta olacaktır. Birde Günün Ganyanı'nı bu ayağa getirip koymuşlar Tjk boşu boşuna bu ayağı Günün Ganyanı yapmaz, dikkatli olmak lazım. The Wave ile yaptıkları çalışmalarında rakibine hakim olan ALÇİN (4) başa yazacağım ama THE WAVE (8) de yarış içinde gidişat lehine iişlerse kazanabilecek kadar iyi durumda ve ilk sıralarda değerlendirilebilecek bir isim. Beşinci ayakta koşan ekürisi Armondo'nun yanında galobunda pek gözüme girmesede işleri  tatminkar olan  CRESSIDA (6) kuponuma  yazmakla birlikte, İzmir’den  hazır olmadan geldiği söylenen ama kapalı kutu olan PEARL GEM (7), Adana'da hazırlanan çimde çok farklı koşabilecek HOP ON HOF OF (1) ve Urfa'dan gelen seri bir isim olduğu söylenen  RODOLFO (3) ilk başta düşüneceğim isimlerden olacak.    Diğer safkanların ne yapacaklarını kestiremediğimden ve bilgisiz olarak bu yarışı oynayacağımızdan ilk ayaktan risk almak istemiyorum. Ben Altılıma Hepsini yazacağım ama sıralamaya koyarsam KRALSIN (2), AYBÜKE (5) ve WIND OF STAR (9) derim.

Bu koşuda yine son dakika duyumlar olabilir Kapalı Kutular ne yapacaklar belli olmaz onları öğrenirsem mesajlar bölümünde paylaşırım.

2.Ayak: Bursa’da uzun mesafede kazanan, Ankara pstinde ilk defa çıkacak olan ve uyum sağlarsa aynı başarısını tekrarlayabilecek  MOLUHAN (3) dan umutluyum. Geçen yıl Ankara’da 1 yarış kazanmayı başarmış ama koştuğu yarışlarda tabelalar yapmış BERRAK (1) güzel işlerle bu koşuya hazırlanmış olup ilk rakibidir. Yine iyi hazırlananlardan KILÇIK (5) ve  piste uyum sağlarsa KIRBULUT (2), ihmal edilmeyecek isimler olacaklar.

3.Ayak: Geçen sene İstanbul'da başarılı yarışlar yaptıktan sonra ara veren ve  bu sene İzmir’de kumda gayet iyi iki yarış çıkaran VICTORY RHYTHM (5) yarışın en şanslı ismi olarak görünüyor. Tek serdi Ankara'da dah aönce hiç koşmamış olması. Bu pist diğerlerine benzemez kazanan isimlerin yien şansları yksek olur. O Yüzden bu safkanın yanına BORDONARO (3) ve KING CROWN (4) ilk etapta yazacağım.  Kaliteli ama Ankara'da ilk defa koşacaklardan HUMBARA (1) da bu pistte koşarım derse ihmal edilmeye gelmez.

4.Ayak: Adana’dan Ankara'ya geçen ve sabahın kör karanlığında bu yarış için ciddi çalışmalar yapan SENOŞ (3) günün tek yazılabilecek isimleriden biri. 1900 kumda son koşusunu kazandıktan sonra  Ankara'da durumu biraz daha iyiye doğru giden bu safkan 600 metrelik 37,6-24 Rahat yarış galobunu gördükten sonra kuponuma tek olarak yazmaya kara verdiğim bir isim.   Ben yıkmayacağım kendi kuponumu bu safkan üzerine kuracağım ama siz sürpriz arıyorsanız AKANDASU (4), PAN VICTORY (2) ve SIMILING BABY (1) beraber yazın Senoş gelmezse kimin geleceği belli olmaz..

5.Ayak: Yine bir tay yarışı ve iki safkanın ön plana çıktığı bir koşu. Yaptığı galoplarını seyretme şansı bulduğum ve üç safkan beraber yaptıkları çalışmalarında iki rakibine de kolay hakim olan ARMONDO (1) yarışı kazanacakmış gibi görünüyor. Fakat özellikle ilgililerinin çok güvendiği, Adana'dan beri bu çim yarışını hedef yapıp burayı koşmayı planladıkları Adana'da 800 metrelik işinde 50.8-25.6 yapan OHETIKA (7) Akın Sözen idaresinde bu yarışın çok şanslı bir ismi. Bu tay yarışını tek yazma şansını bulamadık, yarışı bu ikili ile geçip kuponu azaltmayı denedik. İki isim bence yeterli...

6.Ayak: Son yarışını Adana’da kolay kazanan ŞAFAK VAKTİ (2) Ankara'da da kazandığı yarışlar olan bir isim. Ankara pistinde koşmuş ve kazanmış olmak bence çok önemli ve Şafakvakti bunu başarmış son yarışlarında da formda görünen bir isim olarak kuponların alternatif teklerinden biri olabilir. Son ayağa at yazmaya yeriniz kaldıysa birde rakip yazayım son ayak sağlam olsun derseniz formda ve bu piti sevenlerden BORBORE (5) değerlendirebilirsiniz.

ANKARA ALTILIM
1.AYAK: 4.8.6.7.1.3.2
2.AYAK: 3.1.5.2
3
.AYAK: 5.3.4.1
4.AYAK: 3-SENOŞ
5.AYAK: 1.7
6.AYAK: 2.5

ANKARA YEDİLİM
1.AYAK: 1.2
2.AYAK: 4.8.6.7.1.3 
3
.AYAK: 3.1.5.2
4.AYAK: 5.3.4.1
5.AYAK: 3-SENOŞ
6.AYAK: 1.7
7.AYAK: 2.5

HERKESE BOL ŞANSLAR

You have no rights to post comments